“Перебігають полями до нас у тил”: військовий розповів про нову тактику росіян

Валентина Твердохліб 10:10, 9 Вересня 2024
Сили оборони
Український захисник на бойовій позиції / фото Генштаб

Росіяни продовжують атакувати українських військових на Донеччині. За вихідні вони мають просування на деяких напрямках. Щоб мати ще більше успіхів на фронті, окупанти опанували ще й нову тактику ведення бою вночі.

Про це йдеться у зведеннях Генштабу та аналітиків DeepState.

Лінія фронту в Донецькій області на 9 вересня

За даними аналітиків DeepState, цими вихідними російська армія захопила селище Невельське Покровського району та просунулася у Красногорівці. За минулу добу окупантам вдалося окупувати село Водяне Покровського району та просунутися у Гродівці. Також тривають бої північніше міста Гірник Курахівської громади.

Мапа DeepState / скриншот

Також військові повідомляють, що окупанти намагаються вибити ЗСУ з-під Кліщіївки.

“Околиці Кліщів — накати були з самого ранку, намагалися вибити маленькими групами по 6-7 чоловік та дронами. Позиція залишається на контролі, на жаль є 200 хлопці, 300 тільки що евакуювали”, — повідомляє військовий з позивним “Бахмутський Балу”.

Також окупанти не полишають спроб штурмувати село Торське Лиманської громади, яке було деокуповане восени 2022 року.

“На сході від Торського п*д*ри проводили чергову спробу штурму, але успіхів не досягли. Знищено БМП (арта), 2 ББМ (дронами)”, — пише військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

За словами військового, росіяни опанували нову нічну тактику ведення бою. Вона вже має часткові успіхи для окупантів.

“Групами по 2-3 особи вони перебігають полями нам в тил і займають кругову оборону, попри втрати 80% особового складу, 20% все таки добігають. Накопичена за ніч штурмова група зранку починає штурм наших позицій в тилу, відволікаючи на себе увагу. За цей час по такій же схемі до них підтягують групи по 5-6 людей, формуючи ударну групу розміром в роту. Що з цього виходить, думаю розуміє кожен”, — пише Станіслав Бунятов.

Дані від Генштабу

На Краматорському напрямку окупанти намагалися прорвати українську оборону в районах Андріївки, Майського, Часового Яру, Білої Гори, Предтечиного та Кліщіївки. Всі атаки ворога зупинили.

На Торецькому напрямку окупанти штурмували поблизу Дружби.

На Покровському напрямку наші захисники відбили 39 атак. Основні зусилля ворог зосереджував у районах Зеленого Поля, Воздвиженки, Новотроїцького, Гродівки, Новогродівки, Селидового, Маринівки та Михайлівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни опублікували список понад десятка людей, яких вивезли з Часового Яру та Соледара

Валентина Твердохліб 10:45, 4 Жовтня 2024
Окупанти в Бахмуті / фото росджерела

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово підконтрольних їм територій. Як зазначають окупанти, за 2024 рік вони, нібито, вивезли понад 20 людей з Часового Яру та Соледара.

Про це повідомляють росіяни на своїх пропагандистських каналах.

Росіяни вивезли людей з Часового Яру і Соледара

За даними окупантів, з березня по вересень 2024 року вони вивезли 22 людей з Часового Яру, Соледара та села Іванівського Бахмутського району. Де тепер перебувають “евакуйовані” не повідомляється.

Серед вивезених 13 чоловіків і 9 жінок. Всі вони дорослі, дітей у списках немає. Близько половина евакуйованих — люди пенсійного віку.

У таблиці, що публікують окупанти, є інформація про самих “евакуйованих” та дати їх вивезення.

Серед “евакуйованих”:

  • Левченко Роман Миколайович 1971 р. н.;
  • Полькін Олександр Петрович 1959 р.н.;
  • Полькіна Вікторія 1972 р. н.;
  • Борщов Сергій Іванович 1963 р. н.;
  • Ігнашин Сергій Вікторович 1964 р. н.;
  • Ігнашина Галина Миколаївна 1967 р. н.;
  • Кононов Павло Іванович 1977 р. н.;
  • Воробйова Галина 1963 р. н.;
  • Колено Станіслав 1967 р. н.;
  • Губін Олександр Вікторович 1967 р. н.;
  • Дайберт Поліна Вікторівна 2004 р. н.;
  • Дейнега Зарина Сафарівна 1977 р. н.;
  • Дейнега Тимур Андрійович 1999 р. н.;
  • Зогов Клавдія Петрівна 1946 р. н.;
  • Зогов Сафар 1940 р.н.;
  • Рябишко Тетяна Анатоліївна 1959 р. н.;
  • Жалдак Вадим Миколайович 1979 р. н.;
  • Сташкевич Іван Степанович 1982 р. н.;
  • Стиранець Василь 1995 р. н.;
  • Нестеренко Костянтин 1956 р. н.;
  • Бородич Олександр 1981 р. н.;
  • Бородич Віктор Андрійович 2005 р. н.

