“Свято на лінії вогню”: діти з Донеччини отримали подарунки

Юлія Войнар Юлія Войнар 12:24, 26 Грудня 2023
Подарунки для дітей / фото Юлія Войнар

Понад 16 тисяч подарунків отримають на свята дітлахи з прифронтових територій — передусім з Краматорська. У Польщі уже вже вдесяте проходить різдвяна акція для українських дітей, організована фондом Uniters.

 Традиційну акцію “Свято без тата” польська благодійна фундація Uniters започаткувала у 2014 році.

Акція “Свято без тата”

засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков
Галина Андрушков / фото Юлія Войнар

Цьогоріч вона відрізняється від попередніх — усе через російське вторгнення. Раніше волонтери дарували подарунки діткам-сиротам війни. Цього року — малечі, яка живе у прифронтових районах. Саме тому цьогорічну акцію назвали “Свята на лінії вогню”. Цілий конвой з автомобілів, завантажений пакунками для дітей, 26 грудня вирушає до найгарячіших точок.

“Не можемо забувати про дітей ніяк. Якщо ми зараз забудемо про тих дітей, які на лінії фронту, то що ж ми за дорослі? Ми завжди реагуємо там, де найбільше треба. А зараз найбільше треба на лінії фронту. Тому що там досі є діти — 16,5 тисяч — від новонароджених до 16-річних. Кожен день вони під обстрілами, кожен день в підвалах. У них нема свят. Вони не можуть нормально вийти на вулицю. Нам інколи приносять футбольні м’ячі. Як не парадоксально, ми не радіємо цьому, як раніше, адже м’яч — це мрія кожного хлопчика, але де він буде грати в той футбол — у підвалі, у бомбосховищі? Тому дуже специфічні зараз подарунки, але вони їм там вкрай необхідні. Бо діти думають, що про них весь світ забув. Туди тільки військові доходять”, — розповідає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков.

Подарунки для українських дітей волонтери Uniters збиратимуть до 31 грудня — не лише всією Польщею, а й світом. Долучалися також партнерські пункти в Україні. У пакунках все те, що так любить малеча:

  • солодощі;
  • м’які іграшки;
  • теплі речі;
  • вітаміни;
  • сиропи проти кашлю;
  • листівки.

Подарунки для дітей

Подарункові пакунки волонтери Uniters у Варшаві пакують ледь не цілодобово, аби встигнути до свят.

Катерина Мухіна / Юлія Войнар

“Скільки за день спакувала коробок особисто я, не рахувала, бо ми працюємо колективно, але за перший день, 21 грудня, з Польщі до України відправили близько 600 подарунків. Загалом ми пакуємо, докладаємо цукерки, розсортовуємо ті подарунки, які привозять до нас, запаковуємо і відправляємо”, — каже волонтерка Uniters Катерина Мухіна.

Подарунки до дітей на лінії фронту розвозять військові волонтери, їм допомагатимуть бійці ЗСУ. До акції залучені й військкомати, і військові підрозділи, і Генштаб, і міністерство оборони, зазначає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков:

Військовий біля подарунків
Військовий біля дитячих подарунків / фото Юлія Войнар

“Будемо роздавати всюди, де доїдуть військові. Це залежить і від бомбардувань, і від погодних умов. Бо якщо там розмиті дороги або дороги з ожеледицею, по-перше, неможливо поїхати, а, по-друге, якщо дуже сильні бомбардування, ніхто не буде наражати людей на небезпеку. Будемо чекати сприятливих умов, хоч ці сприяти умови можуть і не настати ніколи. Але ми дуже хочемо доїхати до тих дітей, до кожної дитини там, де ніхто не може доїхати. Наші ельфи доїдуть. Ми знаємо про це. Ми з військовими працюємо 10 років і знаємо, що вони в будь-яку точку довезуть, тільки треба інколи терпеливості і часу”.

