Понад 16 тисяч подарунків отримають на свята дітлахи з прифронтових територій — передусім з Краматорська. У Польщі уже вже вдесяте проходить різдвяна акція для українських дітей, організована фондом Uniters.
Традиційну акцію “Свято без тата” польська благодійна фундація Uniters започаткувала у 2014 році.
Акція “Свято без тата”
Цьогоріч вона відрізняється від попередніх — усе через російське вторгнення. Раніше волонтери дарували подарунки діткам-сиротам війни. Цього року — малечі, яка живе у прифронтових районах. Саме тому цьогорічну акцію назвали “Свята на лінії вогню”. Цілий конвой з автомобілів, завантажений пакунками для дітей, 26 грудня вирушає до найгарячіших точок.
“Не можемо забувати про дітей ніяк. Якщо ми зараз забудемо про тих дітей, які на лінії фронту, то що ж ми за дорослі? Ми завжди реагуємо там, де найбільше треба. А зараз найбільше треба на лінії фронту. Тому що там досі є діти — 16,5 тисяч — від новонароджених до 16-річних. Кожен день вони під обстрілами, кожен день в підвалах. У них нема свят. Вони не можуть нормально вийти на вулицю. Нам інколи приносять футбольні м’ячі. Як не парадоксально, ми не радіємо цьому, як раніше, адже м’яч — це мрія кожного хлопчика, але де він буде грати в той футбол — у підвалі, у бомбосховищі? Тому дуже специфічні зараз подарунки, але вони їм там вкрай необхідні. Бо діти думають, що про них весь світ забув. Туди тільки військові доходять”, — розповідає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков.
Подарунки для українських дітей волонтери Uniters збиратимуть до 31 грудня — не лише всією Польщею, а й світом. Долучалися також партнерські пункти в Україні. У пакунках все те, що так любить малеча:
- солодощі;
- м’які іграшки;
- теплі речі;
- вітаміни;
- сиропи проти кашлю;
- листівки.
Подарунки для дітей
Подарункові пакунки волонтери Uniters у Варшаві пакують ледь не цілодобово, аби встигнути до свят.
“Скільки за день спакувала коробок особисто я, не рахувала, бо ми працюємо колективно, але за перший день, 21 грудня, з Польщі до України відправили близько 600 подарунків. Загалом ми пакуємо, докладаємо цукерки, розсортовуємо ті подарунки, які привозять до нас, запаковуємо і відправляємо”, — каже волонтерка Uniters Катерина Мухіна.
Подарунки до дітей на лінії фронту розвозять військові волонтери, їм допомагатимуть бійці ЗСУ. До акції залучені й військкомати, і військові підрозділи, і Генштаб, і міністерство оборони, зазначає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков:
“Будемо роздавати всюди, де доїдуть військові. Це залежить і від бомбардувань, і від погодних умов. Бо якщо там розмиті дороги або дороги з ожеледицею, по-перше, неможливо поїхати, а, по-друге, якщо дуже сильні бомбардування, ніхто не буде наражати людей на небезпеку. Будемо чекати сприятливих умов, хоч ці сприяти умови можуть і не настати ніколи. Але ми дуже хочемо доїхати до тих дітей, до кожної дитини там, де ніхто не може доїхати. Наші ельфи доїдуть. Ми знаємо про це. Ми з військовими працюємо 10 років і знаємо, що вони в будь-яку точку довезуть, тільки треба інколи терпеливості і часу”.
Серед військових волонтерів повезе подарунки дітям на схід й Агнєшка Зах, жителька Польщі, яка до повномасштабного вторгнення росії працювала гідом у Варшаві. Нині Агнєшка буває в найгарячіших точках України 2-4 рази на місяць — відвозить військовослужбовцям необхідні речі. Цього разу передасть бійцям малюнки від дітлахів, а тамтешній малечі — пакунки від “суперельфів”.
“Я буваю в усіх гарячих точках — Куп’янськ, Лиман, Краматорськ, Бахмут, Авдїївка. Військові нам вказують дороги, де є проїзд, дають адреси, де є діти, де є потребують. У Бахмуті не бачила дітей. Краматорськ, Костянтинівка, Куп’янськ — бачила дітей просто на лінії фронту. І там постійні прильоти. І це не просто міна, а серйозні прильоти. Я бачила дітей, які досі не виходили з підвалу, бо бояться. І це травма”, — розповідає військова волонтерка з Польщі Агнєшка Зах.
Скільки усього людей беруть участь у різдвяно-новорічній акції “Свято на лінії вогню”, порахувати важко, кажуть організатори. За словами Галини Андрушков, це ціла армія “суперельфів”, які не лише боронять нашу країну від ворога, а й несуть добро. За 10 років діяльності благодійної фундації Uniters у Польщі волонтерам вдалося зібрати і відправити українській малечі понад 200 тисяч подарунків.
Примітка. Матеріал підготовлено за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.
Читайте також:
- Що знають українці про Бахмут: опитування жителів столиці
- Дід Мороз, Снігурка та Сталін: історик розповів про російські традиції
- “Киш бабай” на окупованій Луганщині: росіяни нав’язують свою пропаганду дітям
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!