“Свято на лінії вогню”: діти з Донеччини отримали подарунки

Юлія Войнар Юлія Войнар 12:24, 26 Грудня 2023
Подарунки для дітей / фото Юлія Войнар

Понад 16 тисяч подарунків отримають на свята дітлахи з прифронтових територій — передусім з Краматорська. У Польщі уже вже вдесяте проходить різдвяна акція для українських дітей, організована фондом Uniters.

 Традиційну акцію “Свято без тата” польська благодійна фундація Uniters започаткувала у 2014 році.

Акція “Свято без тата”

засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков
Галина Андрушков / фото Юлія Войнар

Цьогоріч вона відрізняється від попередніх — усе через російське вторгнення. Раніше волонтери дарували подарунки діткам-сиротам війни. Цього року — малечі, яка живе у прифронтових районах. Саме тому цьогорічну акцію назвали “Свята на лінії вогню”. Цілий конвой з автомобілів, завантажений пакунками для дітей, 26 грудня вирушає до найгарячіших точок.

“Не можемо забувати про дітей ніяк. Якщо ми зараз забудемо про тих дітей, які на лінії фронту, то що ж ми за дорослі? Ми завжди реагуємо там, де найбільше треба. А зараз найбільше треба на лінії фронту. Тому що там досі є діти — 16,5 тисяч — від новонароджених до 16-річних. Кожен день вони під обстрілами, кожен день в підвалах. У них нема свят. Вони не можуть нормально вийти на вулицю. Нам інколи приносять футбольні м’ячі. Як не парадоксально, ми не радіємо цьому, як раніше, адже м’яч — це мрія кожного хлопчика, але де він буде грати в той футбол — у підвалі, у бомбосховищі? Тому дуже специфічні зараз подарунки, але вони їм там вкрай необхідні. Бо діти думають, що про них весь світ забув. Туди тільки військові доходять”, — розповідає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков.

Подарунки для українських дітей волонтери Uniters збиратимуть до 31 грудня — не лише всією Польщею, а й світом. Долучалися також партнерські пункти в Україні. У пакунках все те, що так любить малеча:

  • солодощі;
  • м’які іграшки;
  • теплі речі;
  • вітаміни;
  • сиропи проти кашлю;
  • листівки.

Подарунки для дітей

Подарункові пакунки волонтери Uniters у Варшаві пакують ледь не цілодобово, аби встигнути до свят.

Катерина Мухіна / Юлія Войнар

“Скільки за день спакувала коробок особисто я, не рахувала, бо ми працюємо колективно, але за перший день, 21 грудня, з Польщі до України відправили близько 600 подарунків. Загалом ми пакуємо, докладаємо цукерки, розсортовуємо ті подарунки, які привозять до нас, запаковуємо і відправляємо”, — каже волонтерка Uniters Катерина Мухіна.

Подарунки до дітей на лінії фронту розвозять військові волонтери, їм допомагатимуть бійці ЗСУ. До акції залучені й військкомати, і військові підрозділи, і Генштаб, і міністерство оборони, зазначає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков:

Військовий біля подарунків
Військовий біля дитячих подарунків / фото Юлія Войнар

“Будемо роздавати всюди, де доїдуть військові. Це залежить і від бомбардувань, і від погодних умов. Бо якщо там розмиті дороги або дороги з ожеледицею, по-перше, неможливо поїхати, а, по-друге, якщо дуже сильні бомбардування, ніхто не буде наражати людей на небезпеку. Будемо чекати сприятливих умов, хоч ці сприяти умови можуть і не настати ніколи. Але ми дуже хочемо доїхати до тих дітей, до кожної дитини там, де ніхто не може доїхати. Наші ельфи доїдуть. Ми знаємо про це. Ми з військовими працюємо 10 років і знаємо, що вони в будь-яку точку довезуть, тільки треба інколи терпеливості і часу”.

Серед військових волонтерів повезе подарунки дітям на схід й Агнєшка Зах, жителька Польщі, яка до повномасштабного вторгнення росії працювала гідом у Варшаві. Нині Агнєшка буває в найгарячіших точках України 2-4 рази на місяць — відвозить військовослужбовцям необхідні речі. Цього разу передасть бійцям малюнки від дітлахів, а тамтешній малечі — пакунки від “суперельфів”.

Агнєшка Зах
Агнєшка Зах / фото Юлія Войнар

“Я буваю в усіх гарячих точках — Куп’янськ, Лиман, Краматорськ, Бахмут, Авдїївка. Військові нам вказують дороги, де є проїзд, дають адреси, де є діти, де є потребують. У Бахмуті не бачила дітей. Краматорськ, Костянтинівка, Куп’янськ — бачила дітей просто на лінії фронту. І там постійні прильоти. І це не просто міна, а серйозні прильоти. Я бачила дітей, які досі не виходили з підвалу, бо бояться. І це травма”, — розповідає військова волонтерка з Польщі Агнєшка Зах.

Скільки усього людей беруть участь у різдвяно-новорічній акції “Свято на лінії вогню”, порахувати важко, кажуть організатори. За словами Галини Андрушков, це ціла армія “суперельфів”, які не лише боронять нашу країну від ворога, а й несуть добро. За 10 років діяльності благодійної фундації Uniters у Польщі волонтерам вдалося зібрати і відправити українській малечі понад 200 тисяч подарунків.

Примітка. Матеріал підготовлено за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 15 Жовтня 2024
Консультація / фото з фотостоку, GettyImages

У середу, 16 жовтня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної допомоги, включно з грошовою.

Про це повідомили представники центру підтримки “З Бахмутом в серці. Харків“.

Консультація для бахмутян у Харкові

У середу, 16 жовтня, в гуманітарному штабі “З Бахмутом у серці” в місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Громадяни під час зустрічі зможуть отримати інформацію, яка стосується діяльності міжнародної організації IRC в Україні та допомоги, яку надають її представники. Зокрема, мова піде про:

  • актуальну фінансову допомогу;
  • соціальну підтримку;
  • видачу гуманітарних наборів.

Зустріч відбудеться о 12:00 за адресою: місто Харків, вулиця Лермонтовська, 9.

В Україні можуть закрити Мінреінтеграції

В Україні можуть ліквідувати Мінреінтеграції. Про це стало відомо на початку вересня. Попри відсутність офіційної позиції Уряду, з публічних заяв представників влади можна зробити висновок, що Мінреінтеграції планують об’єднати з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У такому рішенні правозахисники вбачають ризики для підтримки українців, які постраждали від війни. Перерозподіл функцій Мінреінтеграції може призвести до зникнення з порядку денного держави теми захисту постраждалих від війни, зокрема, мешканців тимчасово окупованих територій, та розбудови цілісної політики реінтеграції.

Детальніше про це дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ТРО Бахмут

Бахмутське ТРО отримало зворушливий подарунок від школярки з Ізраїлю

Військовослужбовці Бахмутського окремого батальйону Сил ТрО ЗСУ, які захищають місто-фортецю, отримали подарунок від школярки з Бахмута. Вона через війну була змушена евакуюватися з рідними в […]

День святого Миколая

День святого Миколая: історія заснування

6 грудня в Україні святкуватимуть День святого Миколая за григоріанським та новоюліанським календарями. На це свято діти отримують під подушки омріяні подарунки. За легендою, їх […]