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала, як жителів Бахмута приймають в окупованому Шахтарську. Замість комфортних осель, які окупанти обіцяють евакуйованим, людей селять у спортзали, забирають у них телефони і не можуть забезпечити ліками. Примітно, що окупанти вкрай рідко публікують фото житла, де розміщують евакуйованих з України людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Намагаються зайти російські ДРГ”: яка ситуація на Покровському напрямку на 4 жовтня

Валентина Твердохліб 10:00, 4 Жовтня 2024
Воїни ЗСУ
Українські захисники на фронті / фото 22-га ОМБр

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 142 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.

Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 4 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Покровський напрямок: ситуація на 4 жовтня

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія нещодавно просунулася на схід і південний схід від Покровська. Зокрема, біля Новоторецького і до східної околиці Лисівки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 3 жовтня, показують, що росіяни просунулися ще й на захід і південний захід від Новогродівки.

Також в ISW спростовують російські заяви про “успіхи” на Покровському напрямку. Росджерела стверджували, що окупаційна армія захопила східну частину Цукуриного і просунулася до центру міста. Також один з воєнкорів стверджував, що росіяни просунулися на захід вздовж траси Донецьк – Покровськ та біля Селидового. Проте в ISW не знайшли підтвердження цих заяв.

Дані від ISW

За інформацією військового з позивним “Бахмутський Балу”, російські диверсійно-розвідувальні групи намагаються зайти в населені пункти Покровського району. Атакують росіяни невеликими групами.

“Покровський напрямок (н.п. Гірник, Желане Друге) — ворог намагається завести в населені пункти групи ДРГ. Також, щоб відволікти увагу, вдень і вночі атакує невеликими групами. Застосовує мотоцикли і автомобілі. Наша артилерія працює, цілодобово наносить враження ворогу. Піхота, як завжди, мужньо тримає позиції”, — розповів військовий.

Курахівський напрямок: ситуація на 4 жовтня

Суттєвих змін на Курахівському напрямку за останню добу не було. Російські військові продовжують штурми поблизу Георгіївки та Курахового. Успіхів тут вони не мають.

Після захоплення Вугледара у планах росіян — захоплення Курахового. Першими цілями на цьому напрямку можуть стати села Максимільянівка та Дальне.

“У першу чергу п*д*ри будуть намагатися окупувати Максимільянівку, після чого всіма силами лізти до села Дальнє. Штурмувати місто (Курахове — ред.) “в лоб” важко, особливо коли там стоїть один з найпотужніших підрозділів ударних БпЛА. В теорії, підкоривши це село, звідти їм буде зручно тиснути на фланг Курахове та розвивати наступ в напрямку Богоявленки, щоб поставити під загрозу оточення ряд сіл, змусивши нас вийти з “кишені”, — прогнозує військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

вивезли

Росіяни опублікували список понад десятка людей, яких вивезли з Часового Яру та Соледара

Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово підконтрольних їм територій. Як зазначають окупанти, за 2024 рік вони, нібито, вивезли понад 20 людей з Часового […]

Воїни ЗСУ

“Намагаються зайти російські ДРГ”: яка ситуація на Покровському напрямку на 4 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 142 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]

Росіяни просунулися в Торецьку — Deep State

Російська армія просунулася в Торецьку, окупанти створили виступ, який пролягає в бік центральної частини. Ймовірно, що окупанти вже в багатоповерхівках. Більше про ситуацію в Торецьку […]

Хто така елеонора федоренко: досье на чиновницю “днр”, яка займається депортацією українських дітей

Елеонора федодоренко — радниця голови “днр” з прав дитини. Разом з ватажком “днр” денисом пушиліним вона займається депортацією українських дітей у росію. Звідки родом елеонора […]

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]

17:30, 03.10.2024 Скопіч Дмитро