У Києво-Могилянській академії готуватимуть спеціалістів з відбудови України

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 1 Березня 2024
Києво-Могилянська академія / фото з відкритих джерел

Громадська організація “Маріуполь Реборн”, заручившись підтримкою Маріупольської міської ради, підписали Меморандум про співпрацю з Києво-Могилянською академією. Завдяки ньому навчатимуться майбутні спеціалісти з відновлення постраждалих від війни громад

Про це повідомили на сайті ГО “Маріуполь Реборн”.

Відбудова зруйнованих міст Донеччини

Головними напрямками, які будуть розвиватися після підписання документа, стануть аспекти, від яких залежить професіональний розвиток. Йдеться про навчання та участь в заходах для пошуку й розробки інноваційних рішень для відбудови деокупованих або постраждалих від війни регіонів.

За словами Вадима Бойченко, мера Маріуполя, вже зараз створюються всі необідні умови:

Фахівців, які зацікавлені взяти участь у відбудові власних громад, направимо на підвищення рівня компетенції,

Вадим Бойченко // мер Маріуполя

У межах проєкту також буде здійснено моніторинг проблемних питань, з якими зіштовхуються громади через виклики війни. Всі учасники спільно сформують пропозиції щодо їх вирішення. Влада Маріуполя обіцяє поділитися власним досвідом розробки Плану відродження для подальшого його використання.

Відновлення зруйнованого Бахмута

Бахмутська міська військова адміністрація вже займається організаційними питаннями майбутньої відбудови міста. Наразі йдуть обговорення з “Метінвестом” плану-концепції відбудови Бахмута на прикладі мікрорайону Ювілейний.

Вже відомо, що роботи будуть проводитися за принципом build back better (відбудувати краще, ніж було). Архітектори будуть впроваджувати наступне:

  • мережу сучасної транспортної інфраструктури;
  • об’єкти житлового та громадського призначення;
  • освітні та культурі заклади;
  • місця відпочинку з дитячими та спортивними просторами;
  • обов’язкове спорудження укриттів.

Наступним кроком стане публічна презентація розробленого концепту мешканцям громади. Формат, дата та час заходу поки невідомі. Однак, за словами Олександра Марченко, заступника міського голови Бахмута, це все відбудеться навесні, протягом двох наступних місяців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти почали розбір зруйнованих будинків у Бахмуті: що відомо

Валентина Твердохліб 10:59, 14 Липня 2025
Бахмуті
Знищені будинки в Бахмуті / фото росджерела

Російські окупанти розбирають на цеглу зруйновані будинки в Бахмуті. За попередньою інформацією, будівельні матеріали вивозять до Маріуполя.

Про це повідомляють активісти руху “Жовта стрічка”.

Росіяни розбирають будинки у Бахмуті

Росіяни розбирають зруйновані будинки в Бахмуті та навколишніх селах. Колишні оселі місцевих жителів використовують як сировину, витягаючи звідти цеглу, а отримані будівельні матеріали вантажать на фури й вивозять углиб окупованих територій.

Цеглу з бахмутських будинків окупанти, нібито, використовують для “потреб відбудови”, а саме “для відбудови об’єктів соціальної інфраструктури”. Один із пунктів призначення — Маріуполь. Судячи з айдентики на машинах, які вивозять цеглу, оператором цієї схеми є бєлгородський “Трансюжстрой”.

Примітка. “Трансюжстрой” — велика будівельна компанія з бєлгорода. На цю компанію, зокрема на незаконні будівництва скаржилися росіяни. “Трансюжстрой фігурував” у кількох судових позовах.

Що передувало?

Російський військовий / фото з росджерел

Попри те, що окупанти почали роботи з розбору будинків у Бахмуті, цивільних мешканців досі не пускають до міста. Про ці факти стало відомо у травні 2025 року. До Бахмута намагались заїжджати цивільні з боку ТОТ, щоб зробити ремонт своїх осель. Однак в’їзд у місто блокували окупанти.

