Малюнки юних бахмутян прикрасили автівку ресторану «MAFIA», який возитиме безкоштовні обіди для ЗСУ

Семаковська Тетяна 16:32, 26 Травня 2023

Фургон«Гуманітарний ресторан MAFIA» від початку війни приготував та роздав 2 млн безкоштовних обідів. Засновники ресторації Тарас та Оксана Середюк об’єднали 36 своїх закладів по всій Україні в один, щоб допомогти у тилу та на фронті. Днями MAFIA презентувала у Києві перший документальний фільм «Гуманітарний ресторан», а крім того представила фудтрак, який курсуватиме прифронтовими зонами і годуватиме військових обідами. На автівці опинилися малюнки юних бахмутян.

Керівник хабу #Яповернусь_БАХМУТ Людмила Бондарєва розповіла редакції про те, як малюнки бахмутян будуть допомагати ЗСУ

Як малюнки бахмутян опинилися на фургончику з їжею?

Пані Людмила

Пані Людмила на презентації. Фото: Вальдемар Горлушко

Фудтрак представлений командою ресторану прикрасили малюнками діток-переселенців. Юні бахмутяни свої картини малювали ще до Дня захисників й захисниць України, в 2022 році. Менше, ніж через рік їхні малюнки прикрасили фургон з їжею, який допоможе воїнам прифронтових територій бути ситими. 

«В Центрі підтримки бахмутян ми організували конкурс дитячих малюнків, щоб їх згуртувати, наших людей. З метою патріотичного виховання був зроблений цей захід, малюнки нам надсилали дітки через електронну пошту. Загалом надійшло 8  малюнків, щоб визначити переможця влаштували конкурс, де бахмутяни голосували за вподобані малюнки», — каже Людмила Бондарєва.

Автівку прикрасили також малюнками дітей Сєвєродонецької загальноосвітньої школи №14 Луганської області. Один із хлопчиків-переселенців на презентації впізнав свій малюнок на автівці, чим зворушив усіх присутніх до сліз.

«Ми дуже щасливі, що наші дітки таким чином можуть наближати Перемогу», — каже Людмила Бондарєва.

Малюнки бахмутян, які прикрасили автівку

Screenshot 728 43aeb

Малюнок юного бахмутянина. Фото: телеграм

Screenshot 729 f06d5

Малюнок юного бахмутянина. Фото: телеграм

Screenshot 730 ac3d1

Малюнок юного бахмутянина. Фото: телеграм

photo 2022 10 12 19 21 23 dfcd9

Малюнок юного бахмутянина. Фото: телеграм

Про документальний фільм

Документальний фільм про роботу ресторану прийшлим підтримати зіркові гості: зокрема це акторки Ольга Сумська і Анна Сагайдачна, радіоведучі Вікторія Зубрейчук та Андрій Ткачов.

Ведучий вечора Андрій Чорновол розповів, що команда гуманітарного ресторану проїхала сотні кілометрів, щоб зафільмувати документальні кадри нової історії: зруйновані заклади, черги за їжею та схвильовані обличчя людей, які були в епіцентрі гуманітарної катастрофи.

Лише за перші 100 днів війни команда ресторану приготувала 1.536 428 комплексних обідів для потерпілих. Їжа доставлялася на залізничні вокзали в лікарні на деокуповані території та видавалась у «Гуманітарних ресторанах MAFIA» по всій України, особливо в регіонах, що найбільше постраждалих від активних бойових дій.

Screenshot 727 4bc53

Бургер презентований рестораном. Фото: Вальдемар Горлушко

«Найскладнішим було забезпечити логістику та дати людям команду виходити відкривати ресторани. Був великий супротив, багато хто боявся. Ми вирішили, що в кожному закладі має бути хоча б одна людина з нашої команди, яка б підтримувала там стандарти харчової безпеки та чистоти, слідкувала за порядком. А далі можна набирати місцевих волонтерів, пропонуючи їм приходити і працювати, коли зручно», – розповіла співвласниця ресторану Оксана Середюк.

Також на заході презентували перший переможний бургер, кожен  інгредієнт якого символізує окремий регіон України. Так, булка з зерна Миколаївщини, помідор – з Херсона, цибуля – Кримська, котлета – з харківської яловичини, бекон – Донецький. Страва вже є у меню ресторанів. 50% коштів від продажу бургерів заклад передає на Перемогу.

Фото: Вальдемар Горлушко

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 13 Липня 2025
Квартирний облік / фото Мінветеранів

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники бойових дій можуть претендувати на повну компенсацію вартості квартири.

Детальніше про те, як стати на квартирний облік — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ветеранам стати на квартирний облік у 2025 році

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало докладну інструкцію про те, як ветерани, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатне житло або грошову компенсацію від держави.

Перший крок — стати на квартирний облік. З цього починається процес отримання державної підтримки. Після цього — очікування черги, рішення місцевої влади і, зрештою, надання житла або компенсації.

Хто має право стати на облік

Податися на квартирний облік можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО).

На яких підставах беруть на облік

Серед основних причин:

  • житлова площа менша за встановлену норму;
  • дві або більше сімей мешкають в одній кімнаті або разом проживають особи різної статі, старші за 9 років;
  • тяжкі хронічні захворювання, які унеможливлюють спільне проживання;
  • житло не відповідає санітарним чи технічним вимогам;
  • проживання в гуртожитках або комунальних квартирах;
  • оренда житла (державного, комунального чи приватного) за офіційним договором не менше ніж 5 років.

Які документи потрібно подати

  • заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (на кожного члена родини);
  • копія посвідчення УБД, інвалідності або документа, що підтверджує статус члена родини загиблого;
  • довідки про перебування на обліку за місцем роботи або підтвердження відсутності такого обліку;
  • для ВПО — довідки відповідний про статус для кожного члена родини.

Куди звертатися

Заяву можна подати до одного з таких органів:

  • Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • виконавчий комітет сільської, селищної чи міської ради;
  • райдержадміністрація в місті Києві — за місцем проживання.

Рішення ухвалюється впродовж одного місяця. Заявник отримує письмову відповідь із зазначенням дати постановки на облік або причин відмови.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]