У столиці працює хаб для жителів Часів Яру: графік роботи та адреса

Семаковська Тетяна 14:54, 7 Листопада 2023
Осередок у Києві / ілюстрація Бахмут IN. UA

У столиці вже кілька місяців працює центр підтримки для жителів Часів Яру. Тут мешканцям надають гуманітарну допомогу, люди спілкуються та отримають юридичні й психологічні консультації.

Про це редакції розповіла Марина Прийменко, співробітниця “Мій Часів Яр” у Києві.

Як працює центр?

За словами Марини Прийменко, центр працює з понеділка по четвер, з 10:00 до 15:00, у неділю з 12:00 до 16:00. Адреса: вулиця Бажова, 9А, метро Дарниця. Загалом в осередку вже зареєстровано 780 осіб, серед них 140 діток. У середньому протягом дня проходять по 20 осіб, люди чекають на отримання гуманітарної допомоги або консультуються з юристом чи психологом.

Кількість людей буває різна. Якщо роздаємо чай чи рис, то може прийти 20 осіб. Якщо гуманітарну допомогу, то і по 50, і по 100 можуть приходити. Це залежить від того, який день та що видають,

Марина Прийменко // про відвідувачів осередку

Чим допомагають людям?

Часів Яр, центр підтримки / Фейсбук

Переселенцям стараються видавати продуктові набори щомісяця. Також видають гігієну, її привозять раз у 2 місяці. Люди в основному просять памперси для дорослих, адже велика кількість ВПО з Часів Яру евакуювалась після перенесених інсультів. Ці особи не можуть самостійно пересуватися, тож потребують цих речей.

Також мають попит памперси та суміші для дітей. Постійно в осередку можна взяти речі, вони не нові, але в гарному стані. Днями до центру привезли нові куртки.

Про постачання допомоги людям пишуть у соцмережі. Мешканці Часів Яру, які евакуювалися, не тільки приходять по продуктові набори, але й допомагають їх розвантажити, коли приїздять великі партії.

За час роботи центру жодних конфліктів між місцевими не було. Марина Прийменко додає, що в черзі люди часто спілкуються, діляться новинами. Для них хаб став місцем, де можна зустріти своїх знайомих, друзів.

Послуги юриста

Мешканці Часів Яру зібралися для спільного фоту / Фейсбук

Центр забезпечують допомогою різні благодійники, комунікацію з ними веде військова міська адміністрація. Час від часу люди можуть прийти, аби проконсультуватися у психолога. Крім того, тут є можливість отримати витяги з реєстру територіальної громади, ця послуга доступна постійно.

Мешканці міста часто звертаються за допомогою до юриста, каже пані Марина. Найактуальнішим є питання про компенсації за пошкоджене житло.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Реакції не було, люди були просто беземоційні”, — 19 річний волонтер розповів про свої поїздки в Бахмут

“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]

Вокзал в Бахмуті

“Він бачив більше сліз, ніж РАЦС”: історія Бахмутського вокзалу від працівників станції

Станція Бахмутського залізничного вокзалу була відкрита 1913 року — з того часу вокзал став місцем прибуття та відправлення пасажирів, а безліч людських доль вирішувалася прямо […]

Ситуація у Часів Ярі з гризунами

У будинках Часів Яру оселились гризуни: як проблема пов’язана з війною

Цьогоріч у прифронтових населених пунктах Донецької області розвелося багато мишей та щурів. Через пусті і незасіяні поля гризуни концентруються ближче до домівок людей. Голодні тварини […]

15:30, 21.09.2023 Микола Ситник