Росіяни зняли кліп про Бахмут

Семаковська Тетяна 13:10, 14 Липня 2023

photo 2023 07 13 16 30 40 b316cПропагандистські канали днями почали публікувати музичний кліп про Бахмут. Ролик з психоделічними картинками прославляє російських окупантів, обстріли України та загалом використання зброї по цивільному населенню.

Старший аналітик VoxCheck Станіслав Корольков на прохання редакції «Бахмут. IN. UA»  проаналізував музичний ролик та пояснив, що не так з творчістю росіян.

Кліп росіян

Переглянути ролик за посиланням:

https://t.me/bahmytinua/7247

Свій музичний кліп пропагандисти описують так:

«Сюжет песни прост: Маша всем говорила, что Артемовск с ней навсегда, но и ежу было понятно, что они — не пара.  Совершенно не желая продолжать эти токсичные абьюзивные отношения, Артемовск дает Маше добротного леща, и та поспешно тикает з городу», — цитата з пропагандистського каналу.

Цей ролик висміює відхід українських військ із деяких районів Бахмуту, який російська пропаганда спішить назвати здачею, пояснює Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков та наводить інші тези, які використовує у пісні пропаганда:

 • Артемівськ — декомунізована назва Бахмуту, міста Артемівськ в Україні немає, але російська пропаганда продовжує використовувати цю назву.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

 • У відео трапляються кадри зйомок з дрону зруйнованого міста, імовірно, Бахмуту, також тут присутні слова «жаль, приходится мне убегать, горелые окна смотрят вспять»  та «синие слезы, желтая кожа» — це алюзія на український прапор, в цей момент на екрані зʼявляються черепи, які розбиваються кувалдою. Це пряма відсилка до найманців ПВК Вагнер.
 • В описі до відео і в самому відео є кілька перекручувань українських слів, такі як, «я никогда не переможу», «Маша тикает из город», що є глузуванням над українською мовою, а також нагадує пропагандистські тексти російських змі, які часто використовують, наприклад, епітет  «незалежная украина» тощо.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

 • У відео видно анімоване зображення солдата в українській уніформі і з українським прапором на нашивці, який лежить на землі, ніби він мертвий, також у відео кілька разів зображується кувалда, як натяк на ПВК Вагнер, і герой у чорному кувалдою розбиває героя в українській уніформі, це ніби натяк, що Вагнер розбиває українських солдатів.

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

 • У відео також використовується словосполучення  «рухнула фортеця», що також є глузуванням з української мови, бо в російській мова немає слова фортеця, а також це натяг на фортецю Бахмут, що українській війська ніби здали Бахмут, що не відповідає дійсності

У висновку спеціаліст говорить, що радше за все відео зроблено на швидку руку ентузіастом та прихильником Z структур російської армії. 

Додамо, що ролик неякісний, не професійно виконані ілюстрації, автору відверто бракує досвіду у роботі з графікою, ритмом та якістю ролика. Але окупантам це не завадило створити черговий дешевий трек. 

Хто автор кліпу?

Канал «Врата Овертона», який випустив кліп про Бахмут свої — це дрібний канал із 2,3 тисячами підписників і трьома відео Раніше він випустив пісню «Цветет герань». На даний час канал на ютубі не працює. Але побачити творчість росіян все ще можна. 

Читайте також: Бахмутяни постраждалі від “націоналістів”: хто і для чого скаржиться на Україну в ООН

Аналітик VoxCheck Станіслав Корольков зазначає, що Герань — це російська назва іранського дрону Shahed 136. В ролику пропагандистів є слова: «Герань разбудит в самую рань», «там по Днепру цветет герань».

«Це прямі натяки на використання іранських дронів у війні Росії проти України», – каже Станіслав Корольков.

Телеграм канал «Врата Овертона» також наповнений пропагандистським контентом

Що кажуть бахмутяни про кліп?

Пропагандистський ролик. Фото: скріншот

Бахмутянам ролик окупантів не сподобався, під дописом в телеграм-каналі вони написали наступне:  

 • «Рівень дно, треба просто йти повз, воно не варто уваги»
 • «Этот подорский”шедевр” не досмотрел, чуть не рыганул от этого “искусства”.Конченные мрази и твари.Слава Украине!????✌️ Бахмут Украина»
 • «Сили не хватило до кінця додивиться це творчество!»
 • «Ху#ня. Как и всё росийское»

Фото: з соцмереж

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 29 Травня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними онлайн-сервісами або традиційними способами.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Житлові субсидії для українців

Для перепризначення житлової субсидії громадянам необхідно подати заяву, декларацію про доходи та певні супровідні документи залежно від обставин:

 • договір оренди житла (якщо орендується);
 • копія договору реструктуризації боргу за комунальні послуги (за наявності);
 • довідки про фактичне проживання без реєстрації та ін.

Документи для поновлення пільг 

Для продовження отримання житлової пільги вимагається:

 • заява;
 • декларація (якщо пільга призначається з врахуванням доходу);
 • за потреби: договір оренди, довідка про пічне опалення (для пільги на тверде паливо), посвідчення про категорію пільговика.

Як подати документи до Пенсійного фонду

Заяву та документи можна подати одним із таких способів:

 • онлайн через вебпортал e-послуг ПФУ, мобільний застосунок або Портал Дія;
 • поштою на адресу Головного управління ПФУ;
 • особисто у сервісних центрах ПФУ, представників місцевої влади або ЦНАП

Як подати документи онлайн

Пенсійний фонд України закликає користуватись електронними сервісами для подання документів, ось покрокова інструкція як це можна зробити:

 • авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • обрати послугу “Заява на субсидію/пільгу”;
 • заповнити поля заяви, додати скановані документи;
 • перевірити, сформувати, підписати КЕП і відправити заяву;
 • відстежувати статус опрацювання у розділі “Мої звернення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]