Церква проти кохання: у росії хочуть заборонити День Валентина

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:25, 25 Січня 2024
Патріарх Кирило / фото ілюстративне

Патріарх російської православної церкви (рпц) кирило виступив против Дня святого Валентина, адже це свято прийшло з-за кордону, із заходу.

Про це повідомляють пропагандисти.

Російська церква проти Дня кохання

За словами кирила, заборона ЛГБТ — це крок, за яким треба робити нові. Наприклад, заборонити в росії День святого Валентина, який був “імпортованим” із заходу та активно просувався в маси під брендом “свято кохання”.

Популярність цього свята пов’язана з поширенням ідей вільного кохання. Вільного від будь-якої відповідальності за життя близької людини, за життя майбутніх дітей, які прихильникам таких вільних стосунків виявляються непотрібними,

 

заявив кирило // патріарх рпц

Крім того, кремлівський прислужник заявив, що вихованню дітей дуже шкодить Геловін, адже це свято “чуже для традицій та цінностей” та суперечить принципам усього сучасного російського режиму.

Заборона ЛГБТ у росії

У 2023 році верховний суд росії визнав ЛГБТ екстремістським рухом. Під заборону потрапило все, що хоч якось відсилається на цей рух, а саме:

  • веселка
  • тематичні нашивки
  • значки на одязі
  • паради, ходи, мітинги
  • тематичні вечірки

Також забороняється юридична діяльність на захист прав ЛГБТ. При порушенні цієї заборони в росії загрожує до 12 років в’язниці.

Як з’явився День святого Валентина

Достеменна історія цього свята досі невідома. Проте майже усі вони об’єднуються одним — головним героєм, яким називають ранньохристиянського мученика Валентина з італійського міста Терні.

Святий Валентин / фото ілюстративне

Згідно з основною версією появи свята, день закоханих з’явився в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II. За легендою, цей імператор під час ведення однієї зі своїх війн заборонив солдатам вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом. Утім, священнослужитель, на ім’я Валентин таємно вінчав закоханих.

Коли правитель дізнався про це, то єпископа дуже швидко схопили та стратили за “антидержавницьку” діяльність. Остання, до речі, відбулася 14 лютого.

У ніч перед стратою, він написав одній дівчині письмо любовного характеру у віршованій формі та підписав його: “Твій Валентин”. Згодом такі листи отримали назву “валентинки”.

Вже у 496 році Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, якого вшановують 14 лютого. За повір’ям, він зробив це, щоб витіснити одне з язичницьких свят.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Ой, чий то кінь стоїть”: росіяни вкрали українську народну пісню для агітації

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 17:15, 16 Січня 2024
Окупанти привласнили собі українську пісню
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У проросійських Telegram-каналах поширюють агітаційне відео, у якому пропонують повернути росії українські пісні, разом з Одесою та Києвом. У ролику демонструють російських військових, які сидять навколо співака з кобзою — акіма апачєва. Сам музикант виконує українську пісню “Ой, чий то кінь стоїть”. 

Росіяни використовують українську пісню

Відео є рекламою служби за контрактом в росармії. У ролику декілька окупантів у військовій формі з шевронами, у декого зброя в руках, сидять разом з артистом біля розвалин у невідомій місцевості. Діалог окупантів звучить так:

  • Як ви, брати?
  • Відбились від накату, танк спалили… полонених взяли.
  • А чого такі похмурі?
  • Ну так давай, зіграй нашу!

Далі музикант починає грати на кобзі пісню “Ой, чий то кінь стоїть” українською мовою. Саме відео є водночас рекламою “армії росії” в тимчасово окупованому Криму та фрагментом кліпу на згадану пісню, виконавцем якої є акім алачєв. 

Примітка. Кобза — старовинний український народний грушоподібної форми струнно-щипковий інструмент з хроматизованим строєм. Розповсюджений на Східній Україні. В різних дослідженнях кобзу вважають попередником сучасної бандури (часто під словами “кобза” і “бандура” розуміють той самий інструмент).

Росіянин із кобзою
Окупант грає на кобзі / скриншот

Окупанти доповнили відео лозунгом: “Повернемо росії українську пісню… разом з Одесою та Києвом”. Тим самим пропагандисти знов хочуть підкреслити, що не визнають територіальну цілісність України та підтримують окупацію.

російський кліп
Пропагандисти підтримують окупацію України / скриншот

Сам кліп знятий у Білогірському районі Криму, біля скелі Ак-Кая (Біла скеля). Як декорацію використали техніку з маркуванням “z”, сцени з військовими в полях та у військовому КамАЗі. 

Що відомо про виконавця пісні?

