“Свято на лінії вогню”: діти з Донеччини отримали подарунки

Юлія Войнар Юлія Войнар 12:24, 26 Грудня 2023
Подарунки для дітей / фото Юлія Войнар

Понад 16 тисяч подарунків отримають на свята дітлахи з прифронтових територій — передусім з Краматорська. У Польщі уже вже вдесяте проходить різдвяна акція для українських дітей, організована фондом Uniters.

 Традиційну акцію “Свято без тата” польська благодійна фундація Uniters започаткувала у 2014 році.

Акція “Свято без тата”

засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков
Галина Андрушков / фото Юлія Войнар

Цьогоріч вона відрізняється від попередніх — усе через російське вторгнення. Раніше волонтери дарували подарунки діткам-сиротам війни. Цього року — малечі, яка живе у прифронтових районах. Саме тому цьогорічну акцію назвали “Свята на лінії вогню”. Цілий конвой з автомобілів, завантажений пакунками для дітей, 26 грудня вирушає до найгарячіших точок.

“Не можемо забувати про дітей ніяк. Якщо ми зараз забудемо про тих дітей, які на лінії фронту, то що ж ми за дорослі? Ми завжди реагуємо там, де найбільше треба. А зараз найбільше треба на лінії фронту. Тому що там досі є діти — 16,5 тисяч — від новонароджених до 16-річних. Кожен день вони під обстрілами, кожен день в підвалах. У них нема свят. Вони не можуть нормально вийти на вулицю. Нам інколи приносять футбольні м’ячі. Як не парадоксально, ми не радіємо цьому, як раніше, адже м’яч — це мрія кожного хлопчика, але де він буде грати в той футбол — у підвалі, у бомбосховищі? Тому дуже специфічні зараз подарунки, але вони їм там вкрай необхідні. Бо діти думають, що про них весь світ забув. Туди тільки військові доходять”, — розповідає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков.

Подарунки для українських дітей волонтери Uniters збиратимуть до 31 грудня — не лише всією Польщею, а й світом. Долучалися також партнерські пункти в Україні. У пакунках все те, що так любить малеча:

  • солодощі;
  • м’які іграшки;
  • теплі речі;
  • вітаміни;
  • сиропи проти кашлю;
  • листівки.

Подарунки для дітей

Подарункові пакунки волонтери Uniters у Варшаві пакують ледь не цілодобово, аби встигнути до свят.

Катерина Мухіна / Юлія Войнар

“Скільки за день спакувала коробок особисто я, не рахувала, бо ми працюємо колективно, але за перший день, 21 грудня, з Польщі до України відправили близько 600 подарунків. Загалом ми пакуємо, докладаємо цукерки, розсортовуємо ті подарунки, які привозять до нас, запаковуємо і відправляємо”, — каже волонтерка Uniters Катерина Мухіна.

Подарунки до дітей на лінії фронту розвозять військові волонтери, їм допомагатимуть бійці ЗСУ. До акції залучені й військкомати, і військові підрозділи, і Генштаб, і міністерство оборони, зазначає засновниця благодійної фундації Uniters Галина Андрушков:

Військовий біля подарунків
Військовий біля дитячих подарунків / фото Юлія Войнар

“Будемо роздавати всюди, де доїдуть військові. Це залежить і від бомбардувань, і від погодних умов. Бо якщо там розмиті дороги або дороги з ожеледицею, по-перше, неможливо поїхати, а, по-друге, якщо дуже сильні бомбардування, ніхто не буде наражати людей на небезпеку. Будемо чекати сприятливих умов, хоч ці сприяти умови можуть і не настати ніколи. Але ми дуже хочемо доїхати до тих дітей, до кожної дитини там, де ніхто не може доїхати. Наші ельфи доїдуть. Ми знаємо про це. Ми з військовими працюємо 10 років і знаємо, що вони в будь-яку точку довезуть, тільки треба інколи терпеливості і часу”.

Серед військових волонтерів повезе подарунки дітям на схід й Агнєшка Зах, жителька Польщі, яка до повномасштабного вторгнення росії працювала гідом у Варшаві. Нині Агнєшка буває в найгарячіших точках України 2-4 рази на місяць — відвозить військовослужбовцям необхідні речі. Цього разу передасть бійцям малюнки від дітлахів, а тамтешній малечі — пакунки від “суперельфів”.

