Що приготувати з капусти аби це було смачно та ситно, а ще недорого? Одна з дешевих страв — це засипана капуста. Цей рецепт засипаної капусти з пшоном допоможе вам заощадити бюджет та нагодувати всю родину.
Мирослава Пекарюк, учасниця 12 сезону “Мастер Шеф” поділилась технікою приготування унікальної страви.
Рецепт засипаної капусти
Засипану капусту готували колись на весілля та великі свята. Цю страву обожнював Іван Франко і недаремно, адже смак у неї неперевершений, а готується вона дуже легко.
Капуста квашена / скриншот
Пшоно шліфоване / скриншот
Сметана 20% жирності / скриншот
Цибуля / скриншот
Інгредієнти:
Капуста квашена 900 грамів, її можна придбати за 110 гривень;
Пшоно шліфоване 5 столових ложок, його можна придбати на вагу, орієнтовно за 10 гривень;
Яйце 1 штука, в середньому 6 гривень;
Сметана (20%) 370 грамів, можна придбати за 48 гривень;
Цибуля 3 штуки, обійдуться у 10-15 гривень;
Сіль та перець, на всю страву нам потрібно кілька дрібок, орієнтовно на 5 гривень.
Бюджет такої страви на родину вкладеться у +-200 гривень. Зазначимо, що деякі господині сюди додають ще м’ясо або шкварки. Тоді вартість вечері зросте орієнтовно до 270 гривень.
Як приготувати капусту: покроково
Перед приготуванням капусти варто її скуштувати, якщо вона дуже кисла, то краще промити під проточною холодною водою, аби позбавитись зайвого смаку.
Квашену капусту ми відтискаємо ложкою або руками, далі дрібно нарізаємо, заливаємо її холодною водою і ставимо варити майже до готовності;
Поки готується капуста, потрібно залити пшоно окропом та залишити його запарюватися на 15-20 хвилин. Коли час вийде, воду необхідно злити;
Після цього збиваємо яйце, перетираємо яєчну суміш із запареним пшоном;
Пшоно засипаємо зверху на капусту, яка готується на плиті. Важливо, не перемішувати цю суміш поки не звариться пшоно, а вода має покривати пшоно десь на 1 сантиметр;
Поки пшоно вариться, нарізаємо цибулю, а суху сковорідку з олією кладемо на плиту, висипаємо цибулю та підсмажуємо до золотистості, додаємо сметану і прогріваємо;
Готову засмажку виливаємо до киплячої капусти та гарно перемішуємо, додаємо сіль та перець за смаком. Капусту варимо допоки вона не набуде потрібної консистенції (дивись на фото).
Якщо ви хочете додати у страву м’ясо, то необхідно взяти 400-500 грамів підчеревини, порізати її кубиками, посмажити та викласти на готову порцію капусти.
Поки триває сезон полуниці, черешні, малини та інших літніх ягід, й ціни на них ще невисокі хочеться зробити різні ягідні десерти. Смачні десерти із сезонних ягід — це найкращий спосіб отримати вітаміни.
Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна розповіла, що приготувати з ягід літом.
Що можна зробити з ягід
Ягідні десерти — чудова альтернатива звичайним магазинним солодощам, ціни на ягоди влітку тішать, а користі від десертів з полуницею, смородиною чи ожиною буде набагато більша, ніж від шоколадного батончика. Крім того, можна робити десерти без випічки з ягодами.
“Зазвичай, мені завжди шкода випікати, відварювати, желювати цю ягоду. Для мене полуниця, це нова нотка у знайомих десертах, додайте нарізану слайсами полуницю на крем між кормами у наполеон, або щедро прикрасьте медовик. Полуниця у цих тортах дуже смакує, але треба пам’ятати що таки торти мають дуже короткий термін і зберігаються у холодильнику”, — зазначає кондитерка.
