8 вересня у виданні The Economist опублікували статтю про лінію фронту в Україні, та вплив Курської операції на Донбас. Йшлося й про те, що російські бойовики намагаються оточити захисників.
Редакція публікує основні тези.
Лінія фронту на Донбасі
За словами офіцера 79-ї бригади, росіяни здебільшого перебувають перед українськими позиціями, але іноді спричиняють хаос у кілометрах позаду них. Він додає, що 18 російських солдатів можуть загинути, щоб витіснити двох виснажених українських військових. Але врешті-решт вони це зроблять.
“Ми обмінюємо життя і територію на час і ресурси супротивника”.
За останні два місяці Росія вклала більшість ресурсів в атаку на логістичний центр Покровськ, що на північний захід від Курахового. Наступ просувався з тривожною швидкістю і навіть прискорився після того, як Україна розпочала операцію всередині росії, яка мала на меті зменшити тиск.
Українська відсіч протягом останнього тижня стабілізувала найзахідніші лінії фронту. Але солдати повідомляють, що росіяни перегруповуються вздовж ширшого фронту на північ і південь від Курахового, аби оточити тамтешні українські сили. Центр бойових дій перемістився до міст Українськ та Галицинівка, що приблизно за 15 км на північ від Курахового.
Курахове, лінія фронту
Українська контратака у п’ятницю із застосуванням танків і піхоти дещо відкинула росіян назад. Вони вийшли з південних районів сусіднього Селидового. Але ситуація залишається нестабільною. Росіяни все ще зосереджені на контролі доріг, що ведуть до Покровська.
“Ми тримаємо оборону з останніх сил і кинули наших хлопців з тилу в окопи”.
Для солдатів, що знаходяться на півдні, можливість оточення продовжує викликати занепокоєння, хоча наразі є лише натяки на це. Дороги, які були прохідними, більше не є такими. Магазини та кафе більше не працюють.
Для мешканців Курахового, найбільш очевидні зміни відбулися в логістиці. Бензовози, машини постачання і штаби були відсунуті назад, ховаючись від російського зашморгу, що затягується.
Поповнення запасів більше не відбувається швидко: доставка мінометів або протитанкових ракет Javelin займає в кращому випадку півдня. Евакуація поранених також складніша. Поблизу є польові госпіталі для стабілізації стану найгірших. Але через те, що головна дорога до Покровська перекрита, мало хто встигає вчасно потрапити до повноцінного шпиталю.
80% росіян не виживають
Російська тактика суттєво не змінилася з часу падіння Авдіївки в лютому. Вони покладаються на планерні бомби та артилерійську перевагу, яка все ще становить щонайменше 3:1, а на деяких ділянках — 10:1.
Операції зазвичай проводяться групами з двох-трьох піхотинців, як правило, без зброї, хоча останнім часом деякі з них використовують седани “Лада” зі знятими дверима для швидкого виходу. Групи просуваються вперед за будь-якої нагоди. Офіцер 79-ї бригади, вважає, що 80% росіян не виживають. Але інші 20% знаходять способи пробратися за українськими позиціями, а іноді й зовсім зникають з поля зору українців.
Останнім часом російський тиск став більш наполегливим і ширшим, охопивши фронт від Покровська до Вугледара на півдні. Це, на думку українських солдатів, свідчить про те, що їхній ворог підкріпився новими резервами. За словами командира мінометної батареї 21-го батальйону Окремої президентської бригади, широкий фронт дає росіянам більше можливостей для атаки.
“Вони використовують свою чисельну перевагу, щоб бачити прогалини в нашій обороні і розвивати наступ там, де це можливо”.
Україна не може перемогти, змагаючись у кривавій бійні
Відступ навколо Покровська, дав солдатам надію на те, що вони зможуть вийти з оточення. Можливо, росіяни навіть перенапружуються. Але більшість зберігає обережність. Ключ до того, щоб Україна залишилася в грі, це турбота про своїх солдатів, а це означає гнучкий підхід до утримання територій.
Вона не може перемогти, змагаючись у кривавій бійні, каже він.
“Найгірше те, що ми всі звикли до смерті. Все: поняття людського життя, людських втрат, людської крові. Це вже не трагедія, а просто статистика”, — каже командир мінометної батареї 21-го батальйону Окремої президентської бригади.
Читайте також:
- “Є райони, куди ми вже не можемо прорватися”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру
- Росіяни поділилися новими кадрами з Бахмута: як виглядає місто на початку осені
- “Перебігають полями до нас у тил”: військовий розповів про нову тактику росіян
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!