Агнєшка Зах
Агнєшка Зах / фото Юлія Войнар

“Я буваю в усіх гарячих точках — Куп’янськ, Лиман, Краматорськ, Бахмут, Авдїївка. Військові нам вказують дороги, де є проїзд, дають адреси, де є діти, де є потребують. У Бахмуті не бачила дітей. Краматорськ, Костянтинівка, Куп’янськ — бачила дітей просто на лінії фронту. І там постійні прильоти. І це не просто міна, а серйозні прильоти. Я бачила дітей, які досі не виходили з підвалу, бо бояться. І це травма”, — розповідає військова волонтерка з Польщі Агнєшка Зах.

Скільки усього людей беруть участь у різдвяно-новорічній акції “Свято на лінії вогню”, порахувати важко, кажуть організатори. За словами Галини Андрушков, це ціла армія “суперельфів”, які не лише боронять нашу країну від ворога, а й несуть добро. За 10 років діяльності благодійної фундації Uniters у Польщі волонтерам вдалося зібрати і відправити українській малечі понад 200 тисяч подарунків.

Примітка. Матеріал підготовлено за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата та адреса

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 11 Квітня 2025
Паркова зона та будинки в довоєнному Бахмуті / фото Олександр Сотніков

У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут

Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в Instagram.

Виставка у Дніпрі, присвячена Бахмуту

Фотовиставка спогадів “Bakhmut Before” — це подія, під час якої буде представлено близько 100 світлин довоєнного Бахмута. Крім того, під час виставки будуть розповідати про життя та долі бахмутян. Ініціатором заходу є бахмутянин Олексій Халтурін, волонтер громадської організації “ОСА”.

Виставка пройде 12 та 13 квітня 2025 року з 12:00 до 19:00 у просторі Fabrica L за адресою: місто Дніпро, вул. Генерала Пушкіна, 1.

Вхід на подію Bakhmut Before — платний. Вартість квитка для однієї особи становить 200 гривень.

Зазначимо, що цього року виставка є частиною більшого заходу під назвою Dniprospective — благодійного попап-івенту, на якому відвідувачі зможуть познайомитися з українськими брендами та стати учасниками культурного життя міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 11 Квітня 2025
Сталкер / фото GSC Game World

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  українських відеоігор, які варто спробувати любителям комп’ютерних розваг. Особливе місце в ній займають довгоочікувана S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl та загадкова The Sinking City із містичним сюжетом у стилі Лавкрафта. Від незалежних проєктів до релізів світового масштабу — все це сучасний світ українських ігор.

Детальніше про ігри від українських розробників, які варто спробувати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ігри від українських розробників: добірка

У сучасному світі ігри важливі як спосіб втекти від повсякденного стресу — вони допомагають відволіктися від проблем, емоційно перезавантажитися та поринути в інші світи, де кожен може стати героєм, дослідником або творцем власної реальності. Допомогти у цьому можуть й ті проєкти, які були створені українцями.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Ігровий процес гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl / скриншот

Довгоочікуваний реліз від українців з GSC Game World, який повертає гравців у загадковий світ Чорнобильської зони.

В основі гри лежать фантастичні події, які відбуваються на території ЧАЕС, де через радіацію почали з’являтися різноманітні аномалії та цінні артефакти. Цей факт змусив багатьох авантюристів вирушити туди та знайти себе. 

В грі можна знайти небезпечних мутантів, жадібних вояк, невидимі радіаційні пастки та навіть коштовні артефакти, за якими й прибуває головний герой на ім’я Скіф.

Для запуску гри S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL в мінімумі потрібен комп’ютер з наступними характеристиками:

  • процесор: AMD Ryzen 5 1600X або Intel Core i5-7600K;
  • оперативна пам’ять: 8 GB;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB;
  • місце на диску: 150 GB.

Рекомендованими системними параметрами вважаються наступні характеристики:

  • процесор: AMD Ryzen 7 3700X або Intel Core i7-9700K;
  • оперативна пам’ять: 16 GB ОЗП;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB, або NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB або NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB;
  • місце на диску: 150 GB.

Купити її можна в декількох цифрових магазинах, серед яких Steam і Microsoft Store. Ціни в обох магазинах однакові:

  • Ціна стандартного — 1399 гривень;
  • Deluxe Edition — 1899 гривень;
  • Ultimate Edition — 2549 гривень.

Corepunk

Один з героїв гри Corepunk / фото Artificial Core

Незвичайна онлайн-гра Corepunk — це ще один проєкт, який створили українці. Це ізометрична онлайн-гра з відкритим світом, яка поєднує ігрові механіки та елементи різних жанрів.