Свіжу полуницю також можна додати до крему у меренговий рулет, або до десерту Анна Павлова, солодка меренга чудово поєднується з кислинкою полуниці.
Що приготувати з полуниці?
Полуничне смузі / фото з відкритих джерел
Ганна Полосухіна розповідає, що її діти дуже люблять смузі, це простий в приготуванні напій допоможе малюкам отримати й задоволення, й порцію вітамінів.
Рецепт смузі з полуниці
Щоб приготувати смузі потрібно змішати у блендері йогурт, полуницю, базилік та мед. Якщо ви любите більш класичні смаки більш, то вам сподобається полуниця з молоком та бананом. Полуничний смузі, це корисний десерт для малюків та дорослих, але не варто боятися експерементувати зі смаками. Додавайте у смузі шоколад, арахісову пасту чи мед.
Щоб легше перенести спеку, кондитерка радить робити коктейлі із полуниці. Для цього потрібно збити у блендері полуницю з м’ятою та льодом, викласти наполовину у стакан і залити холодною газованою водою, або за бажанням тоніком.
Пюре полуниці у свіжому вигляді також підходить до приготування зефіру, бо кислотності цього фрукту достатньою, щоб почав працювати пектин, або ж додати агар-агар. Але такий зефір також має маленький термін до споживання, пояснює експертка
Що таке морозиво сорбет
Ягідний сорбет / фото з відкритих джерел
Якщо, ви вже перепробували безліч рецептів, але питання, що приготувати з ягід, все ще актуальне — спробуйте зробити ягідний сорбет.
Рецепт сорбету
Для цього полуницю промийте, очистьте від хвостиків, просушіть. Потім для зручності її можна нарізати й перемістити в блендер. Полуницю збиваємо, а отриману суміш переливаємо у форму для морозива, якщо такої немає підійде посудина і глибоким дном. Закладаємо суміш у морозильну камеру на 5-8 годин, після цього можна смакувати десерт просто ложкою.
Крім ягідного, можна робити сорбет із шовковиці, на кожні 500 грамів шовковиці додавайте 50-70 грамів цурку.
“Я додаю сушену перемелену до порошка м’яту. Ягоди вимити, і заморозити. Заморожені ягоди перебити з цукром. Протерти крізь сито й ще раз заморозити. Доречі цей шербет можна залити тоніком і вийде смачний прохолодний напій”, — ділиться кондитерка.
Тирамісу з полуницями
Ягідний десерт / надане героїнею
Десерти з полуниці можуть бути й незвичні, наприклад можна зробити смачні десерти із ягід на основі рецепта тирамісу.
Інгредієнти:
2 упаковки печиво савоярді;
полуниця.
Крем варіант 1
250 грамів 33% вершків;
250 грамів крем-сиру;
150 грамів цукру.
Десерт пані Ганни / фото надане героїнею
Крем варіант 2
250 грамів маскарпоне;
170 грамів 33% вершків;
2 яєчних жовтки;
50 грамів цукрової пудри.
Приготування:
Для приготування печива беремо каву, або за бажанням можна зробити полуничний сироп (пропорції 1:1 полуничний сік, цукор). Печиво обмакуємо у каву або у сироп, викладаємо все шарами до форми у такій послідовності:
печиво;
полуниця;
і крем.
Торт кондитерки / фото надане героїнею
Відправляємо все на 5 годин, можна поставити на ніч до холодильника.
Приготування крему 1 варіант — все змішуємо міксером.
Приготування крему 2 варіант — жовтки збити міксером з цукром до білої піни на водяній бані. Окремо збити холодні вершки. Додати до збитих вершків маскарпоне та цукрово-яєчну масу і знову збити.
Корисні десерти без цукру
Полуниця добре поєднується із сиром, а крім того, такий частунок не шкодить фігурі. Кондитерка радить робити смачний десерт із сиру та полуниці, який можна їсти на сніданок, або заморозити і буде смачне морозиво.
