Українська нескореність: “Шахтар” створить клуб для ветеранів з інвалідністю

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 6 Лютого 2024
Захисник з інвалідністю та гравець клубу / фото пресслужба ФК “Шахтар”

Футбольний клуб “Шахтар” планує створити спеціальну програму реабілітації поранених захисників за допомогою спорту. Для цього він організує команду для них.

Про це йдеться на офіційному сайті донецького клубу.

Допомога ветеранам від “Шахтаря”

За словами генерального директора клубу Сергія Палкіна, захисники України віддали власне здоров’я для захисту кожного громадянина. Саме тому “Шахтар” вирішив підтримати таких ветеранів та організувати програму, яка допоможе їм повернутися до активного життя.

Учасниками нової нескореної команди стануть військові, які під час бойових дій отримали поранення та, як наслідок, ампутацію кінцівок. Сам же набір і підготовка тренерів розпочнеться найближчим часом.

Планується, що на першому етапі проєкту до команди увійдуть 20 гравців, які почнуть регулярні тренування в місті Київ та селищі Щасливе, що в Київській області. Далі очікується, що команда буде брати участь у змаганнях, у тому числі й на території Європи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Місто у валізі: донеччан закликають поділитися врятованими сімейними фото

Микола Ситник 11:55, 3 Лютого 2024
Архівне фото
Мешканці Донеччини / архівне фото Центру міської історії

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей запрошують мешканців Сєверодонецька, Маріуполя, Бахмута та інших зруйнованих міст приєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів. Проєкт покликаний врятувати пам’ять про знищене місто, його традиції та культуру.

Про це повідомляє Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

“Місто у валізі: врятовані архіви”

Ініціатива “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” має на меті зібрати світлини для збереження та вивчення історії міст, що зазнали урбіциду.

Організатори наголошують, що фотографії є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця. 

Для нас цінні різні фотографії: сімейні свята, робочі і шкільні будні, краєвиди мікрорайонів, природа у містах, важливі будівлі і рідний дім, дитинство та багато інших. Ці фотографії є вікном у минуле і зв’язком між людьми: членами сім’ї, членами міської громади. Часом фото є єдиною пам’яттю про людей, які стали жертвами війни, а часом  можуть стати також основою для повоєнного містопланування та відбудови,

зазначають // у Центрі міської історії

“Місто у валізі”: як долучитись до ініціативи?

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей шукають:

  • сімейні архіви (готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії родин);
  • сучасні родинні знімки (можна надсилати фото, зроблені за останні роки, також цифрові);
  • архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження.

Якщо ви бажаєте надати свої фото для сканування і архівування, звертайтесь: 

  • за номером: +38 (095) 386 9645;
  • на електронну пошту: [email protected] (Катерина Філонова).

Усі зібрані та опрацьовані фотографії будуть архівовані та доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами.

Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників. Міський медіаархів зберігатиме оцифровані зображення та ззовні надаватиме користувачам доступ до повнорозмірних файлів лише за згодою власників.

До слова, поради щодо того, як правильно зберігати, передивлятися та досліджувати свої сімейні архіви, можна знайти тут.

Примітка. Проєкт “Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви” завдячує гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії. Ініціативу реалізують Центр міської історії, Маріупольський краєзнавчий музей у співпраці з Університетом Сент-Ендрюса та Національним університетом “Острозька академія”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міноборони запустило оновлений короткий номер “гарячої лінії” для військових

Микола Ситник 10:30, 28 Січня 2024
Військовий із телефоном
“Гаряча лінія” Міноборони / фото АрміяInform

З січня 2024 року запрацював оновлений короткий номер “гарячої лінії” Міністерства оборони України. Військовослужбовці та члени їхніх сімей можуть отримати консультацію або відповіді на свої запитання за коротким номером 1512.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

“Гаряча лінія” Міноборони

За новим коротким номером 1512 “гаряча лінія” Міноборони доступна для користувачів всіх національних операторів. Водночас продовжує роботу попередній номер “гарячої лінії”: 0 (800) 500 442.

Консультування військових та членів їхніх родин щодо складних та болючих питань, а також реєстрацію їхніх звернень цілодобово здійснюватимуть працівники Урядового контактного центру. 

Для Уряду та Міноборони є дуже важливим надати максимально якісні послуги та підтримку, адже йдеться про вирішення проблем наших захисників та захисниць. Відповідати на запити будуть найкращі спеціалісти Урядового контактного центру, серед них і психологи, які зможуть надати необхідну допомогу,

зазначили // у відомстві

Нагадаємо, Уряд вніс зміни у державну програму єОселя для ветеранів, людей, які отримали інвалідність внаслідок війни, членів їхніх сімей, а також родин загиблих. Відтепер перелічені категорії, можуть придбати не тільки квартири, але й танхауси або приватні будинки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати

Центр підтримки бахмутян запрошує ВПО на реєстрацію для отримання грошової допомоги

У Жовтих Водах, з 20 до 24 травня, Центр підтримки бахмутян проводитиме реєстрацію мешканців Бахмута та Бахмутського району для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій.

Пропаганда: “Вантаж їх!”. Росіяни зняли ролик про ТЦК українською

Мережею шириться пропагандистський відеоролик про мобілізацію агітаційного характеру, нібито знятий в Україні. В мережі опублікували ролик, знятий росіянами, які кажуть, що це “соціальний ролик” українського […]

“Мене врятували вагнерівці”: російські пропагандисти ширять новий фейк про ЗСУ нібито від бахмутянина

Російська пропаганда поширює фейки про нібито жорстоке поводження українських військових з цивільним населенням та обстріли житлових кварталів. Вони опитали нібито мешканця Бахмута, аби той надав […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У четвер, 23 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

Бахмутська міськрада запрошує дітей на оздоровлення за бюджетні кошти: реєстрація

Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради оголосило про початок реєстрації на літнє оздоровлення дітей віком від 7 до 18 років коштом бюджету. Попередній запис […]