“Безпритульних може стати менше”: який вплив матиме Єдиний реєстр домашніх тварин

Семаковська Тетяна 12:18, 5 Листопада 2023
Цуценя / фото з відкритих джерел

Днями у Мінцифри повідомили, що в Україні незабаром планують запровадити Єдиний реєстр домашніх тварин. Згодом кожна тварина буде мати свій електронний ветеринарний паспорт.

Редакція запитала у зоозахисниці з Бахмута Ольги Литовченко про те, як саме подібне нововведення може повпливати на тварин в Україні.

Реєстр тварин: деталі

Уряд ухвалив постанову про запровадження Єдиного реєстру домашніх тварин. Відомо, що спочатку в реєстр вноситимуть інформацію про котів і собак, але згодом планують додавати цю послугу й на інших тварин. Реєстр має допомогти зібрати інформацію про домашніх улюбленців і використовувати її для пошуку загублених тварин, контролю вакцинації та стерилізації.

Крім того, це важливий крок до створення ветпаспорта в Дії. Власники тварин зможуть добровільно й безоплатно вносити інформацію про свого улюбленця в реєстр у державного або приватного ветеринара.

Система буде налаштована таким чином, що ви зможете повідомити про знайденого улюбленця або сповістити про втрату свого. У Мінцифри запевняють, що це значно зменшить кількість безпритульних тварин у країні.

Думки зоозахисниці з Бахмута

Ольга Литовченко, яка опікується тваринами у притулку Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” наголошує, що запровадження Єдиного реєстру тварин — це довгоочікувана новина для всіх зоозахисників.

Ми розуміємо, що це необхідний крок у ставленні до тварин у нашій країні. Якщо власник її зареєструє, вона буде мати статус домашньої, то звичайно відповідальність господаря за улюбленця буде більшою. Якщо це було б зроблено раніше, можливо кількість тих тварин, які стали безпритульними під час війни, була б значно меншою.

Оля Литовченко // волонтерка

Єдиний реєстр тварин також допоможе спростити пошук тварин за чіпами, каже пані Ольга. Також, у зоозахисників буде більше інформації про власників, які вирішать викинути тварину на вулицю.

Людина має розуміти, що тварина — це не іграшка, якою можна взяти й просто погратися та викинути, а це велика відповідальність. Гадаю, що реєстр має зменшити кількість безпритульних тварин.

каже зоозахисниця // коментуючи запровадження Єдиного реєстру тварин

Як допомогти Бахмутському товариству захисту тварин «Лада»?

10 гривень або навіть менші суми для волонтерів дуже важливі. Притулок приймає донати:

  • карта Приватбанку: 4731 2196 5029 6076
  • карта ПУМБ: 5355280210133995
  • карта Моно: 4441114426950984
  • PAYPAL: [email protected]
  • Отримувач: Шажко М.В.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 7 Липня 2025
Денис Шмигаль / фото Кабінет Міністрів України

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки дитини до школи.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пакунок школяра” у 2025 році

За словами Дениса Шмигаля, програма соціальної підтримки першокласників з’явилася за ініціативи Президента України, а її реалізацією займатиметься Міністерство соціальної політики. Виплату зможе отримати кожна українська родина, дитина якої йде до першого класу в офлайн-форматі навчання.

Запуск ‘Пакунку школяра’ — це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити й працювати в Україні“, — написав Прем’єр-міністр.

Як скористатися

Подати заявку на отримання допомоги можна буде через застосунок “Дія” — процедура обіцяє бути швидкою та зручною. Проте більше деталей, що стосуються безпосереднього запуску реєстрації на програму, наразі немає.

Відомо, що кошти можна буде витрачати виключно у безготівковій формі, розраховуючись банківською карткою за товари, необхідні для школи: канцелярське приладдя, підручники, одяг та взуття для дитини.

Денис Шмигаль також зазначив, що виплата в розмірі 5 тисяч гривень не вплине на призначення житлових субсидій чи інших соціальних допомог.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:00, 6 Липня 2025
Заклади в Дніпрі / ілюстрація Бахмут IN.UA

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до нового міста та відвідують місцеві театри, артпростори, музеї та кафе.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перелік бюджетних закладів у місті Дніпро, де кожен знайде щось на свій гаманець та смак.

