Історія з Кліщіївкою підходить до свого логічного завершення, — Мірошников про ситуацію на півдні Бахмута

Микола Ситник 11:42, 14 Вересня 2023
Припаси для міномета

ЗСУ продовжують тиснути на росіян на південному фланзі Бахмута. Українські захисники просуваються у районі міста-фортеці, Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Наразі продовжується зачистка та звільнення Кліщіївки.

Про це повідомляє військовий журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на півдні Бахмута

Він наголосив, що Кліщіївка «попила» дуже багато крові українських захисників.

Це важливий вузол оборони окупантів, який прикриває одночасно південні околиці Бахмута та лінію Опитне-Одрадівка, які своєю чергою прикривають підходи до траси М-03. Зараз історія з Кліщіївкою нарешті підходить до свого логічного завершення. Але ключове — підходить. Селище ще повністю не зачищене, там залишається ще зовсім трохи.

Богдан Мірошников // військовий журналіст

За його словами, окрім прикриття вищеперелічених напрямків, село додає стійкості всьому південному флангу оборони російських окупантів. Відтак, військам рф доведеться відступати на півдні Бахмута.

Після звільнення Кліщіївки у наших воїнів відкриваються нові можливості. А окупантам доведеться потроху згортати оборону всієї лінії, аж до Майорська та відходити східніше. Нова лінія оборони орків Опитне-Одрадівка-Миколаївка Друга-Кодема потроху стає реальністю. Але справа в тому, що тримати більш-менш вони зможуть тільки Кодему та Опитне. А далі вже М-03 та Новолуганське-Доломітне.

Богдан Мірошников // військовий журналіст

Читайте також: Росіяни стверджують, що більша частина Кліщіївки перейшла у «сіру зону»

Ситуація на фронті на півдні Бахмута
Ситуація на фронті на півдні Бахмута. Фото: DeepStateMapLive

Реакція росіян

Зазначимо, російські пропагандисти вже повідомляють про відхід армії рф із Кліщіївки.

Допис
Допис у пропагандистському ТГ-каналі
Допис в ТГ
Допис у російському ТГ-каналі

Читайте також: ЗСУ рухаються вперед до деокупації Бахмута, — сержант 92-ї ОШБр

На гадаємо через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти застосовують танки не для танкових дуелей, а як артилерію.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Є райони, куди ми вже не можемо прорватися”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру

Валентина Твердохліб 17:56, 9 Вересня 2024
Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і досі лишаються жити сотні людей.

Яка зараз ситуація в місті, редакції Бахмут IN.UA розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: ситуація в місті на 9 вересня

За інформацією Сергія Чауса, наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли у громаді не припиняються.

“У місті щоденні, я би навіть сказав щогодинні обстріли. Від них потерпає вся територія громади, наразі немає якихось районів, куди б не прилітало. На даний момент ворог використовує фактично весь свій арсенал — від авіації до мінометів і гармат”, — каже Сергій Чаус.

Попри важку ситуацію, місцева влада намагається регулярно надавати допомогу людям, які тут лишаються. Та все ж є райони, куди доїхати просто неможливо.

“Базові потреби мешканців закриті. У місті частково є водопостачання: в деякі мікрорайони вода подається погодинно, також працює скважина. Людям роздають і гуманітарну допомогу. Складніша ситуація лише з медикаментами і медичними послугами. Також у нас є деякі райони, де дуже складно, і туди ми вже прорватися не можемо. Робота ворожих дронів не дозволяє цього зробити. Але давайте відверто — ми попереджали людей, що може прийти момент, коли вже ніхто не зможе до них доїхати і надати допомогу. Ми з самого початку повномасштабного вторгнення закликаємо до евакуації. Але багато людей так і не зробили для себе висновків. Згодом вони кричать про допомогу, і ми вже вимушені ризикувати своїм життям, щоб допомогти їм, якщо є така можливість. Але я наголошую: допомога в будь-який момент може зупинитися, адже передбачити подальшу ситуацію ніхто не може. Єдиний шлях порятунку — евакуація”, — зауважує начальник Часовоярської міської військової адміністрації.

Часів Яр: евакуація

На сьогодні у Часовому Яру лишаються близько 490 осіб. Нагадаємо, що 28 серпня в місті проживали 502 людини. Тобто, за майже 2 тижні з міста виїхали лише трохи більше десятка людей.

“Я би не робив висновки про те, чи активно люди виїжджають, адже зараз це поняття відносне. Іноді тиждень може минути без єдиної евакуації, а потім люди самостійно, або телефонуючи до нас, їдуть невеличким потоком. Це може бути 2, 3, 5 осіб. Наприклад, сьогодні самостійно виїхали 3 особи. На цей тиждень у нас також запланована евакуація, і, дай Боже, вона буде не одна”, — каже Сергій Чаус.

