Росіяни “встановили” у зруйнованому Бахмуті хрест: зрадники радіють

Семаковська Тетяна 10:57, 6 Листопада 2023
Російський окупант разом із хрестом / скриншот

Пропагандистський канал опублікував відеоролик, у якому видно, як російська армія привезла у Бахмут хрест. Християнську символіку окупанти “встановили” у місті, прикріпивши кількома бетонними блоками.

Відео опублікував пропагандистський канал.

Що сталося?

Хрест, який привезли росіяни / скриншот

Пропагандистський канал “Артемовск”, який поширює проросійські наративи та фейкові новини, опублікував відеосюжет. У ролику російська окупаційна армія показує транспортування та встановлення хреста у Бахмуті. Росіяни на відео просять у Бога благословити їхній вчинок.

Росіяни несуть хрест, зруйнованим Бахмутом / скриншот

На кадрах окупантів видно масштаби руйнування Бахмута, місто практично повністю знищили росіяни. На вулицях колись квітучого Бахмута зараз розкидані уламки будівель та дерев. Місто понівечене вибухами, проте окупантам це не заважає.

Росіяни встановлюють хрест / скриншот

Хрест на місці собору, зруйнованого радянською владою

Хрест доносять до місця встановлення / скриншот

Привезений хрест росіяни встановлюють на одній із головних вулиць міст, зараз її вже важко впізнати. Це вулиця Торгова, тут раніше стояв Свято-Троїцький собор, споруджений ще у 1746 році. Це була історична пам’ятка.

Свято-Троїцький собор у Бахмуті / архівне фото

У 1781 році собор відвідав український поет і філософ Григорій Сковорода, а також храм згадував у своїх творах Володимир Сосюра.

Історик та дослідник історії розвитку промисловості Бахмутського району Григорій Соколовський розповів, що за легендами у цьому храмі колись зберігалася чудотворна ікона Казанської Божої Матері, яка оберігала місто.

Ікона Божої Матері / скриншот

Собор пошкодили під час нацистської окупації, а потім його й зовсім зруйнувала радянська влада у 1970-році, послідовниками якої і є російська армія. Загарбники заявляють, що хочуть його відбудувати.

“Укріплення” хреста / скриншот

Щоб хрест не впав одразу, росіяни кладуть на нього невеликі бруски.

Це історична подія, яка стане етапом відродження Бахмута. Відновлення історичної справедливості,

Окупанти // коментують у відео

У коментарях під відео пишуть зрадники з Бахмута / скриншот

У коментарях під пропагандистським відео є, ймовірно, жителі Бахмута, які радіють руйнуванням. Одна з підписниць каналу, користувачка із ніком Тамара Шевченко вірить, що “місто відновиться й вистоїть завдяки росіянам”. Ще один підписник Андрій Реут вважає, що “Бахмут вдасться відновити із Божою поміччю”.

Коментарі під дописом / скриншот

Особа, на ім’я Катерина Ч, каже, що місце, де стоїть хрест — вже не можна вважати пустим. Однак деяким коментатором не подобається, що хрест не вкопали міцніше. Окупанти своїм вчинком пишаються, називають це “історичною справедливістю”.

Нагадаємо, раніше росіяни зняли кліп про Бахмут

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

Валентина Твердохліб 18:00, 21 Листопада 2024
Навчання / ілюстративне фото Unsplash

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.

Про це повідомляє платформа “Дія. Бізнес”.

Програма “Мрій та досягай”, що передбачено

Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.

Учасниць програми навчатимуть:

  • створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
  • адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
  • переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.

По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.

Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”

Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:

  • переселенки;
  • одинокі матері;
  • ветеранки;
  • представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.

Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.

Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати. 

Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

Чим живе окупований Шахтарськ

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Пропаганда через освіту

Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мешканка Торецька

«Зливала» інформацію про позиції ЗСУ під Бахмутом: на Донеччині СБУ викрила агентку фсб

Служба безпеки затримала «на гарячому» ще одну агентку фсб. Жінка коригувала повітряні атаки рф по позиціях Сил оборони на Донеччині, зокрема в районі Бахмута. Їй загрожує […]

11:38, 29.09.2023 Микола Ситник
Дагестанський аеропорт

Бандерівці “штурмували” аеропорт Дагестану: новий фейк про українців

29 жовтня 2023 року в дагестанському місті Махачкала на півдні росії місцеві мешканці влаштували штурм аеропорту, куди нібито мали прилетіти євреї-біженці. Характер події має неоднозначний […]

Комуністи та прихильники «русского міра»: кого можна знайти у списку почесних громадян Бахмуту

З 2014 року в Бахмуті періодично з’являлися дискусії щодо списку почесних громадян міста. До лютого 2023 року у цьому списку зокрема були Йосип Кобзон та […]