Пропагандистські медіа активно поширюють інформацію про начебто отримані американські паспорти дітьми очільника Міністерства оборони України (МО) Рустема Умєрова. Як аргумент росзмі розповсюджують скриншоти декларації міністра за 2022 рік.
Про інформаційну кампанію росіян проти міністра оборони розповідає журналіст видання Бахмут IN.UA Данило Вінниченко.
Проросійські ЗМІ стверджують, що у дітей Умєрова є американські паспорти
21 грудня 2023 року заборонене в Україні видання страна.ua, зокрема їхній Telegram-канал “Политика Страны”, опублікував інформацію, що у декларації чинного Міністра оборони України Рустема Умєрова за 2022 рік начебто йдеться про те, що його діти отримали паспорти США.
Окрім цього, пропагандисти порівняли декларації за 2020 та 2022 роки, де у першій вказано, що діти є громадянами України. При цьому “журналісти” додали, що нібито поки Міністр закликає населення мобілізуватись, його діти живуть за кордоном.
Російські пропагандистські медіа одразу підхопили цю інформацію та почали активно поширювати на своїх ресурсах, посилаючись на страну.ua.
Як відреагували в Україні?
Майже одразу МО України відреагувало на поширення інформації про нібито паспорти США у дітей чиновника. Там запевнили, що інформація є фейковою, а неповнолітні діти Умєрова мають тільки громадянство України.
В повідомленні МО також йдеться, що з 2016 року через погрози та замахи щодо діяльності Умєрова по деокупації Криму родина міністра була вимушена виїхати за кордон. Де зараз перебуває родина Рустема Умєрова, достеменно невідомо.
На офіційному сайті Посольства України в Сполучених Штатах Америки ми виявили, що в установі можна продовжити дію лише закордонного паспорта. Натомість продовженням паспорта дипломатична установа не займається. Ймовірно, що діти змогли отримати саме закордонні паспорти.
Офіційно буде також зафіксовано, що паспорт надали в країні, де він був замовлений та виданий. Тобто у будь-якій іншій країні, де офіційно функціонують дипломатичні установи України та мають дозвіл на виготовлення та вручення українських документів громадянам.
Зазначимо, внутрішній паспорт громадянина України можна отримати лише при досягненні 14-річного віку, натомість закордонний паспорт України можна отримати одразу після народження.
Роспропаганда продовжує розхитувати ситуацію всередині країни. Посіяти недовіру до влади — одне з пріоритетних завдань росіян. Завдяки таким інформаційним виданням на кшталт страна.ua, які активно поширюють фейки, росзмі роблять пропагандистські сюжети та розповсюджують по своїх каналах, особливо маніпулюючи на темі корупції та закордонного життя держслужбовців та їхніх родин під час війни.
Читайте також:
- “Корм для тварин замість їжі”: роспропаганда поширює фейк про 30-ту ОМБр
- Жарт, який вийшов з-під контролю: відеофейк із Залужним став “рекомендованим” в YouTube
- “Неповнолітніх на Донбаський фронт”: пропагандисти маніпулюють на темі мобілізації в Україні
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!