Спалах гепатиту: що кажуть бахмутські лікарі

Семаковська Тетяна 13:18, 7 Листопада 2023
Лікування / фото з відкритих джерел

Вже кілька днів шириться інформація про спалах гепатиту А на території Вінницької області. Тут підтвердили понад 200 випадків. Трапляються поодинокі випадки й в інших областях України. Ми вирішили дізнатися у бахмутської фахівчині, чим зараз хворіють бахмутяни та коли слід звертатися до лікаря, якщо ви маєте симптоми гепатиту А.

Редакція поговорила із заступницею головного лікаря КНП “ЦПМД м.Бахмута” Оленою Сологуб.

Чи хворіють бахмутяни на гепатит А

Жовті скельця очей є ознакою гепатиту / Вікіпедія

Гепатит А — це гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним шляхом. Її ще часто називають хворобою немитих рук, але гепатит А передається також через інфіковану їжу чи воду.

Про спалахи гепатиту в Україні спочатку стало відомо у Вінницькій області, тут зафіксували близько 262 випадки. Говорити про спалахи хвороби в інших областях рано, адже траплялися тільки одиничні фіксації захворювання, які є в межах норми.

Поширювалася інформація також про спалах хвороби у Києві, однак ця інформація виявилася невірогідною. Лікарка Олена Сологуб повідомляє, що бахмутяни, які перебувають на обліку у столичних філіях релокованої Бахмутської лікарні, не зверталися до медиків із симптомами гепатиту А. Однак, небезпечним зараз є COVID-19.

Щеплення / фото з відкритих джерел

Фіксуємо захворювання на COVID-19, є випадки захворювання бахмутян по Києву та Дніпру. У наших лікарнях є безоплатні тести на виявлення хвороби. Вакцини також будуть, але якщо людина вже звертається хворою, то щеплення робити пізно. Ми видаємо безплатно протиковідний препарат “Молнупіравір”. Його немає в аптеках, ми роздаємо його за призначенням. Наразі він у нас закінчився, але очікуємо новий розподіл партії від Департаменту МОЗ. Цей препарат дуже ефективний,

Олена Сологуб // сімейний лікар з Бахмута

Вакцина Pfizer BioNTech / фото з відкритих джерел

Пані Олена каже, що у Києві вже є 14 випадків захворювання на COVID-19 серед бахмутян.

У Дніпрі до місцевої філії за адресою проспект Мануйлівський, 5 вже замовили вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19. Вакцину привезуть орієнтовно через два тижні на замовлення Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

У столичній філії наразі вакцини немає, але це питання вирішується. Головна складність тут у тому, щоб дізнатися, звідки лікарня може поставити вакцину, адже їхати за нею у Донецьку область з Києва недоцільно. Довга дорога може порушити рекомендований холодовий ланцюг для препарату.

Людей закликають вакцинуватися. Зробити це можна незалежно від місця проживання чи декларації з лікарем, ви можете звернутися до найближчого центру вакцинації чи медзакладу.

Що робити, якщо у вас є симптоми гепатиту А?

При появі перших симптомів хвороби, варто обов’язково звернутись до сімейного лікаря. Ознаки гепатиту А наступні:

 • загальна слабкість;
 • нудота;
 • жовтушність очей та шкіри;
 • темна сеча;
 • світлий кал.

Якщо у родині вже є підтверджений випадок гепатиту А й у вас є схожа симптоматика, зверніться до фахівця за консультацією. Медик визначить, чи точно ви хворієте та скерує на необхідні обстеження потрібно, адже вказані вище симптоми можуть бути ознакою не тільки цієї хвороби.

Контакти бахмутських медустанов

 • Бровари — вулиця Київська, 177, Київська область. Номери: +38 (067) 114 4108, +38 (050) 060 3990, + 38 (067) 117 0181;
 • Дніпро — проспект Мануйлівський, 5. Номери: + 38 (067) 237 1386 та + 38 (099) 000 9230;
 • Київ — амбулаторія №11, вулиця Здолбунівська, 3Б. Номери: + 38 (095) 409 32 41 та
  + 38 (050) 637 94 20.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Броварах “Право на Захист” консультуватиме ВПО: дата

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстр тварин

“Безпритульних може стати менше”: який вплив матиме Єдиний реєстр домашніх тварин

Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт. Редакція запитала […]

277654581 373962374735946 743515685751319083 n b9afc

Бахмутяни зможуть отримати всі медичні послуги в Києві 

У Центрі підтримки бахмутян у Києві, консультують сімейний лікар та педіатр. Про це повідомляє Бахмутська міська рада. Які послуги надають і як планують розвивати спектр […]

Який раціон має бути під час грудного вигодовування?

В інтернеті можна знайти багато порад для породіль щодо їх харчування при грудному вигодовуванні. В цьому морі інформації заблукати дуже легко. Втім, в жодному підручнику, […]

15:00, 20.08.2023 Микола Ситник