7 листопада український футбольний клуб ФК “Шахтар” переміг іспанський клуб “Барселона” з рахунком 1:0. Поки українська спільнота раділа перемозі, пропагандистські ЗМІ встигли “привласнити” собі ФК “Шахтар”, назвавши його російським клубом з Донецька. А потім, схопивши хвилю негативних коментарів від самих росіян, пропагандистські канали написали, що це був жарт.
Чому росіяни провалили маніпулятивну компанію про ФК “Шахтар”, розбиралися у редакції Бахмут IN.UA.
Що сталося?
🤩 Переможні емоції «Шахтаря» після матчу з «Барселоною» в Лізі чемпіонів ⭐️#Shakhtar #UCL #ШахтарБарселона pic.twitter.com/P7wTKxLxgz
— ⚒FC SHAKHTAR DONETSK (@FCShakhtar) November 8, 2023
Донецький клуб “Шахтар” здобув перемогу над іспанською “Барселоною” з рахунком 1:0. Такий результат здобула українська команда за підсумками 4-го туру групового етапу Ліги чемпіонів 2023/24. Це дуже важлива спортивна перемога для України.
Одразу після того, як стало відомо про перемогу ФК “Шахтар”, російський паблік “OFNEWS / Околоспортивные новости” у мережі “ВКонтакте” опублікував повідомлення, у якому донецький клуб назвали російським.
Російський паблік “OFNEWS / Околоспортивные новости” має свої канали у телеграмі, а також мережі “ВКонтакте”. Тут розміщують в основному новини зі спортивної сфери з маніпулятивною подачею. З таким самим посилом пропагандисти опублікували заяву про “російський клуб ФК Шахтар”.
У коментарях росіяни обурюються, що їхні спортсмени все ще не можуть брати участь у всіх міжнародних змаганнях. Нагадаємо, що через повномасштабну війну росії проти України на початку вторгнення російським спортсменам заборонили участь у міжнародних змаганнях.
Чому маніпуляція росіян не вдалася?
Після публікації новини на каналі та поширення негативних коментарів від росіян пропагандисти вказали, що це був “рофл”, тобто жарт. Однак тонкого гумору вочевидь не зрозуміли навіть самі росіяни, тож їм довелося пояснювати один одному, що вони мали на увазі. Додамо, що на росії справді є клуб “Шахтер”, який заснували у місті Шахти в 1958 році. Це місцевий клуб, який не має нічого спільного із міжнародною спортивною спільнотою.
До слова, український ФК “Шахтар” був заснований у 1936 році, тобто на 22 роки раніше, ніж російський, а першими його гравцями були британські робітники, що працювали на металургійних комбінатах.
Окупанти не зупинилися з невдалими жартами й вирішили виправити ситуацію у свій бік, вказуючи на те, що український телеграм-канал “Труха”, розмістив публікацію роспабліку, сприйнявши її за правду. Однак, цей паблік просто висміяв ситуацію.
Цікаво, що росіяни приписали собі перемогу донецького “Шахтаря”, хоча раніше звинувачували його у фашизмі. Відтак на пропагандистських каналах росіян почали розповсюджувати повідомлення про те, що донецькі ультраси створили емблему з елементами свастики. Однак ця інформація не відповідала дійсності.
У підсумку у пропагандистів вийшло невдале ІПСО про український клуб ФК “Шахтар”, сенс російського недофейку не зрозуміли навіть самі росіяни. Додамо, що спортивні досягнення для російських футбольних команд у найближчі роки малоймовірні, адже великі футбольні поля для них закриті.
Це не вперше, коли росіяни хочуть присвоїти перемоги українців чи інших країн з пострадянського простору. Це стосується не тільки спортивної сфери, але й культури, історії, науки, музики тощо. За умови, якщо внутрішній споживач, тобто росіянин, на ці інфоприводи реагує схвально, то ці новини висвітлюються як російські досягнення. Однак ця спроба не пройшла.
Читайте також:
- У Криму затримали жінку, яка опублікувала кліп “Фортеця-Бахмут”
- Діпфейк Залужного закликав зробити військовий переворот
- “Фонд Зеленської торгує дітьми”: росіяни створили фейк про першу леді
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!