“Росіяни активізувалися під Бахмутом”, — майор ЗСУ

Микола Ситник 11:09, 19 Грудня 2023
ЗСУ
Українські захисники на фронті / фото 128-ма ОГШБр

Окупаційні війська російської федерації активізували наступальні дії на Сході. На Бахмутському напрямку загарбники намагаються використати піхоту, як перевагу в бойових діях. Окупанти не полишають спроб вийти на кордони Донецької області.

Про це заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади, майор ЗСУ Родіон Кудряшов розповів у етері телеканалу Еспресо.

Бої в районі Бахмута

Генеральний штаб повідомив, що минулої доби ЗСУ відбили 21 атаку рф біля Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Родіон Кудряшов зазначив, що окупанти посилили наступальні дії по всій лінії фронту, зокрема й на Бахмутському напрямку.

Ситуація складна: противник постійно підкидає резерви й застосовує всі свої наявні сили та засоби. Росіяни намагаються відновити втрачені позиції. Ситуація дійсно напружена й складна, але повністю контрольована Силами оборони,

підкреслив // Родіон Кудряшов

Він додав, що окупанти намагаються використовувати велику кількість піхотних підрозділів, як перевагу в бойових діях. За його словами, ЗСУ знищують загарбників усіма наявними видами озброєння.

“Ми своєю чергою теж застосовуємо всі наявні сили та засоби, щоб стримати противника. Ворог має шалену кількість особового складу, яку кидає на штурми наших позицій. Ця піхота ліквідовується з дронів-камікадзе та артилерією. Це класична тактика росіян. Вони застосовують одну зі своїх переваг, а саме перевагу у живій силі”, — підсумував майор ЗСУ.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що росіяни мають намір наступати на Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ, Краматорськ з подальшим виходом на кордони Донецької області.

Мапа
Ситуація на фронті станом на 19 грудня / фото DeepStateMapLive

Нагадаємо, що російська армія утримує на Бахмутському напрямку близько 80 тисяч військових. Окупанти концентрують увагу на цій ділянці фронту, яка є однією з пріоритетних для ворога.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Семаковська Тетяна 13:00, 27 Квітня 2024

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки у цьому процесі. Дотримуючись всіх рекомендацій, ви зможете допомогти дітям безпечно та корисно провести свій час.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає більше про правила безпеки дітей на воді та засоби безпеки.

Правила безпеки на воді для дітей

Для людини вода є неприродним середовищем, тому треба дуже серйозно підходити до перебування в ній, особливо дітям. Уникнути неприємних ситуацій під час плавання допоможе ряд правил безпеки на воді для дітей, які підходять майже кожному. Вони допоможуть дітям зрозуміти потенційну небезпеку, пов’язану з водою, і сприятимуть відповідальній поведінці. Кожного року сайтах поліції, ДСНС, міських рад тощо публікують такі правила.

Як поводитися на воді

Діти в басейні / фото ілюстративне

Першочергово треба зауважити, що діти ніколи не повинні плавати самі та завжди повинні перебувати під наглядом відповідального дорослого. Це гарантує, що поряд буде хтось, хто може визначити потенційну небезпеку та швидко прийти на порятунок в разі надзвичайної ситуації.

Навчання дітей плаванню є одним із найкращих способів підвищити їхню безпеку на воді. Запис на спеціальні тренування в ранньому віці може навчити їх основним навичкам плавання та зміцнити їхню впевненість у воді.

Крім того, перебуваючи поблизу водойм, діти повинні носити відповідне захисне спорядження, таке як надувні рятувальні жилети або інші пристрої, які допоможуть уникнути неприємної ситуації на воді. Вони забезпечують плавучість і додатковий рівень захисту, особливо для тих, хто не вміє плавати або маленьким дітям.

Треба одягати на дітей плавучі засоби, жилети, рукава, надувні кола. Але треба пам’ятати, що надувне коло не фіксується на дитині й вона може з нього вислизнути. Тож, не варто цілковито сподіватися на такі засоби. Треба завжди слідкувати за дітьми, які знаходяться у воді. Ще одне правило, треба заборонити дітям пірнати. Дитина може розгубитися під водою й не зрозуміти, як випливти. Це дуже небезпечна ситуація,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Безпека дітей у басейні

Допоможіть дитині вивчити всі правила знаходження у басейні / фото ілюстративне

Басейни — це також досить популярне місце для відпочинку дітей. Щоб вони залишалися у безпеці, важливо дотримуватися правил безпечної поведінки й там.

Перш за все треба навчити дітей правилам, які характерні для басейну, яким вони користуються. Вони, наприклад, можуть включати заборону на біг на майданчику басейну, заборону пірнання на мілководді, а також заборону штовхання чи грубої гри.

В басейнах існують окремі секції для плавання з дітьми. Зазвичай, вони не такі глибокі, як звичайні басейни для дорослих. Там дитині там буде безпечніше. Але навіть в таких випадках не залишайте дитину без нагляду. Біля неї завжди має бути дорослий, який може допомогти. 

