Росіяни збирають свої сили поблизу Бахмута: до чого готуються

Семаковська Тетяна 09:40, 22 Січня 2024
Український військовий / Генштаб

Російська окупаційна арія продовжує атакувати на Бахмутському напрямку, загарбники тиснуть в районі Богданівки та Хромового. Триває наступ на Іванівське.

Про це повідомляє ресурс Deep State.

На Бахмутському напрямку без суттєвих змін

Згідно із даними Deep State, на Бахмутському напрямку росіяни продовжують наступ, але суттєвих проривів окупантам не вдалося зробити. Сили Оборони тримають позиції поблизу Богданівки, Хромового та Іванівського, тут фіксують локальні штурми росіян невеликими групами. Також були спроби атак на Виїмки, Андріївку та Кліщіївку.

Силами оборони відбито 7 атак противника східніше Григорівки, Богданівки, Іванівського та Кліщіївки. Нагадаємо, що в грудні 2023 року кількість атак поблизу Бахмута досягала 20 й вище.

Генштаб повідомляє, що продовжуються атаки з неба, від авіаційних ударів постраждали:

  • Ямполівка;
  • Григорівка;
  • Міньківка;
  • Богданівка;
  • Часів Яр;
  • Костянтинівка;
  • Торецьк;
  • Північне;
  • Нью-Йорк;
  • Ласточкине;
  • Авдіївка;
  • Старомайорське;
  • Рівнопіль;
  • Новомихайлівка;
  • Костянтинівка.

Загарбники сконцентровують свою армію на Бахмутському напрямку, але основну увагу вони надають іншим боям. Зараз найгарячішою лінією фронту є Авдіївська. Нагадаємо, що російська армія утримує на Бахмутському напрямку близько 80 тисяч військових, це резерв, який окупанти планують використовувати для штурмів та атак, зокрема на Часів Яр.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Домальовують пошкодження у фотошопі”: Шуляк розповіла про шахраїв єВідновлення

Микола Ситник 12:10, 19 Січня 2024
Очільниця партії "Слуга народу"
Олена Шуляк / фото Telegram-канал

В Україні фіксують випадки шахрайства при спробі отримати компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло за державною програмою єВідновлення. Деякі громадяни самі пошкоджують майно, а інші домальовують руйнування в графічному редакторі.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк розповіла в етері телеканалу ICTV.

Шахрайство та єВідновлення

Представники комісій, які працюють на місцях, генерують житлові сертифікати та фіксують пошкодження, під час публічних консультацій повідомляли, що деякі громадяни прагнуть обманути програму єВідновлення. Очільниця партії “Слуга народу” розповіла, як саме українці намагаються шахраювати для отримання компенсації від держави.

Є такі випадки, коли заявники буквально у фотошопі домальовують неіснуючі пошкодження. Але такого робити не потрібно, тому що все одно приходить комісія фізично, вона фіксує ці пошкодження — і тут обдурити практично неможливо,

наголосила // Олена Шуляк

Вона також зазначила, що є випадки, коли люди самі пошкоджують власне житло для отримання компенсації. Утім, не варто розраховувати, що про це ніхто не дізнається.

“Були випадки, коли заявники намагалися пошкодити спеціально своє майно для того, щоб отримати гроші. Також не рекомендую це робити, тому що це нелогічно. Дуже чітко фіксуються всі руйнування. Уся інформація є в органів місцевого самоврядування, у військових адміністрацій. Чітко зрозуміло, коли був обстріл, коли був відповідний прильот, які будинки були пошкоджені, тому не рекомендуємо так зловживати”, — підкреслила Олена Шуляк.

За її словами, інколи за компенсацією звертаються не власники житла, а люди, які просто орендують квартиру, або громадяни, які мають неприватизовану квартиру.

“Різні можуть бути випадки, але також попереджуємо: законодавством чітко встановлено, що тільки власник або спадкоємець може розраховувати на таку державну компенсацію. І тому тут дуже важко обдурити комісію. Безпосередньо сам механізм єВідновлення працює так, що неможливо займатися таким шахрайством”, — підсумувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Від 16 січня 2024 року встановлюється обмеження на площу знищеного житла, за яке виділяється компенсація. Відтепер українці зможуть отримати виплати за:  

  • не більше 150 квадратних метрів для квартири;
  • не більше 200 квадратних метрів для будинку садибного типу, садового або дачного будинку. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиці не закінчаться ніколи”, — експерт

Микола Ситник 10:42, 14 Листопада 2023
Мапа боїв
Ситуація на фронті поблизу Бахмута станом на 14 листопада / фото DeepStateMapLive

Дискусії щодо Битви за Бахмут і околиць міста та того, який був би для України оптимальний курс дій, не припиняться і триватимуть постійно. Дійти консенсусу з цього питання буде дуже складно.

Таку думку на сторінці в Facebook висловив аналітик Благодійного фонду “Повернись живим” Микола Бєлєсков.

Як варто було діяти в Бахмуті?

За словами Миколи Бєлєскова, щодо цього буде мінімум 3 підходи:

  1. Тримати оборону було варто. І це було варто робити та як зробили.
  2. Тримати оборону було варто, але організувати її по-іншому. Наприклад, в певний момент (на початку березня 2023 року) відійти західніше.
  3. Оборона та як її організували була позбавлена сенсу і відходити організовано було варто раніше, навіть ніж на початку березня 2023 року.

Експерт додав, що досягти консенсусу з цього питання, певно, не вдасться ніколи.

Реакція суспільства

Користувачі соціальної мережі залишили під дописом експерта своє бачення ситуації. Дехто вважає, що тема оборони Бахмута була швидко та сильно політизована, дехто — що битва за місто зумовила заколот російських військових, які в тій битві гинули.

Інші коментатори зазначають, що дискутувати про оборону на Бахмутському напрямку здебільшого будуть люди, які там не були.

Реакція на допис
Реакція на допис
Коментарі користувачів Facebook під дописом / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ялинку

“Головна ялинка країни має бути тут”: волонтери встановили різдвяну ялинку біля Донецької стели: фото

На в’їзді до Донецької області, біля відомої стели, волонтери прикрасили різдвяну ялинку. Її встановили за ініціативи волонтера з Павлограда Анатолія Тарана. Це різдвяне дерево є […]

маріуполі, котелень

У Костянтинівці виникла загроза зупинки міських котелень: причина

У місті Костянтинівка склалася надзвичайна ситуація. Вона пов’язана з тимчасовим відключенням водопостачання. Люди беруть воду для побутових потреб з батарей, через що існує загроза зупинки […]

спортивний

У Дніпрі відкрився сучасний спортивний центр для ВПО

У Дніпрі відкрився спортивно-молодіжний центр для ВПО. Він релокований з Покровська. Для облаштування локації з Покровська було вивезено необхідне спортивне обладнання. Спортом тут можуть займатися всі […]

відпочинок

Діти з Бахмута можуть поїхати на безоплатний відпочинок у Латвію: як зареєструватися

Діти-ВПО з Бахмутської громади можуть поїхати на безоплатний відпочинок у дитячі заклади Латвії. Тривалість відпочинку — 9 днів. За цей час діти зможуть відвідати різні […]

покровська

Росіяни планують зайти до Покровська малими диверсійно-розвідувальними групами — військовий “Айдару”

Росіяни тиснуть на Покровськ. За останню добу окупанти мають просування на півдні від міста. У подальших планах ворога — зайти на околиці Покровська малими диверсійно-розвідувальними […]