Куди піти у Дніпрі поїсти: добірка закладів

Дніпро — місто з насиченою гастрономічною культурою, яке здатне здивувати як місцевих мешканців, так і туристів. Від затишних кав’ярень до сучасних ресторанів зі стравами світової кухні — у місті можна знайти все, що забажає душа гурмана

Plov Bar

Plov Bar / фото The Village

Для любителів смачного плову у центрі Дніпра працює автентичний заклад Plov Bar. Після того, як ви хоч раз тут побуваєте, вам не доведеться ставити собі питання: де поїсти у Дніпрі? Заклад готує різні плови, супи та десерти. Найдешевший плов з куркою обійдеться у близько 250 гривень.

Втім сюди краще йти компанією, адже майже за 400 гривень пропонують дегустаційний сет вагою майже пів кілограма, де представлені усі види плову. Це плов з яловичиною, куркою, мідіями та червоною ікрою. Також у цю суму входить салат та піта. Заклад працює на вулиці Челюскіна, 10.

Стридфуд Пако

Один з видів вуличної їжі / фото Стридфуд Пако

Поїсти дешево у Дніпрі точно вдасться, якщо ви любите вуличну їжу. Великий вибір пропонує заклад Пако — це сучасна українська вулична їжа. В асортименті багато салатів, середня ціна 150 гривень, також є тарілки з картоплею-фрі та м’ясом від 160 гривень чи лаваші з начинкою, як на фото вище за 249 гривень. Заклад працює на вулиці Харківській, 3.

Miao Ramen

Рамен / скриншот

Miao Ramen — бюджетне кафе у Дніпрі, де подають наваристий суп японської кухні з локшиною, свининою, яйцями та фрикаделькою. Велика тарілка рамену коштує близько 150 гривень. Заклад працює на вулиці Барикадна, 7.

Каструлька

Страва в закдаді / фото Каструлька

Кафе у Дніпрі з азійською кухнею, розташоване на вулиці Магдебурзького права. У закладі є різні страви: від ролів до карі.

Варто зазначити, що Каструлька активно допомагає армії, має затишну атмосферу та бюджетні ціни на страви.

Alfama

Ресторан португальської кухні / Інстаграм

Португальська їжа у Дніпрі доступна за адресою проспект Дмитра Яворницького, 25. Саме тут можна знайти ресторан Alfama. У закладі подають сирники, вівсянку, салати та сендвічі. Це дещо дорожчий заклад, але тут є свої особливості, адже можна окремо придбати курячий паштет за 285 гривень. На десерт можна взяти еспресо за 60 гривень разом з паштейтом за 70 гривень.

Asvik Streetfood

Круасан із закладу / фото Bolt

Переселенець з Краматорська відкрив кафе з вуличною їжею у Дніпрі. Тут можна купити піцу, гірос, млинці та круасани. Все бюджетно, наприклад, отримати порцію круасана можна від 125 гривень. Кафе працює на вулиці Академіка Образцова, 1,

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

photo 2022 11 11 16 09 30 79866

«На фронті любов до тварин не зникає»: як бахмутянин встигає служити в ТРО та допомагати тваринам

Бахмутянка Оля Литовченко була однією з перших волонтерів Бахмутського товариства захисту тварин «Лада». У цю справу її привів син Сергій, юнак завжди прагнув допомагати тваринам, […]

Волонтер

Волонтери з Дніпра евакуюють тварин із Донеччини: як залишити заявку

Активісти з Центру допомоги тваринам Координаційного штабу волонтерів Дніпра продовжують евакуювати тварин із прифронтових населених пунктів Донецької області. Координатор центру Сергій Луденський розповів редакції «Бахмут […]

08:45, 30.10.2023 Микола Ситник
296245596 3443329065890746 732996645365347077 n 3db06

Волонтерство: де брати ресурси і з чого варто починати

Коли розмова йде про волонтерство, то ми найчастіше уявляємо собі команду людей, які жваво привозять гуманітарну допомогу або везуть автівки на фронт. Але що робити, […]