Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Так, Постанова №39 від 16 січня 2024 року обмежує площу знищеного житла, на яке виділяється компенсація.
Від 16 січня 2024 року встановлюється обмеження на площу знищеного житла, за яке виділяється компенсація. Відтепер українці зможуть отримати виплати за:
не більше 150 квадратних метрів для квартири;
не більше 200 квадратних метрів для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.
У Постанові №39 зазначається, що засоби Реєстру пошкодженого і знищеного майна здійснюють фіксацію площі об’єкта зруйнованого майна, яка перевищує максимальні обмеження площі для підрахунку компенсації.
У подальшому площа, щодо якої не була нарахована компенсація, буде використана у разі подання заяви на компенсацію за рахунок репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативно-правовими актами,
повідомляється // в урядовій Постанові
Нагадаємо, українці, чия домівка постраждала від російської агресії, зможуть отримати збільшену допомогу на капітальний ремонт. Йдеться про 500 тисяч гривень для відновлення приватного будинку та 350 тисяч гривень — для квартири.
Жителі Донецької області отримуватимуть на 491 гривню більше за 1 квадратний метр зруйнованого житла у межах області за програмою єВідновлення. Раніше сума складала 23 315 гривень, а тепер становить 23 806 гривень.
Про це йдеться у наказі Міністерства розвитку громад та територій України “Про затвердження показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України”.
Компенсація за зруйноване житло, ціна за квадратний метр
Згідно з наказом наразі в Україні такі визначали такі показники опосередкованої вартості за один квадратний метр спорудження житла за регіонами України (ціни розраховані станом на 01 жовтня 2024 року):
Вінницька — 21 855 гривень;
Волинська — 21 787 гривень;
Дніпропетровська — 21 973 гривень;
Донецька — 23 806 гривень;
Житомирська — 19 923 гривень;
Закарпатська — 19 676 гривень;
Запорізька — 21 951 гривню;
Івано-Франківська — 20 380 гривень;
Київська — 22 636 гривень;
Кіровоградська — 19 263 гривень;
Луганська — 21 742 гривень;
Львівська — 22 542 гривень;
Миколаївська — 22 631 гривню;
Одеська — 21 713 гривень;
Полтавська — 20 153 гривень;
Рівненська — 22 261 гривню;
Сумська — 21 263 гривень;
Тернопільська — 21 245 гривень;
Харківська — 23 822 гривень;
Херсонська — 20 622 гривень;
Хмельницька — 21 813 гривень;
Черкаська — 22 323 гривень;
Чернівецька — 20 980 гривень;
Чернігівська — 22 693 гривень;
м. Київ — 26 490 гривень.
Нагадаємо, що жителі не окупованих міст Донеччини можуть скористатися програмою єВідновлення та отримати компенсацію. Подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення можна не лише через застосунок Дія, а й через будь-який ЦНАП на підконтрольній території України та нотаріусів.
Отримати компенсацію за знищене авто наразі неможливо. Адже немає законодавчого регулювання щодо компенсації за знищені транспортні засоби. Однак, деякі кроки можна зробити, аби підвищити ваші шанси отримати відшкодування за знищений транспорт.
Щоб у майбутньому людина мала можливість отримати компенсацію за пошкоджене авто насамперед потрібно фіксувати цей факт. Тобто зробити фото, відео бажано з прив’язкою до місцевості, будинків. Крім того, радять за можливості отримати письмові пояснення не менше 2-х свідків.
Також доказом знищення автівки є новини або посилання на публікації в ЗМІ, що висвітлювали відповідну подію. Мешканці Бахмута чи інших населених пунктів можуть посилатися на публікації у медіа, де вони побачили свою автівку/майно.
Також варто звернутися до за номером 102 (поліція) або 0 800 500 021 (СБУ), для повідомлення про вчинення кримінального порушення або подати заяву для фіксації факту пошкодження майна. Це потрібно для того, щоб склали протоколу огляду місця події (йдеться про ті території, де це можливо). Ваш випадок повинні занести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Що можна зробити самостійно?
Самостійно можна замовити автотоварознавчу експертизу (йдеться про ті території, де це можливо), зберегти можливі квитанції, чеки, акти виконаних робіт. А також будь-які документи щодо витрат, яких зазнав власник авто у зв’язку з його пошкодженням. Юристи радять наполягати на проведенні автотоварознавчої експертизи у межах кримінального провадження для визначення розміру матеріальних збитків.
Що покриває автоцивілка
Страхова компанія не відшкодовує шкоду, заподіяну в результаті дорожньо-транспортної пригоди, якщо вона відбулася внаслідок:
масових заворушень і групових порушень громадського порядку;
військових конфліктів;
терористичних актів;
стихійного лиха;
вибуху боєприпасів;
пожежі транспортного засобу, не пов’язаної з цією пригодою.
Винятки є. Відтак, отримати компенсацію можна, коли це прямо передбачено договором майнового страхування, коли йдеться про страхування інтересів, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням майном.
Зверніть увагу, що договір страхування цивільно-правової відповідальності власників не є договором майнового страхування. Тобто, якщо ви застрахували лише свою цивільно-правову відповідальність, то у разі знищення чи пошкодження вашого авто внаслідок війни, страхова не буде нічого відшкодовувати.
Законопроєкт №11147
У Раді є зареєстрований законопроєкт №11147, який визначає засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення автомобілів внаслідок війни. Таким чином можна буде отримати компенсації за:
пошкоджені та знищені автобуси;
вантажні та легкові авто;
причепи;
напівпричепи.
Заяви щодо компенсації подаватимуть до спеціальних комісій.
Жителі Донецької області отримуватимуть на 491 гривню більше за 1 квадратний метр зруйнованого житла у межах області за програмою єВідновлення. Раніше сума складала 23 315 […]
Отримати компенсацію за знищене авто наразі неможливо. Адже немає законодавчого регулювання щодо компенсації за знищені транспортні засоби. Однак, деякі кроки можна зробити, аби підвищити ваші […]
Фінансування програми єВідновлення, яка дозволяє отримати компенсацію (крім жителів ТОТ) за зруйноване росіянами житло у 2025 році планують скоротити. Про це повідомляє Павло Фролов, голова […]
У Донецькій області працють комісії, які обстежують пошкоджене і зруйноване житло. Та іноді вчасно відреагувати на заяви людей не виходить, і ці заяви протерміновуються. На […]
Асоціація молодих ВПО України, у складі якої є і бахмутяни, ініціювала законопроєкт №11161. Він має на меті внести зміни до закону про компенсацію за пошкодження […]