“Туди намагаються приїжджати люди, які виїжджали з ще не окупованого Бахмута на ТОТ до родичів. Життя там як такого немає, але місто не повністю перекрито для цивільних. Туди можливо потрапити якщо їхати з боку ТОТ. Чесно кажучи, офіційного наказу на заборону проїзду в місто ми не бачили. Військові просто підходять до людей і кажуть, що проїзд заборонено, посилаючись на окупаційну адміністрацію”, — розповіли активісти “Жовтої стрічки” у коментарі Бахмут IN.UA.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Проєкт “Бахмут-Гоща” представили на конференції відновлення в Римі

Валентина Твердохліб 11:35, 11 Липня 2025
бахмут-гоща
Представники Бахмутської громади в Римі / фото Бахмутська міськрада

Делегація з Бахмутської громади стала учасником Міжнародної конференції з відновлення України, що стартувала 10 липня в Римі. Під час заходу міжнародним партнерам представили проєкт будівництва житла для бахмутян “Бахмут-Гоща”.

Про це повідомляє Бахмутська міськрада.

Проєкт “Бахмут-Гоща” представили в Римі

10 липня в Римі розпочалась Міжнародна конференція з відновлення України. До заходу долучились і представники Бахмутської громади. Їхня мета — представити бачення відновлення громади та налагодити партнерства для майбутніх проєктів, зокрема для реалізації проєкту “Бахмут-Гоща”.

бахмут-гоща
Проєкт “Бахмут-Гоща” / фото Бахмутська міськрада

На конференції представлено стенд Бахмутської громади. На ньому презентували проєкт “Бахмут-Гоща”, який передбачає побудову житлового кварталу для бахмутян на Рівненщині. У міськраді стверджують, що проєкт отримав гарний відгук від можливих інвесторів.

“Цей проєкт викликав зацікавлення серед потенційних інвесторів, донорів, а також представників українського та італійського бізнесу. Вдячні всім, хто підтримує нашу громаду в цей складний час, і переконані, що побудова житлового кварталу “Відродження” Бахмута стане символом відновлення всієї України”, — зазначають у міськраді.

бахмут-гоща
Представники українського та закордонного бізнесів могли відвідати стенд Бахмутської громади / фото Бахмутська міськрада

Нагадаємо, що 20 червня селищні депутати Гощі передали земельну ділянку під будівництво житла для бахмутян. Її площа складає близько 6 гектарів. Право постійного користування ділянкою надали комунальному підприємству “Бахмутська житлова управляюча компанія”. Наступним етапом буде виконання проєктних робіт.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Окупанти почали розбір зруйнованих будинків у Бахмуті: що відомо

Російські окупанти розбирають на цеглу зруйновані будинки в Бахмуті. За попередньою інформацією, будівельні матеріали вивозять до Маріуполя. Про це повідомляють активісти руху “Жовта стрічка”. Росіяни […]

Проєкт “Бахмут-Гоща” представили на конференції відновлення в Римі

Делегація з Бахмутської громади стала учасником Міжнародної конференції з відновлення України, що стартувала 10 липня в Римі. Під час заходу міжнародним партнерам представили проєкт будівництва […]

Важливо

“Без людей нам ніякі території не потрібні”: чому людиноцентричний підхід важливий для відновлення українського Сходу

24 червня 2025 року відбулася важлива онлайн-зустріч “Студії Сходу: дизайн мислення для планування повоєнного належного врядування і людиноцентричного відновлення”. Її учасники, це представники влади, громадського […]

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

“Не дати перетворити наші громади, які зачепила війна у сіру зону без життя”: як Міжнародний фонд “Відродження” створює майданчик для діалогу влади та ОМС

21 травня в Києві пройшла конференція “(Де)окуповані та прифронтові громади на шляху до відновлення: інституційні рішення”. Захід організовано за сприяння Міжнародного фонду “Відродження” як частину […]