“Є райони, куди ми вже не можемо прорватися”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:56, 9 Вересня 2024
Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.

Яка зараз ситуація в місті, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: ситуація в місті на 9 вересня

За інформацією Сергія Чауса, наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли у громаді не припиняються.

“У місті щоденні, я би навіть сказав щогодинні обстріли. Від них потерпає вся територія громади, наразі немає якихось районів, куди б не прилітало. На даний момент ворог використовує фактично весь свій арсенал — від авіації до мінометів і гармат”, — каже Сергій Чаус.

Попри важку ситуацію, місцева влада намагається регулярно надавати допомогу людям, які тут лишаються. Та все ж є райони, куди доїхати просто неможливо.

“Базові потреби мешканців закриті. У місті частково є водопостачання: в деякі мікрорайони вода подається погодинно, також працює скважина. Людям роздають і гуманітарну допомогу. Складніша ситуація лише з медикаментами і медичними послугами. Також у нас є деякі райони, де дуже складно, і туди ми вже прорватися не можемо. Робота ворожих дронів не дозволяє цього зробити. Але давайте відверто — ми попереджали людей, що може прийти момент, коли вже ніхто не зможе до них доїхати і надати допомогу. Ми з самого початку повномасштабного вторгнення закликаємо до евакуації. Але багато людей так і не зробили для себе висновків. Згодом вони кричать про допомогу, і ми вже вимушені ризикувати своїм життям, щоб допомогти їм, якщо є така можливість. Але я наголошую: допомога в будь-який момент може зупинитися, адже передбачити подальшу ситуацію ніхто не може. Єдиний шлях порятунку — евакуація”, — зауважує начальник Часовоярської міської військової адміністрації.

Часів Яр: евакуація

На сьогодні у Часовому Яру лишаються близько 490 осіб. Нагадаємо, що 28 серпня в місті проживали 502 людини. Тобто, за майже 2 тижні з міста виїхали лише трохи більше десятка людей.

“Я би не робив висновки про те, чи активно люди виїжджають, адже зараз це поняття відносне. Іноді тиждень може минути без єдиної евакуації, а потім люди самостійно, або телефонуючи до нас, їдуть невеличким потоком. Це може бути 2, 3, 5 осіб. Наприклад, сьогодні самостійно виїхали 3 особи. На цей тиждень у нас також запланована евакуація, і, дай Боже, вона буде не одна”, — каже Сергій Чаус.

За словами посадовця, в Часовому Яру є люди, які категорично проти евакуації. Та точно сказати їхню кількість Сергій Чаус не береться, адже ситуація змінюється, як і рішення людей.

“Є люди, які кажуть: “Я буду до останнього тут, це мій дім, і я його не покину”. Але ж завтра цього будинку може не стати, і триматися вже буде ні за що. На жаль, і я, і мої колеги не раз бачили подібні ситуації. Люди казали: “Я ніколи звідси не виїду”, а потім через певний час прильот і все — ні будинку, ні речей. І тоді все одно доводиться виїжджати, але без нічого, дай Боже, аби з документами”, — каже Сергій Чаус.

Очільник міста вкотре закликає людей до евакуації. Допомогти в цьому їм може місцева влада. Евакуація для мешканців Донеччини повністю безоплатна.

“Є кілька варіантів, як лишити заявку на евакуацію. Перший варіант — це звернення на Часовоярську гарячу лінію, яка працює з початку повномасштабного вторгнення. Другий варіант — подзвонити на єдиний номер евакуації від Донецької ОВА. У разі отримання на цей номер інформації про мешканців Часового Яру, її моментально передають нам, і ми на неї оперативно реагуємо. І останній варіант — для людей, які не мають зв’язку. Вони можуть передати інформацію про бажання виїхати в пункт незламності, через пункти підзарядки чи пункти видачі гуманітарної допомоги”, — каже Сергій Чаус.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни стверджують, що вивезли до москви фотографії з квартири бахмутянки

Валентина Твердохліб 15:30, 21 Січня 2025
Пропагандист ігор лапик вивозить альбоми з Бахмута / фото росджерела

Російські пропагандисти продовжують знімати сюжети в окупованому Бахмуті. Медійники з рф опублікували сюжет, де розповідають про те, як вивезли фотографії з однієї бахмутської квартири. Їх, нібито, попросила вивезти бахмутянка Наталія, яка переїхала до москви.

Редакція публікує вибрані кадри.

