Українці можуть оплатити ВПО та родинам військових квиток до музею в Києві: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:40, 29 Січня 2024
Музей у Києві
Національний музей історії України / фото Facebook

Національний музей історії України розпочав благодійну акцію для переселенців та родин військовослужбовців, яка отримала назву “Передати вхід”. У межах якої, будь-хто з відвідувачів може стати благодійником та подарувати квиток вказаним категоріям на візит до музею.

Про це редакції повідомила представниця музею у коментарі.

Як ВПО та родинам отримати квиток музею

Як зазначила представниця музею, акція “Передати вхід” досить популярна. В наявності є вільні квитки для охочих, адже, як нам повідомили, за першу половину 29 січня було продано 79 квитків. Скористатися цією можливістю можуть родини військових, вимушені переселенці та люди, що постраждали від воєнних дій. Загалом усі, хто постраждав від війни та кому необхідна підтримка. Для цього необхідно прийти в музей та звернутися до каси.

Як купити квиток для вразливих категорій

Акція вже діє та благодійники можуть придбати квиток. Для цього треба звернутися до каси музею або скористатися послугою “Квиток online” та зробити наступні дії:

 • обрати опцію “Придбати квиток”;
 • визначити кількість благодійних квитків, яку ви купите. Можна вибрати як загальні, так і пільгові;
 • в полі “Прізвище” вказати “Передати вхід”.

Національний музей історії України: контакти

Інформацію про акцію та наявність квитків можна отримати біля каси Національного музею історії України або за телефонами:

 • +380 (93) 855 61 16;
 • +380 (44) 278 48 64.

Музей знаходиться за адресою: місто Київ, вулиця Володимирська, 2. Він працює щодня з 10:00 до 18:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що таке Центри життєстійкості та як вони виглядатимуть

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:50, 26 Січня 2024
Приклад центру / фото Big City Lab

Незабаром у кожній громаді планують запустити в роботу Центри життєстійкості. В них будуть надавати психосоціальну підтримку для ВПО та інших вразливих категорій громадян.

Про те, які послуги надаватимуть, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Центри життєстійкості 2024: що це таке

Центри життєстійкості — це унікальні безбар’єрні простори, в якому різні фахівці будуть надавати послуги ветеранам, волонтерам, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та усім іншим, хто потребує психосоціальної підтримки. Вони також будуть слугувати осередками для зборів громади та різних громадських активностей.

Окрім безпосередньої послуги життєстійкості, у таких Центрах будуть послуги громадських організацій, ветеранські послуги, правові, оскільки вони дуже часто йдуть в комплексі до всіх соціальних потреб людини. І, звісно, будуть послуги служби зайнятості. Бо наше завдання — повернути кожну людину до економічної самостійності,

Оксана Жолнович // міністерка соціальної політики України

Мета ініціативи доволі проста — надати людям допомогу та покращити умови для волонтерства на місцях.

Вхід
Один із варіантів дизайну Центру життєстійкості / фото Big City Lab
Другий приклад центру
Вид зверху на проєкт центру / фото Big City Lab
Комфортний центр для надання послуг
Основна частина простору / фото Big City Lab

Кошти на фінансування проєкту буде надавати держава. Своєю чергою, місцева влада буде займатися питаннями забезпечення приміщенням та організації роботи центрів.

Пілотний варіант ініціативи планують запустити вже найближчим часом в 5 регіонах держави. Після успішної реалізації, центри почнуть з’являтися на території всієї України.

Хто надаватиме послуги в центрах життєстійкості

Всі послуги в новостворених центрах життєстійкості будуть надаватися виключно громадськими організаціями та благодійними фондами, яких оберуть конкурсним способом. З вимогами та формою заявки на участь в конкурсі можна ознайомитися на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Створення комфортних просторів у громадах України

В мережі вже з’явився посібник від урбан-бюро Big City Lab зі створення Центра життєстійкості в рамках як великих міст, так і у маленьких селах. Він безплатний та містить велику кількість рекомендацій з правильної реалізації дизайнерських рішень. Наприклад, облаштування:

 • укриття;
 • паркінгу для авто та велосипедів;
 • фойє;
 • дитячих кімнат;
 • вбиральні;
 • кімнат для групових занять та індивідуальних консультацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Переселенців залишать з виплатами до березня: рішення Мінсоцполітики

Семаковська Тетяна 11:55, 25 Січня 2024
Виплати ВПО продовжать до березня
Виплати ВПО / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів вирішив перенести рішення про скасування виплат переселенцям з 1 лютого. Грошову допомогу від держави продовжать до березня 2024 року для всіх категорій ВПО.

Про це повідомила Оксана Жолнич, глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Виплати ВПО продовжать

Переселенцям продовжать виплати від держави. За словами Оксани Жолнович, уряду вдалося знайти кошти для допомоги ВПО. На грошову допомогу заклали 6 мільярдів гривень.

Починаючи з 1 березня виплати продовжать лише для деяких категорій переселенців.

Соціальні виплати продовжать для:

 • для пенсіонерів, чия пенсія менша за 9 444 грн;
 • для людей з інвалідністю 1 та 2 груп;
 • для дітей-сиріт.

Хто може отримувати виплати з 1 березня

Крім вище перечислених категорій виплати будуть отримувати родини, які виховують дитину до 14 років, і яка навчається дистанційно. Йдеться про те, що один з батьків змушений бути вдома зі школярем, а відтак не має можливості працювати. Такі родини, у випадку, якщо їм скасують виплати, можуть звертатися із заявою, аби грошову допомогу відновили.

Також матеріальну допомогу продовжать тим ВПО, яким вдалося знайти роботу, але їх дохід не перевищує 9 444 гривні на кожного члена родини, що працює.

Додамо, що У Верховній Раді працювали над законопроектом про продовження виплат всім ВПО з грудня 2023 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Диня1 abd48

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо […]

11:00, 13.07.2024 Микола Ситник
Евакуація 60bf8

3 600 гривень та безкоштовне житло: з липня стартує евакуація до Волинської області

З 5 липня 2024 року розпочалася обов’язкова безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Волинської області. Уряд забезпечує транспортування, житло та соціальну підтримку для евакуйованих громадян. […]

Уряд запровадив нову соціальну допомогу “Дитина не одна”: деталі

Кабінет Міністрів України запровадив новий вид соціальної допомоги “Дитина не одна” для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дітей, що залишилися без батьківського піклування внаслідок […]

Українська родина

Як отримати статус багатодітної сім’ї

Посвідчення багатодітної сім’ї онлайн також можна отримати. Статус багатодітної дозволяє отримувати грошову допомогу та різні пільги, наприклад знижку на житлово-комунальні послуги. Яка сама родина вважається багатодітною та […]