У Мінреінтеграції назвали категорію ВПО, яка має право на виплати

Семаковська Тетяна 13:55, 22 Січня 2024
Виплати від держави / фото ілюстративне

Власники зруйнованого внаслідок бойових дій житла мають право на виплати ВПО. Тобто на 2 тисячі гривень для дорослого, а також 3 тисячі гривень для людей з інвалідністю чи дітей.

Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

ВПО продовжать виплати

Переселенці, житло яких знищено, мають право на виплати від держави у розмірі:

  • 3 тисячі гривень на дитину або людину з інвалідністю;
  • 2 тисячі гривень для всіх інших категорій ВПО.

Переселенці мають надати підтвердження відповідним актом обстеження технічного стану будинку або квартири. Це передбачено Постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509.

Виплати ВПО можуть бути призначені таким особам відповідно до урядової Постанови від 20 березня 2022 року № 332.

Кому продовжать виплати ВПО

Державна допомога може надаватися ще на один шестимісячний період, якщо особа повернулася до місця проживання, з якого вона перемістилася, відмовилася від допомоги та після цього її житло було знищено або пошкоджено.

Ця допомога виплачується за наявності даних про пошкоджене/зруйноване житло у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України.

Але є інший шлях, цю допомогу можуть надати за наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок збройної агресії рф, яке надається із заявою на отримання допомоги.

Також у листі зазначається, що житло, яке віднесено до 2 та 3 категорій пошкодження, вважається таким, що непридатне для проживання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Подати заяву на компенсацію можна в будь-якому ЦНАПі”, — Кубраков

Микола Ситник 14:56, 11 Грудня 2023
адмінпослуги
ЦНАП /фото cnap.if.ua

Українці зможуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення не лише через застосунок Дія, а й через будь-який ЦНАП на підконтрольній території України та нотаріусів.

Про це міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив на сторінці в Facebook.

Розширення програми єВідновлення

Також громадяни мають змогу подавати заяву через уповноваженого представника. Раніше українці могли подати заяву на отримання грошової допомоги тільки через застосунок в Дії.

Оновлений механізм допоможе тим громадянам, які раніше не могли самостійно подати заявку зробити — наприклад, людям з інвалідністю або неповнолітнім. Це стає можливим завдяки опції подання заяви через уповноваженого представника,

Олександр Кубраков // міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України

Для подачі заяви необхідно:

  • звернутися до ЦНАПу або нотаріуса, маючи лише ідентифікаційний код, паспорт та електронну пошту;
  • у разі наявності пільгової категорії — надати документ, що її підтверджує;
  • якщо заяву подає уповноважена особа — має бути довіреність на виконання правочину.

Відтепер прийняти заяву може будь-який ЦНАП на підконтрольній Україні території. А не лише той, який розташований у громаді, де розміщене пошкоджене житло.  

Для подання заяви через ЦНАП чи нотаріуса право власності на житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав. Це обов’язкова умова.

заява
Варіанти подачі заяви / інфографіка Мінвідновлення

Міністр додав, що з травня 2023 року вже понад 26 тисяч українських родин отримали кошти на термінові ремонти за програмою єВідновлення, загальною сумою у більш як 2 мільярди гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“За такі гроші й собачої будки не купиш”: бахмутян не влаштовує коефіцієнт компенсації за зруйноване житло

Микола Ситник 17:45, 6 Грудня 2023
Компенсація
Онлайн калькулятор компенсації / скриншот

Бахмутська міська військова адміністрація повторно звернулась до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України стосовно обґрунтування застосування регіонального коефіцієнту 0,5 для розрахунку компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна по Бахмутському району Донецької області. Однак, бахмутян більше цікавить, як можна збільшити цей коефіцієнт, а не пояснення, чому він такий.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Що передувало?

Жителі Бахмутської міської територіальної громади, громадські організації через офіційні звернення до Бахмутської міської ради неодноразово порушували питання щодо нарахування компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Насамперед йдеться про розмір регіонального коефіцієнту, який враховує відмінність ціни за 1 квадратний метр залежно від розташування знищеного об’єкта нерухомого житла та становить для населених пунктів Бахмутського району Донецької області 0,5.

Напередодні Бахмутська міськрада оприлюднила відповідь Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 27.11.2023 №20971/28/10-23 з наданими роз’ясненнями по порушеному питанню. У листі обґрунтували, що “розмір регіонального коефіцієнту 0,5 для населених пунктів Бахмутського району Донецької області та вартість компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна визначається відповідно до Закону України…”.

Обурення бахмутян

Під дописом міськради в Facebook жителі Бахмута вкотре наголосили, що з таким коефіцієнтом неможливо придбати собі житло.

Потрібне не обґрунтування цього коефіцієнта уточнювати, а домагатися його збільшення. Відстоюйте потреби мешканців своєї громади,

закликають бахмутяни // представників влади

реакція
реакція
Коментарі під дописом Бахмутської міськради в соцмережі / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]