Примітка. Акім гасанов (апачєв) — проросійський пропагандист та музикант родом з Маріуполя. У 2014 році він підтримав агресію проти України, окупацію Криму та дії російських бойовиків на Донбасі. Розповідав про “героїв лднр” на пропагандистському медіа ANNA-news. 

У 2022 році після знищення та окупації Маріуполя апачєв разом з іншою виконавицею дар’єю фрей заспівали пісню “Пливе кача”, а у червні 2022 року пропагандистське змі russia today зняло кліп на руїнах Азовсталі у Маріуполі, що викликало обурення з боку українців. Кліп з відеохостингу YouTube був видалений, однак перепости доступні у мережі, а сама пісня залишається на платформі Apple Music. 

Кадр із кліпу на руїнах Азовсталі
Росзмі зняло кліп на руїнах Азовсталі у Маріуполі / скриншот

Кліп та виконання пісень українською є, за словами артиста, трофеєм у результаті захоплення Маріуполя. 

Припускаємо, що з такою позицією щодо мови окупантам було дуже вигідно використати апачєва та його “творчість” задля створення агітації. 

Загарбники не полишають спроб інформаційно переконати суспільство в належності українських земель та культури до росії. Подібні перфоманси підкріплюють популярний російський наратив: “ми братські народи!”. Однак коли на окупованих територіях люди починають розмовляти українською, їх ловлять окупаційні правоохоронні органи, потім знущаються або катують. Це є справжнім обличчям “руского міра”, а не ті музичний кліпи, які публікують росзмі. 

Раніше проросійські Telegram-канали поширювали скан документа, де нібито державне підприємство “Документ” чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, замість видачі закордонного паспорта надає тимчасовий проїзний для повернення в Україну.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Козаки проти пацюків”: у мережі з’явилась обкладинка загадкового індійського видання

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 14:20, 6 Січня 2024
Російський фейк
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У Telegram-каналах росзмі з’явилась обкладинка нібито індійського сатиричного видання Rodip Reb, датована 30 грудня 2023 року. На ній зображена карикатура, де українські козаки з вилами та українськими прапорами стоять навпроти пацюків. Заголовок таблоїда: “Битва за Європу. Пацюки та біженці: ситуація у Європі стає більш напруженою”. 

Фейкова обкладинка
Пропагандисти поширюють фейкову обкладинку / скриншот

Чи існує ця обкладинка?

Насправді ні. Ми почали перевіряти довідкову інформацію, а саме ім’я автора та сайт видання — у відкритому доступі немає жодних відомостей, навіть якщо перевіряти це на різних пошукових системах: Google, Yahoo, Yandex (заборонена в Україні) різними мовами, зокрема англійською, російською та індійською. Російські пропагандисти поширили фейкову обкладинку з адресою сайту, якого не існує. 

Результат пошуку
Сайту “видання” не існує / скриншот

Ще одне підтвердження — у сервісі Google Об’єктив немає жодних збігів. Натомість пошукова система пропонує лише зображення іноземних ЗМІ, однак інших обкладинок видання Rodip Reb не спостерігається.

Пошук світлини
Результати запитів у Google Об’єктив / скриншот

Що раніше публікували пропагандисти?

Грузинські фактчекери з Myth Detector (Детектор міфів) раніше розвінчували фейк з обкладинкою Rodip Reb, датованою 16 грудня 2023 року під назвою: “2024 Україна: “Окутана темрявою: Трагічні перспективи України у 2024”.

Обгрунтування фейку
Myth Detector розповідає про фейк / скриншот

Фахівці звернулись до індійської фактчекінгової організації Factly Media & Research та з’ясували, що самого видання Rodip Reb не існує, а відомості про автора знайти неможливо. 

Тоді проросійські Telegram-канали та маловідомі користувачі Facebook репостили на свої ресурси фейкову обкладинку. Однак у соціальній мережі контент був або видалений, або Facebook окреслив цей матеріал як неправдивий. Більше ніде в відомих міжнародних виданнях або в іноземних користувачів поява цієї обкладинки не спостерігалась, що може означати, що це була інформаційна кампанія росіян, направлена проти України. 

Скриншот допису
Пропагандистка лосєва поширює фейкову обкладинку / скриншот
Фейковий допис
Допис у Facebook був окреслений, як неправдива інформація / скриншот

Роспропаганда всіляко намагається продовжувати вести антиукраїнську інформаційну кампанію. Загарбники розуміють той факт, що цивілізований світ не підтримує дії росії та вдаються до створення повністю вигаданих матеріалів. Це потрібно їм для того, щоб продемонструвати міжнародній спільноті: росіян нібито підтримує багато людей у світі, а українці — просто заважають, про що буцімто об’єктивно пишуть іноземні ЗМІ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]