Дієтичний рецепт з лохини
Дітям й дорослим на сніданок кондитерка рекомендує зробити корисний та швидкий десерт. Для цього ягоди смородини і малини збити з сиром й сметаною, або вершками. Отриманий мус викласти у креманку, й полити медом.
Інгредієнти:
200 г полуниці
200 г сиру
1 банан
1 ст.л. меду
2 столові ложки сметани, або вершків.
Приготування:
Полуницю разом із домашнім сиром, цукром та сметаною збити до пухнастої однорідної маси. Викласти та покласти згори порізані ягідки. Або перекласти до форми і заморозити.
Десерти зі смородиною та журавлиною
Смородина / фото з відкритих джерел
Якщо ви не любите полуницю, або вже наїлися її вдосталь можна приготувати десерт з журавлиною або десерт зі смородиною.
“Смородина і малина — це дуже насичена на смак ягода. З них виходять дуже цікаві лимонади. Вони прекрасно поєднуються з м’ятою, лимоном і базиліком. Малина дуже смачно поєднується у смузі зі шпинатом та авокадо”, — пояснює кондитерка.
Рецепт крем-чізу
Щоб зробити свою звичну їжу яскравішою можна додати до тіста у млинці сік шпинату, тоді вони вийдуть насичено салатового кольору, подавати їх можна з малиною і крем-чизом
Щоб зробити крем-чиз потрібен вершковий сир 200 грамів, 100 грамів вершків і 50 грамів цукру. Все це змішати і збити.
Журавлина окрім традиційно знайомого морсу, дуже гарно запікається у бісквіті чи мафіні, але перед додаванням її до тіста, кондитерка рекомендує її присипати крохмалем. Крім того, журавлина ідеальна поєднується з м’ясом або сиром чи сирними палочками.
Рецепт морсу з журавлини
Морс / фото з відкритих джерел
Інгредієнти:
500 грамів журавлини;
200 грамів цукру;
1 апельсин (сік і цедра);
¼ ч.л. меленого мускатного горіха;
50 мл води.
Приготування:
У сотейник помістити журавлину, цукор, спеції і 50 мл. води. Апельсин ошпарити, просушити, зняти тонкими смужками цедру і видавити сік. Цедру додатково подрібнити і відправити до соусу. На середньому вогні, постійно помішуючи, довести до кипіння. Зменшити вогонь і варити 8-9 хвилин, час від часу помішуючи.
Цікаві рецепти на святковий стіл з ягід
Смородина / фото з відкритих джерел
З ягід можна зробити не тільки солодкі десерти, але й доповнити смак м’яса, приготувавши вишневий соус.
Інгредієнти:
500-600 грам вишні (без кісточки);
3 бутони гвоздики;
1 палочка кориці;
Цедра одного апельсина і сік;
100 грамів цукру;
0,5 ч. л. солі.
Все інгредієнти проварити, збити блендером й трохи уварити.
Змінити свій раціон з понеділка, відмовитися від шкідливих продуктів або почати більше пити води — скільки разів ми подумки ухвалюємо такі рішення, але не закріплюємо ці корисні звички. Втім, це дуже важливо для нормальної життєдіяльності.
Про те, які звички здорового харчування варто практикувати кожного дня, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Здорове харчування в Україні
За даними ВООЗ, здоров’я людини на 70% залежить від того, що вона їсть. Нераціональне харчування суттєво впливає на тривалість життя людини та призводить до виникнення та розвитку неінфекційних захворювань по типу діабету, які можуть суттєво знизити якість життя. Як повідомляє МОЗ, саме проблема неправильного харчування — це головний виклик для системи охорони здоров’я в Україні. Саме діабет, рак, серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби органів дихання зумовлюють понад 2/3 загальної захворюваності та близько 86% смертей українських громадян. Тож, якщо людина почне контролювати, що вона кладе у свою тарілку, автоматично візьме контроль над своїм здоров’ям.
