Українцям спростили процес перевірки нерухомості завдяки оновленню в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Тепер кожен може переглянути усі необхідні документи майбутньої нерухомості.
Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк у своєму Telegram-каналі.
Українці зможуть уникнути шахрайства при купівлі оселі
В Україні з’явилося оновлення порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), яке дозволяє громадянам переглядати усі відомості по спеціальному майновому праву.
Користувачі за лічені хвилини можуть перевірити, чи є в об’єкта будівництва права на виконання будівельних робіт, проєктна документація на будівництво, містобудівні умови та обмеження.
За словами Шуляк, подібна зміна стала реальністю завдяки реалізації законопроєкту про захист інвесторів.
Законопроєкт впроваджує низку запобіжників, які захистять людей, що вклали гроші в будівництво квартири, від недоброчесних забудовників,
Олена Шуляк // про доцільність законопроєкту
Нагадаємо, що сьогодні бахмутяни ще не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, однак і розрахованої суми виплат вистачить на квартиру далеко не в кожному місті.
Звільнені з полону 25 травня / фото Володимир Зеленський
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися про триетапний обмін у форматі. Серед звільнених, військовослужбовці ЗСУ, НГУ, ДПСУ, Держспецтранспорту, а також цивільні, які були незаконно утримувані на окупованих територіях або в рф.
У матеріалі Бахмут IN.UA повний список імен 1000 звільнених українців.
Обмін 1000 на 1000: повний список повернених додому протягом обміну 23, 24 та 25 травня
Обмін 1000 на 1000 розпочався 23 травня, додому у триетапний обмін повернулися 1000 українців. 23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців.
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. Додому повернулися ще 303 українських захисники. У 1 корпусі НГУ “Азов” нагадали, що в обміні “1000 на 1000” не було жодного військовослужбовця 12-ої бригади “Азов”.
“Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні”, – написали в пресслужбі.
Повний список повернутих з полону у форматі 1000 на 1000 опублікували на каналі “Списки знайдених та полонених”. Список звільнених полонених на сьогодні нижче у алфавітному порядку.
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. Серед звільнених не було жодного бійця полку “Азов”.
Про це Денис Прокопенко написав на своїй сторінці у Facebook.
Обмін без азовців
Полковник Денис Прокопенко відреагував на обмін полоненими 1000 на 1000, серед яких не було жодного бійця “Азову”.
Це виглядає як знущання. Над тими, хто четвертий рік знаходиться під нелюдським тиском у російському полоні, в найгірших умовах. Над їхніми рідними, близькими і побратимами. Над тими, кому давали гарантії, та хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування,
Денис // Прокопенко
Він нагадав, що вихід гарнізону з “Азовсталі” відбувався за наказом вищого командування, з гарантіями подальшого повернення додому. Попри це, більшість обмінів оминають бійців “Азову”, зазначив Прокопенко.
“Я ніколи не повірю в маячню про те, що єдина причина відсутності азовців у більшості обмінів — це небажання росіян віддавати їх. Якби це було так, ані я, ані інші бійці «Азову» не повернулися б з полону. Причина в іншому”, – пише Денис Прокопенко.
Він закликав до перегляду стратегії обмінів. Зокрема, запропонував шукати нові підходи — з урахуванням інтересів РФ до осіб, пов’язаних із діяльністю російських спецслужб, наприклад, представників московського патріархату в Україні.
Також він звернув увагу на можливість участі України у міжнародних обмінах, що здійснюються за посередництва західних союзників.
“Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні азовців, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні і ті самі люди”, — підсумував військовий.
На початку вересня поточного року НАЗК (ред.Національне агентство з питань запобігання корупції) планує відкрити спеціальний портал, куди українці зможуть анонімно повідомляти про корупціонерів. Про це […]
Останні дні Збройні Сили України почали йти в контратаку на Бахмутському напрямку, але навіть найменша відбита територія, вулиця чи будинок мають дуже високу ціну — […]
Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]