
Росіяни продовжують спекулювати на темі мобілізації в Україні. Вони всіляко намагаються дискредитувати Збройні сили, прикриваючи власні проблеми, як, наприклад, приховану мобілізацію по всій росії та на тимчасово окупованих територіях. Черговий фейк, який запустили пропагандисти, — «мотиваційний ролик задля мобілізації жінок в ЗСУ».
Журналіст редакції «Бахмут IN.UA» Данило Вінниченко спростовує цей російський наратив.
Російський відеофейк
У відеоматеріалі протягом 15 секунд демонструється те, що жінка може бути «розпусницею у ліжку, господаркою та захисницею держави», пропагандисти зробили акцент на призначенні жінки, тобто створюючи стереотип в очах глядача: вони можуть виконувати лише ті справи, які притаманні жінкам, аж ніяк «захищати державу зі зброєю у руках» поруч з чоловіками.

Що цікаво, перевірити першоджерело, звідки пропагандисти брали матеріал, неможливо. Ми переглянули офіційні ресурси Міністерства оборони України, Головнокомандувача ЗСУ, регіональних та місцевих військово-цивільних адміністрацій та можемо зробити висновок — це відео є фейковим, створеним самими росіянами. Відео тривалістю 15 секунд, які не мали логотипів та за обкладинкою не були схожі на матеріал пропагандистів, останнім часом не з’являлись на офіційних каналах.


Реакція на фейк
Цю тему окрім російських пропагандистів підхопили лише маловідомі люди та видання, де матеріали не набирали переглядів. Жодного суспільного резонансу вони не отримали. Тобто можна зробити висновок, що ці інфоприводи з’являлися за замовленням росіян, також без першоджерела.


Те, що відео є фейковим, підтвердили у Центрі Протидії Дезінформації.

Жінки в ЗСУ
Через зміни в організації та проведені мобілізаційних заходів з 1 жовтня 2023 року жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, мають стати на облік в ТЦК. Вони будуть мати статус військовозобов’язаних та перебуватимуть у запасі.
Згідно з даними Міністерства оборони України, за 2 роки повномасштабної війни кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч — зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.
Загалом станом на 1 березня 2023 року у лавах ЗСУ є близько 60 538 жінок. Вони працюють з пораненими, у ТЦК, служать на фронті й захищають свій дім.
Читайте також:
- Мобілізація людей з інвалідністю й облави ТЦК: як росіяни спекулюють на темі війни
- Відсутність демобілізації: думки військових та експертів
- Відпустки замість демобілізації: чому мобілізовані українці будуть воювати до перемоги
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!