Росіяни зняли кліп про Бахмут

Семаковська Тетяна 13:10, 14 Липня 2023

photo 2023 07 13 16 30 40 b316cПропагандистські канали днями почали публікувати музичний кліп про Бахмут. Ролик з психоделічними картинками прославляє російських окупантів, обстріли України та загалом використання зброї по цивільному населенню.

Старший аналітик VoxCheck Станіслав Корольков на прохання редакції «Бахмут. IN. UA»  проаналізував музичний ролик та пояснив, що не так з творчістю росіян.

Кліп росіян

Переглянути ролик за посиланням:

https://t.me/bahmytinua/7247

Свій музичний кліп пропагандисти описують так:

«Сюжет песни прост: Маша всем говорила, что Артемовск с ней навсегда, но и ежу было понятно, что они — не пара.  Совершенно не желая продолжать эти токсичные абьюзивные отношения, Артемовск дает Маше добротного леща, и та поспешно тикает з городу», — цитата з пропагандистського каналу.

Цей ролик висміює відхід українських військ із деяких районів Бахмуту, який російська пропаганда спішить назвати здачею, пояснює Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков та наводить інші тези, які використовує у пісні пропаганда:

  • Артемівськ — декомунізована назва Бахмуту, міста Артемівськ в Україні немає, але російська пропаганда продовжує використовувати цю назву.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео трапляються кадри зйомок з дрону зруйнованого міста, імовірно, Бахмуту, також тут присутні слова «жаль, приходится мне убегать, горелые окна смотрят вспять»  та «синие слезы, желтая кожа» — це алюзія на український прапор, в цей момент на екрані зʼявляються черепи, які розбиваються кувалдою. Це пряма відсилка до найманців ПВК Вагнер.
  • В описі до відео і в самому відео є кілька перекручувань українських слів, такі як, «я никогда не переможу», «Маша тикает из город», що є глузуванням над українською мовою, а також нагадує пропагандистські тексти російських змі, які часто використовують, наприклад, епітет  «незалежная украина» тощо.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео видно анімоване зображення солдата в українській уніформі і з українським прапором на нашивці, який лежить на землі, ніби він мертвий, також у відео кілька разів зображується кувалда, як натяк на ПВК Вагнер, і герой у чорному кувалдою розбиває героя в українській уніформі, це ніби натяк, що Вагнер розбиває українських солдатів.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

  • У відео також використовується словосполучення  «рухнула фортеця», що також є глузуванням з української мови, бо в російській мова немає слова фортеця, а також це натяг на фортецю Бахмут, що українській війська ніби здали Бахмут, що не відповідає дійсності

У висновку спеціаліст говорить, що радше за все відео зроблено на швидку руку ентузіастом та прихильником Z структур російської армії. 

Додамо, що ролик неякісний, не професійно виконані ілюстрації, автору відверто бракує досвіду у роботі з графікою, ритмом та якістю ролика. Але окупантам це не завадило створити черговий дешевий трек. 

Хто автор кліпу?

Канал «Врата Овертона», який випустив кліп про Бахмут свої — це дрібний канал із 2,3 тисячами підписників і трьома відео Раніше він випустив пісню «Цветет герань». На даний час канал на ютубі не працює. Але побачити творчість росіян все ще можна. 

Читайте також: Бахмутяни постраждалі від “націоналістів”: хто і для чого скаржиться на Україну в ООН

Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков зазначає, що Герань — це російська назва іранського дрону Shahed 136. В ролику пропагандистів є слова: «Герань разбудит в самую рань», «там по Днепру цветет герань».

«Це прямі натяки на використання іранських дронів у війні Росії проти України», – каже Станіслав Корольков.

Телеграм канал «Врата Овертона» також наповнений пропагандистським контентом

Що кажуть бахмутяни про кліп?

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

Бахмутянам ролик окупантів не сподобався, під дописом в телеграм-каналі вони написали наступне:  

  • «Рівень дно, треба просто йти повз, воно не варто уваги»
  • «Этот подорский”шедевр” не досмотрел, чуть не рыганул от этого “искусства”.Конченные мрази и твари.Слава Украине!????✌️ Бахмут Украина»
  • «Сили не хватило до кінця додивиться це творчество!»
  • «Ху#ня. Как и всё росийское»

Фото: з соцмереж

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]