Серед військових волонтерів повезе подарунки дітям на схід й Агнєшка Зах, жителька Польщі, яка до повномасштабного вторгнення росії працювала гідом у Варшаві. Нині Агнєшка буває в найгарячіших точках України 2-4 рази на місяць — відвозить військовослужбовцям необхідні речі. Цього разу передасть бійцям малюнки від дітлахів, а тамтешній малечі — пакунки від “суперельфів”.

Агнєшка Зах
Агнєшка Зах / фото Юлія Войнар

“Я буваю в усіх гарячих точках — Куп’янськ, Лиман, Краматорськ, Бахмут, Авдїївка. Військові нам вказують дороги, де є проїзд, дають адреси, де є діти, де є потребують. У Бахмуті не бачила дітей. Краматорськ, Костянтинівка, Куп’янськ — бачила дітей просто на лінії фронту. І там постійні прильоти. І це не просто міна, а серйозні прильоти. Я бачила дітей, які досі не виходили з підвалу, бо бояться. І це травма”, — розповідає військова волонтерка з Польщі Агнєшка Зах.

Скільки усього людей беруть участь у різдвяно-новорічній акції “Свято на лінії вогню”, порахувати важко, кажуть організатори. За словами Галини Андрушков, це ціла армія “суперельфів”, які не лише боронять нашу країну від ворога, а й несуть добро. За 10 років діяльності благодійної фундації Uniters у Польщі волонтерам вдалося зібрати і відправити українській малечі понад 200 тисяч подарунків.

Примітка. Матеріал підготовлено за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Семаковська Тетяна 13:50, 2 Липня 2025
Гоща / фото ілюстративне, travels.in.ua

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити.

Житло для бахмутян в Гощі

За даними платформи Прозорро комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” провело першу закупівлю у системі Прозорро, яка пов’язана з житловим проєктом для бахмутян в Гощі.

За 33 тисячі гривень замовили архітектурні, інженерні та геодезичні послуги. Роботи виконуватиме ТОВ “Науково-виробниче підприємство “ЗЕМЛЕМІР”.

Йдеться про виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в Гощі в постійне користування бахмутській КП. На цих ділянках плануються роботи з будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

Що передувало

Нагадаємо, що 20 червня у селищі Гоща Рівненської області виділили земельну ділянку для будівництва житлового кварталу для бахмутян. Таке рішення ухвалили депутати Гощанської селищної ради. Площа ділянки склала близько 6 гектарів.

Вперше проєкт житла для бахмутян презентували у листопаді 2024 року, на конференції Rebuild Ukraine. Він передбачає побудову невеликого району для бахмутян в Гощі. Попередня вартість такого проєкту складає 111 мільйонів доларів.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Семаковська Тетяна 13:11, 2 Липня 2025
Торецьк / фото Вікіпедія

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі.

Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA.

Торецьк, закупівлі МВА

Найдорожчою закупівлею стали чоловічі водостійкі тактичні годинники, їх було 70 штук, придбали за 77 821 гривню. Друге місце за витратами зайняли послуги поштового зв’язку та перевезення великогабаритних відправлень, на це витратили 23 400 гривень.

Далі йшло обслуговування програми “Фахівець”, коштувало бюджету 20 000 гривень. 4 шини для транспортних засобів великої та малої тоннажності Торецька МВА придбала за 13 880 гривень.

Послуга з реєстрації й підтримки програми, через яку органи влади ведуть облік місцевих фінансів обійшлася у 3 760 гривень. Страхові послуги обійшлися бюджету у 8 938 гривень.

Найдешевша закупівля це послуга з встановлення антивірусу ESET на 4 комп’ютери на один рік, вона коштувала 2 645 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ТРО Бахмут

Бахмутське ТРО отримало зворушливий подарунок від школярки з Ізраїлю

Військовослужбовці Бахмутського окремого батальйону Сил ТрО ЗСУ, які захищають місто-фортецю, отримали подарунок від школярки з Бахмута. Вона через війну була змушена евакуюватися з рідними в […]

День святого Миколая

День святого Миколая: історія заснування

6 грудня в Україні святкуватимуть День святого Миколая за григоріанським та новоюліанським календарями. На це свято діти отримують під подушки омріяні подарунки. За легендою, їх […]