Правила безпеки під час купання у водоймі

Плавання в природних водоймах, таких як озера, річки чи океан, вимагає додаткових знань та дотримання техніки безпеки для дітей на воді.

Перед тим, як увійти у воду, варто завжди оцінювати довколишнє середовище на наявність потенційних небезпек. Це може бути сильна течія, підводні перешкоди або раптові зміни глибини. Уникайте купання в незнайомих або небезпечних місцях.

Багато небезпеки несуть в собі необлаштовані для купання водойми із зарослями, кущами, водоростями тощо. Людина може заплутатися в них та вже не зможе самостійно вилізти з цієї пастки. Тому важливо обирати пристосовані місця для купання,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Перед тим як почати плавання у відкритій водоймі варто перевірити берег на наявність попереджувальних знаків, стендів з інформацією про рівень безпеки у конкретно цій водоймі. Краще обирати місця, у яких присутні рятувальники.

Важливою складовою безпеки дітей та дорослих на воді є перевірка її якості. Варто уникати купання у водоймах з видимими ознаками забруднення або цвітіння водоростей, оскільки це може становити ризик для вашого здоров’я.

Як навчити дитину триматися на воді

Навчити дітей триматися на воді є важливою навичкою, яка може значно сприяти їхній безпеці. Найбільш ефективно це можуть зробити тренера на спеціальних курсах. Проте, якщо з тих чи інших причин ви наразі не можете записати дитину на таке навчання, то це можна спробувати зробити самостійно. Головне завжди бути уважним та слідкувати за безпекою дитини. 

Для початку треба сформувати у вашої дитини впевненість у воді, поступово знайомлячи її з водним середовищем. Почніть з мілководдя, надійно тримаючи її, при цьому заохочуйте дитину плескатися та гратися. Також покажіть дитині як плавати на спині тримаючи обличчя над водою. Ця техніка допомагає відпочити та відновити дихання, якщо дитина втомилася або перевантажилися під час плавання. Постійно знаходьтеся біля дитини під час такого плавання у водоймах. Притримуйте спину дитини поки вона вчиться триматися на воді. Використовуйте плавучі пристрої, такі як надувні нарукавні пов’язки або жилети, щоб забезпечити плавучість під час тренування.

Як навчити дитину плавати

girl g94ad6eb8a 1280 6e9b6
Додавайте ігровий момент до навчання / фото ілюстративне

Вміння плавати також вважається життєво важливою навичкою, яка підвищує безпеку на воді для дітей. Найкращим способом є запис на уроки плавання до сертифікованих інструкторів, адже такі уроки відбуваються за структурованою навчальною програмою та допомагають дітям розвивати правильні техніки плавання.

Якщо немає можливості віддати дитину на курс плавання, то варто зайнятися цим питанням самостійно. Наприклад, навчання може відбуватися в формі гри, адже так діти краще пізнають різні речі. Редакція рекомендує додати іграшки та інші приємні речі до сеансів, щоб зробити процес навчання став веселим і захопливим. Такий підхід створює позитивні асоціації й заохотить дітей регулярно тренуватися.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Семаковська Тетяна 11:00, 27 Квітня 2024
Відкриття свого бізнесу / фото ілюстративне

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби оформити ФОП в Україні достатньо мати телефон та завантажити мобільний застосунок “Дія”.

Пояснюємо, як ВПО легко зареєструвати ФОП.

Як зареєструвати ФОП

Переселенці можуть зареєструвати ФОП за місцем проживання звернувшись до місцевого ЦНАПу або до інших наявних державних структур. Перед відкриття ФОПу переконайтесь, що ви маєте довідку ВПО та оновлене місце реєстрації тимчасового проживання.

Автоматична реєстрація ФОП
Автоматична реєстрація ФОП / скриншот

Також оформити ФОП можна онлайн. Детальну інструкцію наводимо нижче:

  • увійдіть в особистий кабінет у “Дії” за допомогою електронного підпису;
  • перейдіть на сторінку “Автоматична реєстрація ФОП”, тут внесіть всю інформацію, яка буде вказана у полях та залиште свій електронний підпис;
  • після цього вашу заяву буде надіслано до ЄДР для реєстрації діяльності ФОП онлайн без участі реєстратора;
  • під час заповнення заяви, ви будете обирати систему оподаткування (загальну або спрощену), а відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності;
  • статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги;
  • очікуйте рішення на електронну пошту або в особистому кабінеті.

Якщо під час заповнення заявки у вас виникли проблеми: не змінюється статус, не бачите оновлень, то можна телефонувати на гарячу лінію Міністерства юстиції України +380 (44) 2370 996.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 793

Бахмут вже понад рік тримає оборону. Українські військові захищають околиці міста від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення […]

Паска — не “куліч”: як правильно вимовляти слова, пов’язані з Великоднем

5 травня 2024 року в Україні будуть відзначати одне з найважливіших церковних свят — Воскресіння Христове або Великдень. В цей день багато поколінь українців святили […]

15:00, 26.04.2024 Скопіч Дмитро