Росіяни оглядають квартири в Бахмуті

Воєнкор ігор лапик, який неодноразово відвідував Бахмут, вивіз до москви фотографії з однієї бахмутської квартири. До нього, нібито, звернулася бахмутянка Наталія, яка зараз мешкає у москві. Жінка просила вивезти з квартири її документи і фотографії.

Бахмутянка нібито надіслала росіянам фото свого будинку і план квартири. У помешкання зайшли військові 98-ї повітряно-десантної дивізії рф. Сам будинок знищений, під’їзди пошкоджені пожежами, а вцілілих квартир немає.

Окупанти шукають будинок по фотографії / фото росджерела
Знищений будинок у Бахмуті / фото росджерела
Окупант у пошкодженому під’їзді

У напівзруйнованій оселі окупанти знайшли альбоми з фотографіями. Їх нібито перевезли до москви, де віддали бахмутянці.

Знайдені фотографії / фото росджерела
Знайдений фотоальбом / фото росджерела
Бахмутянка Наталія, яка зараз, нібито, проживає у москві / фото росджерела

Зазначимо, що вціліле житло бахмутян росіяни використовують у військових цілях. Зокрема, квартири вони перетворюють на позиції, звідки запускають безпілотники. В оселях бахмутян до дронів прикріплюють вибухівку, а потім полюють ними на українських військових у Часовому Яру.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лікарням Донеччини необхідна кров: куди звертатися донорам та як підготуватися до донації (Оновлено)

Валентина Твердохліб 14:50, 21 Січня 2025
Донор
Здача крові / фото з відкритих джерел

Краматорська станція переливання крові потребує донорів. На цій станції медики заготовляють компоненти крові, які рятують життя краматорців, евакуйованих людей із прифронтових громад, переселенців та пацієнтів лікарень усієї Донеччини.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Примітка. Редакція оновлює матеріал 21 січня 2025 року о 14:45. У попередній версії матеріалу була вказана потреба у донорах певної групи крові. Редакція оновлює матеріал згідно з Редакційною Політикою.

Куди звертатися донорам

Щодня Краматорська станція переливання крові потребує донорів усіх груп.

Якщо ви бажаєте стати донором, звертайтеся на станцію переливання крові з понеділка по п’ятницю. Забір крові здійснюється з 08:00 до 12:00.

Телефон для довідок — +380 (99) 297 1991.

Як донорам підготуватися до здачі крові

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років. Перед здачею крові людина проходить медичне обстеження і в разі відсутності протипоказань може стати донором.

Перед здачею крові необхідно:

  • за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять. Ці речовини погіршують зсідання крові;
  • відмовитися від вживання алкоголю за 48 годин до здачі крові;
  • виключіть із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді);
  • не палити за годину до здачі крові.

Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, слабкість.

Під час огляду в лікаря перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

квартир

Росіяни стверджують, що вивезли до москви фотографії з квартири бахмутянки

Російські пропагандисти продовжують знімати сюжети в окупованому Бахмуті. Медійники з рф опублікували сюжет, де розповідають про те, як вивезли фотографії з однієї бахмутської квартири. Їх, […]

Донор, донорам

Лікарням Донеччини необхідна кров: куди звертатися донорам та як підготуватися до донації (Оновлено)

Краматорська станція переливання крові потребує донорів. На цій станції медики заготовляють компоненти крові, які рятують життя краматорців, евакуйованих людей із прифронтових громад, переселенців та пацієнтів […]

“2 000 метрів до Андріївки”: у США презентували фільм про звільнення села під Бахмутом

Фестиваль незалежного кіно в США “Сандерс” випустив у публічний доступ відеопрезентацію нового документального фільму оскароносного режисера Мстислава Чернова, яка розповідає про звільнення одного з сіл […]

матраци

ВПО з Донецької області, які проживають на Хмельниччині, можуть отримати ліжка і матраци

Переселенці й переселенки з Донеччини, які проживають у Хмельницькій області можуть отримати непродовольчу гуманітарну допомогу. Людям надаватимуть ліжка і матраци. Про це повідомляє консультаційно-гуманітарний центр […]

конкурс

Діти з Бахмутської громади можуть взяти участь у Нью-Йоркському літературному фестивалі: які призи

Нью-Йоркський літературний фестиваль оголосив третій конкурс есеїв для підлітків. Взяти участь у ньому можуть учні з Бахмутської громади. Про це повідомляє організатори фестивалю. Конкурс есеїв […]