Російське Міноборони готується до того, що ЗСУ звільнять Бахмут: що відомо

Семаковська Тетяна 10:04, 18 Вересня 2023

В ході останніх контрнаступальних операцій ЗСУ на Бахмутському напрямку — у російському МО почали звітувати про те, що українські військові можуть повернути Бахмут під свій контроль.

Про це МО РФ написало у своєму зведенні.

Пропагандисти готуються до поразки завчасно 

На Донецькому напрямку противник не відмовився від планів щодо охоплення міста Артемівськ Донецької Народної Республіки і продовжував вести штурмові дії групами 28-ї, 93-ї механізованої, 80-ї десантно-штурмової та 3-ї штурмової бригад, безуспішно намагаючись витіснити російські війська з пунктів Кліщіївка та Андріївка Донецької Народної Республіки.

МО РФ // пропагандистські повідомлення

Повідомлення було опубліковано 16 вересня, про те, що ЗСУ звільнили Кліщіївку та Андріївку в МО РФ не повідомляли, але зазначили, що їхні війська ведуть штурми на цих напрямках.

Очевидно, що росія все ще намагається повернути втрачені позиції. Втім, з повідомлень МО РФ випливає, що російську спільноту вже поетапно готують до того, що окупанти можуть не втримати Бахмут й він повернуться під український контроль.

Нагадаємо, що після звільнення Андріївки ЗСУ можуть успішно просуватися залізницею у двох напрямках. Про це військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів у інтерв’ю. За його словами, тепер Сили оборони можуть рухатись вздовж залізниці до Горлівки (через Курдюмівку) або до Бахмута.

Додамо, що після звільнення Бахмута його чекає розмінування, як проходить процес розмінування у деокупованому Святогірську – дивіться у відео:

Раніше сержант роти ударних БПЛА та артилерійської розвідки 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич розповів, як ЗСУ рухаються до деокупації Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 14 Червня 2024
Нове житло / фото ілюстративне

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу на військовій службі та перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Детальніше про те, як військовим отримати власне житло бюджетним коштом, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне житло для військових у 2024 році

Право на безоплатне житло для військовослужбовців від держави закріплене у законі про соціальний і правовий захист, в якому вказується й порядок отримання.

Зазначимо, що житло по такій державній програмі надається в межах черги. У 2021 році черга на житло для військових складала 44,3 тисячі осіб, у 2022 – 43,5 тисячі осіб. А наприкінці грудня 2023 року число складало 42,2 тисячі осіб. У 2024 році на це було виділено 100 мільйонів гривень.

Вимоги для участі в державній програмі

Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, повинні відповідати певним вимогам:

  • мають вислугу на військовій службі не менше 20 років,
  • перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
  • вперше використовують власне право на безоплатне житло, приватизацію житла тощо;
  • пройшли реєстрацію у населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Отримати житло не можуть військовослужбовців строкової військової служби.

Які документи потрібні

Для того, щоб стати на квартирну чергу, варто подати командиру військової частини необхідні документи, а саме:

спеціальний рапорт про взяття на облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов;

  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов;
  • витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім’ї;
  • довідка про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи;
  • документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги тощо.

Після подання цих документів, у військовій частині почнеться процес зарахування на облік. Згодом доведеться чекати чергу, після чого військовий отримає ордер на вселення до житлового приміщення у виконавчого органу місцевої влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Опитування для бахмутян в евакуації: анкета

Семаковська Тетяна 15:30, 14 Червня 2024
Фото Бахмута навесні
Квітучі вишні в місті / фото Facebook

У Берліні відбулася конференція присвячена відновленню України. Редакція й надалі продовжує лобіювати інтереси бахмутян у цьому питання, ми хочемо почути думки нашої авдиторії.

Примітка. Відновлення — це не тільки про планування фізичного процесу відбудови міста, але й відновлення спільноти бахмутян, яка зараз розпорошена по усьому світу. Ми не збираємо особисті дані, відповіді ви надаєте анонімно, а результати опитування будуть оприлюднені після завершення анкетування, кінцевий термін заповнення форми — 25 червня.

Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/1-5OjxtjAyWwmjykEFPjkc9zrzwZC0cqIpUlb2V4a8Gg/edit

Опитування займе менш як 5 хвилин вашого часу, дякуємо за кожну відповідь

Ще у 2023 році редакція Бахмут IN.UA проводила велике опитування серед читачів, тоді про повернення у планах свідчило 80% опитаних бахмутян. Опитування було анонімним, а участь в ньому взяло понад 6 тисяч бахмутян. 

Згідно із результатами, понад 80% опитуваних виявили бажання повернутися в Бахмут після війни.  Майже 70% учасників опитування висловили бажання доєднатися до відбудови міста в різному форматі: хтось грошовими пожертвами, а хтось — фізичною працею. Детальніше про голоси бахмутян у 2023 році за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Юрій Федоренко

“Бої тривають безупинно”: боєць 92-ої ОШБр про ситуацію в районі Бахмута

На Бахмутському напрямку протягом кількох місяців тривають важкі та складні бої. Російські окупанти все ще намагаються прорвати оборону ЗСУ під Бахмутом. Однак, українські захисники стійко […]

11:10, 15.09.2023 Микола Ситник
Село Андріївка Донецької області після деокупації

Експерт розповів про важливість звільненої під Бахмутом Андріївки

Андріївка на південь від Бахмута є важливим селом, яке відіграє проміжну роль для деокупації не менш важливих населених пунктів — Курдюмівки та Кліщіївки. Втрата Андріївки […]

10:20, 16.09.2023 Микола Ситник
Припаси для міномета

Історія з Кліщіївкою підходить до свого логічного завершення, — Мірошников про ситуацію на півдні Бахмута

ЗСУ продовжують тиснути на росіян на південному фланзі Бахмута. Українські захисники просуваються у районі міста-фортеці, Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Наразі продовжується зачистка та звільнення Кліщіївки. […]

11:42, 14.09.2023 Микола Ситник