Україна готує евакуацію водіїв із заблокованого кордону з Польщею: що відомо

Микола Ситник 11:34, 24 Листопада 2023
Вантажівки
Перевізники з України застрягли на кордоні / фото Yan Dobronosov

Україна розпочала збір даних для евакуації водіїв з польсько-українського кордону, які опинилися в пастці через блокування пунктів пропуску польськими перевізниками. Інформацію збирають у спеціальній формі.

Про це заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач повідомив на своїй сторінці y Facebook.

Евакуація водіїв із польського кордону

За словами Сергія Деркача, Україна порушувала питання на робочому та офіційних рівнях щодо створення гідних умов для водіїв, які застрягли на кордоні з Польщею. Йдеться про харчування, чергування “швидких”, пожежних машин та належних санітарних умов. Утім, результату немає. Натомість з’являються повідомлення про продовження протесту та його погодження з боку польської влади.

Зі свого боку, ми розпочали збір даних для евакуації наших водіїв. У нас вже вичерпався час на погодження компромісів. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади,

написав Сергій Деркач // заступник міністра

Всі водії та перевізники, які висловлять бажання евакуюватися, можуть заповнити форму. Вона доступна за посиланням.

Моніторингова група ЄС на кордоні

Окрім анонсу евакуації, представник Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури повідомив, що відомство працює над ініціацією створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Це дозволило б офіційно фіксувати ситуацію на пропускних пунктах та спонукати до її вирішення. 

Блокування польського кордону

Вже декілька тижнів на кордоні продовжується страйк польських водіїв, яких не влаштовує транспортний безвізовий режим для України. Ситуація спочатку створювала багатокілометрові черги, але згодом вийшла з-під контролю. Станом на 24 листопада відомо про загибель 2 українських перевізників. Так, 11 листопада у своїй вантажівці помер 54-річний водій фури, який планував перетнути пункт пропуску “Дорогуськ — Ягодин”. Вчора, 23 листопада, поблизу пункту пропуску “Корчова — Краківець” помер ще один український водій.

Польські перевізники розпочали страйки на кордоні з Україною 6 листопада. Вони заблокували три пункти пропуску для проїзду вантажного транспорту: “Корчова — Краківець”, “Гребенне — Рава-Руська” та “Дорогуськ — Ягодин”. Перевізники планують продовжувати страйки до 3 січня.

Серед вимог мітингувальники назвали такі:

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ (документ, що дає змогу вільно здійснювати перевезення, зокрема транзитні, по території країн, які є учасниками Європейської Конференції Міністрів Транспорту);
  • заборонити можливість реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії перебувають не на території ЄС,
  • окрема черга в Е-черзі для авто на номерах ЄС та окрема черга на всіх кордонах для порожніх фур;
  • відкритий доступ до системи “Шлях”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям на Сумщині отримати фінансову допомогу від УВКБ ООН

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 11 Квітня 2025

Благодійна організація “Право на захист” повідомила анонсувала початок реєстрації на грошову допомогу для переселенців у місті Кролевець, що знаходиться в Сумській області. Сума виплат становитиме 3 600 гривень на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Про це йдеться в публікації БФ “Право на захист”.

Грошова допомога від УВКБ ООН в Сумській області

14 квітня 2025 року мобільні команди працюватимуть у місті Кролевець працюватиме мобільна бригада, яка реєструватиме переселенців на участь у грошовій програмі від УВКБ ООН. В її межах ВПО зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі 3 600 гривень на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Розраховувати на підтримку можуть представники трьох категорій населення:

Перша — внутрішньо переміщені особи (ВПО), які звернулися по допомогу впродовж шести місяців після переміщення та відповідають таким умовам:

  • у родині є лише один із батьків (мама або тато) з однією чи кількома дітьми до 18 років або з літніми людьми віком від 55 років;
  • родину очолює самотня особа похилого віку або кілька таких осіб; або літня людина виховує одну чи кілька дітей віком до 18 років;
  • у складі родини є люди з інвалідністю, хронічними захворюваннями чи іншими особливими потребами, і вона раніше не отримувала грошової підтримки від УВКБ ООН чи інших благодійних організацій.

