В Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.
Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк розповіла в етері телеканалу ICTV.
Шахрайство та єВідновлення
Представники комісій, які працюють на місцях, генерують житлові сертифікати та фіксують пошкодження, під час публічних консультацій повідомляли, що деякі громадяни прагнуть обманути програму єВідновлення. Очільниця партії “Слуга народу” розповіла, як саме українці намагаються шахраювати для отримання компенсації від держави.
Вона також зазначила, що є випадки, коли люди самі пошкоджують власне житло для отримання компенсації. Утім, не варто розраховувати, що про це ніхто не дізнається.
“Були випадки, коли заявники намагалися пошкодити спеціально своє майно для того, щоб отримати гроші. Також не рекомендую це робити, тому що це нелогічно. Дуже чітко фіксуються всі руйнування. Уся інформація є в органів місцевого самоврядування, у військових адміністрацій. Чітко зрозуміло, коли був обстріл, коли був відповідний прильот, які будинки були пошкоджені, тому не рекомендуємо так зловживати”, — підкреслила Олена Шуляк.
За її словами, інколи за компенсацією звертаються не власники житла, а люди, які просто орендують квартиру, або громадяни, які мають неприватизовану квартиру.
“Різні можуть бути випадки, але також попереджуємо: законодавством чітко встановлено, що тільки власник або спадкоємець може розраховувати на таку державну компенсацію. І тому тут дуже важко обдурити комісію. Безпосередньо сам механізм єВідновлення працює так, що неможливо займатися таким шахрайством”, — підсумувала Олена Шуляк.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Від 16 січня 2024 року встановлюється обмеження на площу знищеного житла, за яке виділяється компенсація. Відтепер українці зможуть отримати виплати за:
- не більше 150 квадратних метрів для квартири;
- не більше 200 квадратних метрів для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.
Читайте також:
- Як подати заявку в Дії на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото
- Стартувала виплата компенсацій за зруйноване житло: як забронювати кошти
- Переселенці, дім яких є на ТОТ, отримають відшкодування
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!