За словами посадовця, в Часовому Яру є люди, які категорично проти евакуації. Та точно сказати їхню кількість Сергій Чаус не береться, адже ситуація змінюється, як і рішення людей.

“Є люди, які кажуть: “Я буду до останнього тут, це мій дім, і я його не покину”. Але ж завтра цього будинку може не стати, і триматися вже буде ні за що. На жаль, і я, і мої колеги не раз бачили подібні ситуації. Люди казали: “Я ніколи звідси не виїду”, а потім через певний час прильот і все — ні будинку, ні речей. І тоді все одно доводиться виїжджати, але без нічого, дай Боже, аби з документами”, — каже Сергій Чаус.

Очільник міста вкотре закликає людей до евакуації. Допомогти в цьому їм може місцева влада. Евакуація для мешканців Донеччини повністю безоплатна.

“Є кілька варіантів, як лишити заявку на евакуацію. Перший варіант — це звернення на Часовоярську гарячу лінію, яка працює з початку повномасштабного вторгнення. Другий варіант — подзвонити на єдиний номер евакуації від Донецької ОВА. У разі отримання на цей номер інформації про мешканців Часового Яру, її моментально передають нам, і ми на неї оперативно реагуємо. І останній варіант — для людей, які не мають зв’язку. Вони можуть передати інформацію про бажання виїхати в пункт незламності, через пункти підзарядки чи пункти видачі гуманітарної допомоги”, — каже Сергій Чаус.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

За дезертирство і СЗЧ можуть не карати: в Україні вступив у силу новий закон

Валентина Твердохліб 16:30, 9 Вересня 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

7 вересня набув сили закон №3902-IX щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час дії воєнного стану. Цей акт декриміналізує дезертирство та самовільне залишення частини, якщо це відбулося вперше.

Що передбачає новий закон — роз’яснили у правозахисному центрі для військових “Принцип”.

Дезертирство і СЗЧ: як уникнути покарання

Військові можуть розраховувати на уникнення покарання за самовільне залишення частини і дезертирство, якщо це порушення вони скоїли вперше. Звільнити від відповідальності порушника можуть за двох умов:

  • якщо військовий добровільно захоче повернутися на місце служби;
  • якщо командир обов‘язково погодить це письмово.

Передбачено, що на службу можна повернутися в попередню частину або іншу, якщо командування цієї частини надало письмову згоду.

Отримане погодження від командира надають прокурору. На основі цього документа прокурор клопотатиме перед судом про звільнення військового від відповідальності. Якщо згода командира була отримана на етапі досудового розслідування, прокурор має подати клопотання до суду без проведення розслідування в повному обсязі.

Якщо суд ухвалить звільнення від відповідальності, то з дня повернення на службу військовому поновлюють грошові виплати та забезпечення, які були призупинені після того, як командир подав заяву про СЗЧ. Якщо військовий був під вартою, він зможе вийти з-під неї та повернутися на службу. Йому дається три доби, аби прибути до військової частини або на місце служби.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

часів яр

“Є райони, куди ми вже не можемо прорватися”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру

Російські військові не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. У місті зберігається складна ситуація, воно знаходиться під постійними обстрілами. Та попри це тут і […]

За дезертирство і СЗЧ можуть не карати: в Україні вступив у силу новий закон

7 вересня набув сили закон №3902-IX щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти встановленого порядку несення або проходження військової служби під час дії воєнного стану. […]

містечко Хансена

“Містечко Хансена” відкриває нову реєстрацію на отримання житла

Внутрішньо переміщені особи з Донеччини, Херсонщини, Луганщини, Сумщини та Харківщини можуть заповнити реєстраційну форму на отримання тимчасового житла на Київщині, в селі Колонщина. Цього разу […]

“Епідемій нам не уникнути”: лікар Київської лікарні розповів про коронавірус

У 2024 році пандемія COVID-19 залишається важливою темою обговорень серед лікарів, науковців і суспільства загалом. Як змінилася природа вірусу? Як медична спільнота реагує на нові […]

15:00, 09.09.2024 Буянова Єва

“Мій бахмутський спогад”: редакція оголошує інтерактивний конкурс до Дня міста

14 вересня бахмутяни святкуватимуть День міста Бахмут. До цього дня редакція Бахмут IN.UA оголошує конкурс для наших читачів, щоб вони могли поділитися найяскравішими спогадами про […]

14:10, 09.09.2024 Скопіч Дмитро