В основі сюжету знаходиться незвичайний фентезі світ, в який запровадили передові світлові технології для захисту процвітаючого королівства від різних монстрів з Долини гріхів.

У грі Corepunk представлено безліч класів з глибокими деревами навичок, що дозволяє кожному гравцеві виділитися та створити власного неповторного героя. В ній також є боси, які здатні кинути виклик навіть найвибагливішим гравцям. 

Corepunk розповсюджується поки що лише з сайту самої гри й планує дотримуватися моделі Buy-to-Play (Купи та грай), але у грі буде і магазин косметичних предметів. Базова версія Corepunk: Light Bless the King Standard коштує 1 515 гривень, максимальна версія Corepunk: Light Bless the King Ultimate Plus — 2 892 гривень.

Sand

Космічна пригода на металевому гіганті / фото Hologryph

SAND — це велика гра з відкритим світом від українських розробників зі Львова, у якому гравець чи група будуть досліджувати закинуту планету Софія. Робити це потрібно за допомогою величезних роботів, які працюють на брухті.

Сюжет гри має власний колорит, який базується на альтернативній історії України. В ньому Австро-Угорська Імперія відкрила міжпланетні подорожі напередодні Першої світової війни. Її представники активно розпочали колонізацію, але не витримали викликів інших світів.

Герої гри — це сміттярі, які розшукують цінні знахідки на поверхні однієї з колонізованих планет. На своєму шляху вони зустрічатимуться з не тільки небезпечними потворами Софії, але з іншими гравцями, які посягають на видобуток. Допомагати в боротьбі будуть траплери — пересувні механічні гіганти, які виконуватимуть функцію бази.

Наразі гра в активній розробці та вже скоро вийде на платформі Steam у ранній доступ. Вже заявлено, що мінімальні системні параметри будуть наступними:

  • процесор:  Intel Core i7-9700 або AMD Ryzen 5 3600;
  • оперативна пам’ять: 24 GB ОЗП;
  • відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6GB), AMD Radeon RX 5700 (8GB), Intel Arc A750 (8GB);
  • місце на диску: 10 GB.

Timeloop: Sink Again Beach

Анонс гри / фото Fang’s Lab, Flatcoon

Timeloop: Sink Again Beach — нелінійний пригодницький екшен-квест від першої особи про піратів і подорожі в часі, від українських розробників FangsLab. Гравцю потрібно буде переміщуватися в часі, щоб дізнатися таємницю загадкового острова та знайти спосіб вибратися з нього.

Гра невелика та розрахована на швидке проходження. Хронологія усіх подій при цьому залежить лише від гравця.

Гру можна купити на платформу Steam за 265 гривень. Системні вимоги наступні:

  • процесор: Intel Q9450 або AMD Phenom II X6;
  • оперативна пам’ять: 4 GB ОЗП;
  • відеокарта: Nvidia GeForce GTX 650 (1GB) or AMD Radeon 7750 (1 GB);
  • місце на диску: 5 GB.

The Sinking City

The Sinking City / фото Frogwares

Українська студія Frogwares, відома власними іграми про детектива Шерлока Холмса, випустили власний експеримент, який отримав назву The Sinking City.

Сюжет гри базується на романах і оповіданнях Лавкрафта. Гравець бере на себе детектива та ветерана Першої світової війни Чарльза В. Ріда. Чоловік страждає від дивних снів, в яких він бачить загадкових істот. Згодом він отримує запрошення розслідувати одну справу в Окмонті, прибувши куди зустрічається з невідомою надприродною силою.

Гру можна купити на платформі Steam за 899 гривень. Системні характеристики для запуску гри наступні:

  • процесор:  Intel Core i3-4350 або AMD Phenom X6;
  • оперативна пам’ять: 6 GB ОЗП;
  • відеокарта: NVIDIA GeForce 760 GTX (2GB), ATI R9 380X (2GB);
  • місце на диску: 20 GB.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ТРО Бахмут

Бахмутське ТРО отримало зворушливий подарунок від школярки з Ізраїлю

Військовослужбовці Бахмутського окремого батальйону Сил ТрО ЗСУ, які захищають місто-фортецю, отримали подарунок від школярки з Бахмута. Вона через війну була змушена евакуюватися з рідними в […]

День святого Миколая

День святого Миколая: історія заснування

6 грудня в Україні святкуватимуть День святого Миколая за григоріанським та новоюліанським календарями. На це свято діти отримують під подушки омріяні подарунки. За легендою, їх […]