Без довгих черг: як військовий може швидко пройти ВЛК

Семаковська Тетяна 10:00, 20 Січня 2024
Військові можуть скористатися е-чергою на ВЛК / фото ілюстративне
Військові можуть скористатися е-чергою на ВЛК / фото ілюстративне

Одна з перших інстанцій, з якою стикається військовий, вже чинний чи тільки мобілізований, — це військово-лікарська комісія. Вона встановлює придатність чи непридатність людини до служби. Скарг на роботу ВЛК було багато, зокрема й про неорганізованість черг. Організація “Принцип” допомогла розв’язати проблему з чергами для поранених та хворих військовослужбовців.

Про це співзасновниця “Принципу” Любов Галан повідомила у коментарі.

Як записатися на ВЛК

“Принцип” допоміг впровадити електронну чергу ВЛК для поранених та хворих військовослужбовці, (але не при ТЦК СП)  — долучився до її створення і Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації. Таким чином, процес вдалося автоматизувати, пришвидшити, дозволити начмедам записувати людину, а також додалися електронні документи, які військовий може отримувати онлайн.

Щоб записатися на ВЛК електронно потрібно зробити наступні кроки:

  • начмед служби має звернутися до закладу охорони здоровʼя, у зоні підпорядкування якого перебуває підрозділ, та отримати від поліклініки інструкцію для подальшої реєстрації;
  • для начальника створюють особистий електронний кабінет, через який він зможе записувати військовослужбовців на ВЛК та на прийом до лікаря.

Любов Галан пояснює, що електронний запис зменшує корупційні ризики. На думку правозахисниці, Україна має рухатися до міжнародних практик, де комісія дивиться на твоє здоров’я, підготовку. Вона розуміє, до яких посад військовий може бути придатний, а до яких — ні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які виплати матимуть військові у 2024 році

Семаковська Тетяна 10:15, 3 Січня 2024
виплати військовим 2024
Військовийна на завданні / фото ілюстративне

У 2024 році мінімальна виплата для військових становитиме 13 тисяч гривень, її отримуватимуть звичайні солдати, а строковикам виплачуватимуть 20 тисяч гривень. Максимальна сума залишилася незмінною, це 100 тисяч гривень для військовослужбовця, який знаходиться в зоні активних бойових дій та виконує там завдання.

Які виплати військовим у 2024 році — читайте у матеріалі.

Виплати військовослужбовцям

Виплати військовим залежать від їхньої посади, військового звання, роду військ та місця служби. Наприклад, військові у найнебезпечніших бойових зонах, можуть отримувати 100 тисяч гривень.

Станом на 2 січня 2024 року, мінімальна виплата для:

  • солдата — 13 тисяч гривень;
  • строковика — 20 тисяч гривень.

100 тисяч гривень (з 29 вересня 2023 року) отримують військові, які служать у ракетних війська, артилерії та ППО, та здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій.

Також, військові, які займаються розмінування не у зоні бойових дій можуть розраховувати на виплату у розмірі 100 тисяч гривень.

Додаткові виплати військовим у 2024 році

Додаткові надходження для військових починаються від 30 й до 100 тисяч гривень. Наприклад:

  • 30 тисяч гривень для осіб, що беруть участь у мобілізації;
  • 50 тисяч гривень для осіб, які виконують спецзавдання на лінії зіткнення;
  • 100 тисяч гривень для осіб, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, протягом служби.

Також 100 тисяч гривень, можуть отримувати окремі категорії військових в тилу, за перебування в полоні та пропавші безвісти. У такому випадку, гроші надходять родичам.

Виплати військовим з інвалідністю

Крім того, якщо внаслідок проходження служби військовослужбовець отримав інвалідність, то він може претендувати на фінансову підтримку від держави. Сума виплати розраховується індивідуально.

Наразі, під час проходження служби військові з інвалідністю отримують одноразову допомогу у розмірі 70–120 прожиткових мінімумів, це близько 322 тисяч гривень.

Але якщо людина набула інвалідність у результаті виконання службового завдання, то виплата становить 250–400 прожиткових мінімумів, це близько 671 тисячу гривень.

За що військового можуть позбавити виплат

Якщо військовослужбовець не отримує додаткові виплати, то на це, можуть бути кілька причин:

  • військовий/військова самовільно залишив/ла частину;
  • відмовився/лася виконувати бойові накази (розпорядження);
  • добровільно здалася/вся у полон;
  • усунутий/та від виконання службових обов’язків, відсторонений від посад чи виконання службових повноважень;
  • вживав/ла алкогольні, наркотичні або психотропні речовини, а потім виконував/ла завдання в такому стані;
  • вчинив/ла кримінальні, військові адміністративні, адміністративні чи пов’язані з корупцією дії;
  • навмисно спричинив/ла ушкодження своєму здоров’ю або вчинив/ла самогубство, але тут є виняток, якщо людину довели до скоєння самогубства й це доведено судом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсія військовим з першого січня зросте, в середньому, на 1500 тисячі гривень

Семаковська Тетяна 11:45, 22 Лютого 2018

Уряд розпочав підняття військових пенсій ще до ухвалення спеціального закону

Сьогодні, 21 лютого, на засіданні Кабінету Міністрів ухвалено  постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб. Документ розроблений Міністерством соціальної політики на виконання доручення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Таким чином уряд виконує свою обіцянку з початку цього року переглянути пенсії військовослужбовцям.

  Документ передбачає поетапне підвищення пенсій представникам силових органів починаючи з 1 січня 2018 року. Процедура перегляду пенсій розпочнеться 1 березня 2018 року. На першому етапі, з 1 січня цього року, пенсії підвищаться в середньому на 1500 грн. З 1 січня 2019 року пенсії зростуть не менше, ніж на 750 грн. І з 1 січня 2020 року – ще не менше, ніж на 750 грн. Таким чином за два роки військові пенсії  зростуть щонайменше удвічі. Зараз середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

Крім того, урядова постанова враховує вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». І пенсії їм буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд.грн.  для запропонованого підвищення військових пенсій.

Однак вирішення всіх питань пенсійного забезпечення військовослужбовців можливе тільки з ухваленням відповідного закону.  Зокрема, тільки на рівні закону може бути передбачене більш високі пенсії для військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій. Тому уряд докладе максимум зусиль, аби пришвидшити ухвалення такого закону. Закон щодо підвищення пенсій військовим Кабінет міністрів вже розробив. Зараз документ обговорюється на площадці РНБОУ.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

ВПО можуть безплатно вакцинувати домашніх улюбленців у Києві

Для внутрішньо переміщених осіб у Києві запроваджено безкоштовну вакцинацію від сказу та чипування домашніх тварин. Ця ініціатива триватиме до 10 червня і дозволить ВПО зберегти […]

Можливості для ВПО виплати

ЮНІСЕФ виплатить 54 тис. грн мешканцям 2 областей: деталі

Міністерство соціальної політики спільно з ЮНІСЕФ ініціювало виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень на кожного члена сім’ї для вразливих категорій населення, які […]

підтримка родин загиблих

Психолог безкоштовно: допомога бахмутянам у подоланні тривог та стресу

Жителі Бахмута, які потребують психологічної підтримки, можуть отримати безплатні консультації у Центрі підтримки Бахмутян щосереди з 10:00 до 13:00.

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]