Друга — це особи, які повернулися в Україну після вимушеного перебування за кордоном. Вони також повинні відповідати зазначеним вище критеріям.

Третя — люди, які повернулися додому після тимчасового переміщення в іншу область через бойові дії. Також мають відповідати вказаним умовам.

Допомогу можуть отримати лише ті, хто раніше не скористався аналогічною фінансовою підтримкою від інших організацій.

Як записатися на реєстрацію

Щоб подати заявку, необхідно попередньо записатися за телефоном: +380 (63) 182 6838.

Особиста присутність усіх членів родини, які претендують на допомогу, є обов’язковою. Для успішної реєстрації необхідно мати:

  • індивідуальний податковий номер;
  • паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує особу;
  • довідку ВПО;
  • свідоцтва про народження дітей (якщо є);
  • документи про опіку (за наявності);
  • довідку або посвідчення про інвалідність або хронічне захворювання (за наявності);
  • номер банківської картки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перейти з Київстару на lifecell зі збереженням номера: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 11 Квітня 2025
Магазин оператора lifecell / фото lifecell

Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — технології перенесення номера для пошуку оптимального тарифу.

Детальніше про те, як перейти з Київстару на lifecell — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як змінити мобільного оператора на lifecell без зміни номера

В Україні, як і в багатьох країнах світу, громадяни та громадянки можуть переходити до іншого мобільного оператора без необхідності купувати новий номер. Це стає можливим завдяки Mobile Number Portability (MNP) — послузі перенесення номера (переходу абонента) від одного оператора мобільного зв’язку до іншого з повним збереженням номера.

Перенести номер в Україні за допомогою MNP можна безплатно. Крім того, мобільні оператори в Україні пропонують новим клієнтам акційні ціни на окремі тарифні плани.

Як перейти з Київстару на lifecell

Щоб перенести номер з Київстару на lifecell, слід скористатися простим гідом:

  • подати заявку на перенесення номера — це можна зробити онлайн на сайті оператора або особисто в будь-якому фірмовому магазині;
  • обрати найбільш зручний спосіб отримання нової SIM-карти (нова картка в магазині, стартовий пакет із самостійним внесенням нових даних у базу, оформлення тарифу за допомогою технології eSIM).

Варто зазначити, що для перенесення номера потрібно пройти ідентифікацію особи. Якщо громадянина чи громадянку вже було ідентифіковано у поточного оператора, то вони можуть одразу подати заявку на перенесення номера.

Якщо ж особу не було ідентифіковано у поточного оператора, то необхідно пройти ідентифікацію в мережі нового оператора за допомогою КЕП або BankID (онлайн) чи звернувшись до магазину lifecell (офлайн).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям на Сумщині отримати фінансову допомогу від УВКБ ООН

Благодійна організація “Право на захист” повідомила анонсувала початок реєстрації на грошову допомогу для переселенців у місті Кролевець, що знаходиться в Сумській області. Сума виплат становитиме […]

15:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Як перейти з Київстару на lifecell зі збереженням номера: деталі

Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — […]

14:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро
впо

“Хочу, щоб ВПО відчували підтримку”: як бахмутянка Анна Яхонтова змінює життя переселенців на Закарпатті

Анна Яхонтова — бахмутянка, яка у 2022 році евакуювалась на Закарпаття разом з мамою і маленькою донькою. Після переїзду Анна не лише інтегрувалась у нову […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 квітня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

призов

На окупованій Донеччині оголосили призов чоловіків: кого заберуть до армії рф

У так званій “днр” оголосили призов чоловіків на військову службу. Мобілізації підлягають мешканці ТОТ віком від 18 до 30 років. Їх відправлять на військову службу […]