В Україні створять портал, щоб викривати корупціонерів

Семаковська Тетяна 14:46, 21 Серпня 2023

На початку вересня поточного року НАЗК (ред.Національне агентство з питань запобігання корупції) планує відкрити спеціальний портал, куди українці зможуть анонімно повідомляти про корупціонерів.

Про це в ефірі телемарафону розповів голова НАЗК Олександр Новіков.

Портал корупціонерів

Ресурс, який запустить НАЗК допоможе українцям оперативно інформувати про факти корупції.

«У вересні, сподіваємось, у перших числах Національне агентство запустить портал викривачів. Це – спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надіслання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції».

Олександр Новіков // Голова НАЗК

Крім того, за словами очільника НАЗК анонімні викривачі після повідомлення про факт корупції зможуть отримати після рішення суду 10% від предмету корупційного правопорушення.

Винагорода для особи, яка повідомила про корупцію, обмежена законом, вона не може бути більшою, ніж 14 мільйонів гривень.

Фото: з відкритих джерел

Читайте також: Безплатна квартира за голос: що відомого про нового голову Верховного Суду?

Бахмут живе тут! Підписуйтесьна наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм– підписуйтесь!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

c2b3662ead3edcf6a554383c06e8e4fa 3a42f

Артемсіль і корупціонні схеми: держпідприємство знов у фокусі журналістського розслідування (ВІДЕО)

Працівники підприємства кажуть, що корупційні схеми створені за часів Януковича продовжують працювати, а обсяги видобування зменшуються. Посередник ТД “Артемсіль”, який скуповує більше половини виготовлено продукту […]

prosecutor 1424200125 5ab25

Заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявивив, що звільняється через корупцію і кругову поруку в ГПУ

Сьгодні Касько повідомив, що  звільняється з ГПУ через системний тиск з боку генерального прокурора Віктора Шокіна та ліквідацію його департаменту в день оголошення підозри «діамантовому […]

Навчайтеся без хабарів

В українському суспільстві корупція часто вважається нормою взаємовідносин. Саме молоді належить викорінити це ганебне явище.   Зрозумійте, що вступ до навчального закладу за гроші, як і […]

Реформи в Україні: кому вигідно залишати мораторій на продаж землі?

Українська англомовна газета Kyiv Post щотижня публікує аналіз стану українських реформ у ключових галузях. Цей текст – переклад такого аналізу за тиждень з 1 по […]

Чому корупційні скандали в Україні не привід зменшувати підтримку ЗСУ?

Українська волонтерська спільнота, зокрема Сергій Притула та Антон Ходза, помітили коментарі, як схожі на чергову російську інформаційно-психологічну операцію. В таких коментарях люди закликають перестати донатити […]