Спалах гепатиту: що кажуть бахмутські лікарі

Семаковська Тетяна 13:18, 7 Листопада 2023
Лікування / фото з відкритих джерел

Вже кілька днів шириться інформація про спалах гепатиту А на території Вінницької області. Тут підтвердили понад 200 випадків. Трапляються поодинокі випадки й в інших областях України. Ми вирішили дізнатися у бахмутської фахівчині, чим зараз хворіють бахмутяни та коли слід звертатися до лікаря, якщо ви маєте симптоми гепатиту А.

Редакція поговорила із заступницею головного лікаря КНП “ЦПМД м.Бахмута” Оленою Сологуб.

Чи хворіють бахмутяни на гепатит А

Жовті скельця очей є ознакою гепатиту / Вікіпедія

Гепатит А — це гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним шляхом. Її ще часто називають хворобою немитих рук, але гепатит А передається також через інфіковану їжу чи воду.

Про спалахи гепатиту в Україні спочатку стало відомо у Вінницькій області, тут зафіксували близько 262 випадки. Говорити про спалахи хвороби в інших областях рано, адже траплялися тільки одиничні фіксації захворювання, які є в межах норми.

Поширювалася інформація також про спалах хвороби у Києві, однак ця інформація виявилася невірогідною. Лікарка Олена Сологуб повідомляє, що бахмутяни, які перебувають на обліку у столичних філіях релокованої Бахмутської лікарні, не зверталися до медиків із симптомами гепатиту А. Однак, небезпечним зараз є COVID-19.

Щеплення / фото з відкритих джерел

Фіксуємо захворювання на COVID-19, є випадки захворювання бахмутян по Києву та Дніпру. У наших лікарнях є безоплатні тести на виявлення хвороби. Вакцини також будуть, але якщо людина вже звертається хворою, то щеплення робити пізно. Ми видаємо безплатно протиковідний препарат “Молнупіравір”. Його немає в аптеках, ми роздаємо його за призначенням. Наразі він у нас закінчився, але очікуємо новий розподіл партії від Департаменту МОЗ. Цей препарат дуже ефективний,

Олена Сологуб // сімейний лікар з Бахмута

Вакцина Pfizer BioNTech / фото з відкритих джерел

Пані Олена каже, що у Києві вже є 14 випадків захворювання на COVID-19 серед бахмутян.

У Дніпрі до місцевої філії за адресою проспект Мануйлівський, 5 вже замовили вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19. Вакцину привезуть орієнтовно через два тижні на замовлення Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

У столичній філії наразі вакцини немає, але це питання вирішується. Головна складність тут у тому, щоб дізнатися, звідки лікарня може поставити вакцину, адже їхати за нею у Донецьку область з Києва недоцільно. Довга дорога може порушити рекомендований холодовий ланцюг для препарату.

Людей закликають вакцинуватися. Зробити це можна незалежно від місця проживання чи декларації з лікарем, ви можете звернутися до найближчого центру вакцинації чи медзакладу.

Що робити, якщо у вас є симптоми гепатиту А?

При появі перших симптомів хвороби, варто обов’язково звернутись до сімейного лікаря. Ознаки гепатиту А наступні:

  • загальна слабкість;
  • нудота;
  • жовтушність очей та шкіри;
  • темна сеча;
  • світлий кал.

Якщо у родині вже є підтверджений випадок гепатиту А й у вас є схожа симптоматика, зверніться до фахівця за консультацією. Медик визначить, чи точно ви хворієте та скерує на необхідні обстеження потрібно, адже вказані вище симптоми можуть бути ознакою не тільки цієї хвороби.

Контакти бахмутських медустанов

  • Бровари — вулиця Київська, 177, Київська область. Номери: +38 (067) 114 4108, +38 (050) 060 3990, + 38 (067) 117 0181;
  • Дніпро — проспект Мануйлівський, 5. Номери: + 38 (067) 237 1386 та + 38 (099) 000 9230;
  • Київ — амбулаторія №11, вулиця Здолбунівська, 3Б. Номери: + 38 (095) 409 32 41 та
    + 38 (050) 637 94 20.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:58, 10 Січня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

15 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 січня (середа) в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як пенсіонеру чи пенсіонерці оформити інвалідність в 2025 році: гід

Семаковська Тетяна 17:00, 6 Січня 2025

З 1 січня 2025 року в Україні більше не працюють медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Президент України Володимир Зеленський ліквідував їх Законом №12178. Тож, відтепер, аби оформити інвалідність потрібно буде пройти обстеження експертної команди.

Як оформити інвалідність в 2025 році для людини старшого віку — читайте в матеріалі.

Як оформити інвалідність пенсіонеру в Україні

Оформити інвалідність в 2025 році стане простіше. Прозорість процедури мають забезпечити новостворені експертні команди, які будуть працювати замість МСЕК. За інформацією Міністерства охорони здоров’я людині потрібно пройти кілька етапів для оформлення інвалідності.

Примітка. Важливо, що для осіб, які отримали від МСЕК до 31 грудня 2024 року, довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), усі ці документи залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.

Ось перелік дій:

  • зверніться до лікуючого лікаря, він оцінить стан вашого здоров’я, а за необхідності проведе необхідні обстеження та сформує направлення на оцінювання до експертної команди;
  • підготуйте документи для повсякденного функціонування особи (паспорт, РНОКПП (за наявності), військово-обліковий документ (за наявності, медичні документи, що підтверджують діагноз та в яких відображено актуальний стан здоров’я, зокрема документи про раніше встановлену інвалідність, документи, що засвідчують причини інвалідності (за наявності);
  • разом із лікарем оберіть заклад та форму проведення оцінювання, зверніть увагу, що вона обирається залежно від ваших потреб та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно;
  • очікуйте поки адміністратор закладу, який ви обрали, перевірить ваше направлення та документи;
  • на вашу електронну пошту надійде повідомлення про час та дату оцінювання.

Оцінка інвалідності

У визначений час та дату відбудеться оцінювання експертною командою. Під час нього члени експертної команди розглядають вашу справу. Якщо особі встановлюють інвалідність, вона отримує рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації.

Після цього, інформація з рішення буде передаватися через електронну систему до Міністерства соціальної політики України. Її будуть використовувати для призначення пенсії або соціальних виплат, послуг тощо.

Водночас експертна команда може направити особу на додаткове медичне обстеження. Це можливо лише один раз. Розгляд справи експертною командою не має тривати понад 30 днів. Зазначимо, що у випадку, коли особа не згодна з рішенням команди вона може поскаржитись на результати через лікуючого лікаря або подати скаргу до Центру оцінювання функціонального стану особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстр тварин

“Безпритульних може стати менше”: який вплив матиме Єдиний реєстр домашніх тварин

Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт. Редакція запитала […]

277654581 373962374735946 743515685751319083 n b9afc

Бахмутяни зможуть отримати всі медичні послуги в Києві 

У Центрі підтримки бахмутян у Києві, консультують сімейний лікар та педіатр. Про це повідомляє Бахмутська міська рада. Які послуги надають і як планують розвивати спектр […]

Який раціон має бути під час грудного вигодовування?

Грудне вигодовування оповите міфами. Ірина Галузинська, старша медична сестра амбулаторії з Центру первинної медичної допомоги міста Бахмута, розповіла нашій редакції про те, які міфи існують […]

10:00, 18.08.2024 Микола Ситник