Ще у 2017 році МОЗ разом із Центром громадського здоров’я та експертами-дієтологами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та визначили найважливіші групи продуктів, які повинні входити до щоденного раціону людини.
В якості моделі здорового харчування тоді також визначили й Тарілку здорового харчування. Основою цієї тарілки є рослинні продукти — ¾ та тваринні продукти складають ¼. Більше рекомендацій можна подивитися на ресурсі МОЗ Проздорове.
Інсулінорезистентність та яку шкоду воно несе
Про те, які корисні звички треба виховати в собі на шляху до здорового харчування, ми поговорили з тренеркою з фітнесу Тетяною Ходаковською. Вона не лише займається фізичною активністю, але вивчає дієтологію для того, щоб поглибити свої знання і мати можливість передати їх іншим, Жінка проводить марафони здорового харчування, де допомагає учасникам отримати й закріпити корисні звички.
Тетяна Ходаковська пояснює, що основна причина, чому не виходить скинути вагу — це інсулінорезистентність. Часті прийняття їжі, а також вживання багатої кількості цукровмісних продуктів і простих вуглеводів викликає високий рівень цукру в крові.
Інсулінорезистентність — це коли клітини втрачають чутливість до інсуліну, бо його занадто багато і він часто викидається в кров. Закрита від інсуліну клітина перестає бачити не тільки глюкозу, але й амінокислоти, вітаміни й мінерали, які циркулюють по крові. І клітина починає голодувати. А інсулін в надлишку запускає запальні процеси та запасає жир. У результаті тіло товстішає, відчуваючи сильний голод.
Коли кількість цукру у крові зростає, виділяється інсулін, який розподіляє глюкозу по організму, балансує його. Чим швидше переносяться у кров вуглеводи, тим більше стрибок інсулін. Якщо цукор різко піднявся, організм виробляє велику кількість інсуліну, і рівень цукру різко падає, з’являється головний біль, втома, відчуття голоду. Якщо інсулін перебуває в досить високому рівні тривалий час, то це веде до діабету і збільшення ваги.
Незалежно скільки ви з’їли, хоч відкусили шматочок яблука, викидається у кров інсулін, і час його розпаду, тобто коли він повернеться в базовий рівень — 40 хвилин. Глюкоза від шматочка яблука розійдеться по крові за 10-20 хвилин, а решту 30-20 хвилин інсулін буде продовжувати гуляти по крові, знижуючи показники цукру в організмі. До мозку надходить сигнал, цукор падає, треба щось робити. У цей час ви не можете зосередитися на роботі, вам хочеться ще щось з’їсти. Тому, якщо ми кожні 30-40 хвилин жуємо, інсулін високий і не встигає опускатися до базового рівня.
Тетяна Ходаковська каже, що інсулінорезистентністі можна позбутися, головне мати рішучість і слідувати правилам:
Усі процеси зворотні та за допомогою харчування можна підтримувати нормальний рівень цукру та позбутися Інсулінорезистентністі. Перше, що необхідно зробити, це максимально скоротити вживання цукру і простих вуглеводів. Друге, це дотримуватися проміжку між прийняттями їжі, як мінімум 4-6 годин. Практикуйте голод та інтервальне голодування 8/16 (8 годин їмо, 16 годин це зі сном не їмо). Не обов’язково відразу переходити на такий режим. Поступово, коли переможете голод. А голод легко перемогти, коли харчуєтеся корисними жирами, непісним білком і клітковиною у вигляді овочів і зелені,
Тетяна Ходаковська // тренерка з фітнесу
Як вибудувати нові корисні звички
Для того, щоб вибудувати сприятливу систему для змін, важливо зрозуміти, як влаштована петля звички. Усі звички формуються і працюють за одною простою схемою: Тригер/Сигнал-Дія-Винагорода.
Тригер — це річ, яка нагадує задоволення та яке підштовхує до нього і запускає виділення гормону дофаміну. Дофамін як мотиватор, він привертає до дії й закріплює нашу поведінку.
До прикладу, ви побачили мотиваційне фото в соцмережах (тригер), дофамін піднімається і спонукає (дія) знайти своє класне фото і теж викласти в соцмережах. Ми отримуємо нагороду — нас лайкають і дія закріплюється. Петля полягає в тому, що цей цикл не може бути завершений, тому що в соцмережах ви знаходите купу класних фото. Петлі створюються штучно, змушуючи порівнювати себе з іншими та заслуговувати любов і визнання.
З їжею так само. Наприклад, ми йдемо засмучені з роботи повз булочної, почули ароматний запах випічки, а миттєве зростання дофаміну спонукає нас купити її. При поїданні солодкого і жирного нервова система заспокоюється, ми отримуємо нагороду у вигляді полегшення, дія закріпилася. Наступний раз, відчуваючи розчарування, нам буде хотітися з’їсти пиріжок. Залежність формується тоді, коли ви побачили соковитий пиріжок і вам захотілося його з’їсти, навіть якщо ви не голодні. Тут ми не відчуваємо фізіологічного насичення і петля закручується,
Тетяна Ходаковська // тренерка з фітнесу
Що потрібно, щоб вибудувати нові корисні звички
Для того, щоб в житті людини з’явилися нові звички, потрібні:
час. Цей елемент є найпоширенішим способом запускання звички. Ранкове пробудження запускає лавину звичок: сходити в туалет, душ, випити води, одягнутися. Коли ви розумієте причину, через яку небажані звички з’являються в один і той же час кожен день, то вам простіше знайти нову звичку, щоб замінити порожнечу. Погані звички замінюються, а не знищуються. Наприклад, пізно ввечері перед сном, я не сиджу в соцмережах, а вимикаю всі гаджети та 20 хвилин прогулююся у дворі на свіжому повітрі.
локація. Ми часто, заходячи на кухню, побачивши на тарілці печиво, автоматично беремо та їмо просто тому, що воно там лежить. Розкладіть в легкодоступних місцях корисну їжу (фрукти, горішки).
інші люди. Якщо ваші співробітниці кожну годину на роботі п’ють чай з печивом, швидше за все, ви теж так робите. Ми середньоарифметичне тих людей, з якими проводимо більшу частину часу. Оточіть себе такими людьми, у присутності яких буде недоречно обговорювати рецепти пиріжків і серіали.
емоційний стан. Люди кажуть, коли я приходжу з роботи засмучена або засмучений, то з’їдаю солодощі/випиваю келих вина і розслабляюся. Чому б наступного разу, коли вас засмучують на роботі не піти у фітнес зал або на пробіжку.
Головна проблема у тому, що наш розум прагне все зробити автоматизмом. Іноді це корисна навичка. Але часто, ми спочатку автоматично з’їли, а потім усвідомили, що з’їли щось шкідливе, відчуваємо провину і перестаємо довіряти собі. Нам важливо тренувати протилежну здатність розуму — це усвідомленість.
П’єте вранці чай, зробіть перші 2-3 ковтки уважно. З’їжте першу ложку ретельно пережовуючи, спостерігаючи за температурою, текстурою і смаком їжі. Виходячи на вулицю, зробіть перші 10 кроків усвідомлено. Завдяки свідомості у нас збільшується прозір між стимулом і реакцією, і ми можемо вибрати дію, спираючись не на миттєве задоволення, а на довгострокові цілі й цінності. Саме в цьому і полягає свобода волі. Саме тоді та починає змінюватися наше життя на краще,
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. Детальніше […]
єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]
В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]
Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час. Редакція Бахмут IN.UA […]
Декретна відпустка — це особливий термін, який надається у зв’язку з народженням чи доглядом за дитиною. Вона має декілька різновидів, одним з яких можуть скористатися […]