На Хмельниччині відкрили перший ветеранський простір “Захист 4.5.0”, його презентували для військових і громадськості. Хаб стане місцем, де ветерани збиратимуться разом, організовуватимуть ветеранську спільноту, аби допомагатимуть адаптуватися тим, хто щойно повернувся з фронту.
Відомо, що тут також працюватиме мультидисциплінарна команда, тобто надаватимуть свої послуги соціальні працівники, кар’єрні консультанти, психологи, юристи, а також проводитимуть різноманітні майстер-класи та навчання. Згодом планується розширення функцій і відкриття Центру психічного здоров’я і реабілітації тощо.
Ветеранський хаб працює на вулиці Кам’янецька, 76. Запрошують приходити всіх, кому потрібна допомога та підтримка.
Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання.
Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від мобілізації в Україні у 2024 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як перевірити бронь від мобілізації
Бронювання працівників відбувається за допомогою спеціалізованих рішень Мінекономіки за списками, які погоджуються з Міноборони. Самостійно перевірити, чи є бронь від мобілізації наразі можна декількома способами.
Перший спосіб — офлайн. Для цього потрібно звернутися до роботодавця або безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання, чиї співробітники зможуть надати актуальну інформацію про наявність бронювання.
Другий спосіб — онлайн. Для цього необхідно скористатися додатком “Резерв+”.
Як перевірити бронь від мобілізації онлайн
Для того, щоб перевірити наявність броні від мобілізації, потрібно зайти в додаток “Резерв+” від Міноборони та скористатися наступним алгоритмом дій:
авторизуватися в застосунку “Резерв+”;
відкрити інформацію в електронному військово-обліковому документі.
Зазначимо, що електронний військово-обліковий документ містить в собі всю наявну інформацію зі спеціального реєстру призовників “Оберіг”. Зокрема, мова йде й про наявність відстрочки чи бронювання від мобілізації.
Відновлене бронювання в “Дія”: як працюватиме
1 грудня 2024 року Кабінет міністрів опублікував постанову №1362 про внесення змін до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. В першу чергу, документ відновив можливість бронювання в застосунку “Дія”.
Згідно з документом, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств чи установ, які підлягають бронюванню, має нараховуватися заробітна плата, не нижча за розмір мінімальної зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5.
Наразі бронювання відбуватиметься лише через застосунок “Дія” за наступним алгоритмом:
керівнику підприємства чи уповноваженій особі потрібно зареєструватися, чи авторизуватися в електронному кабінеті на порталі “Дія”;
знайти розділ “Послуги” та обрати там “Бронювання працівників”;
перевірити дані про компанію та заповнити дані про працівників, яких потрібно забронювати;
підписати документ та відправити дані.
Подані заявки оброблятимуться протягом 72 годин. Про результат розгляду заяв додатково повідомлять в електронному кабінеті на порталі та у застосунку “Резерв+”.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.
Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Витяг з ЄДР через “Дію”
Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.
Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн
Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:
3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]
Коли ми думаємо про роботу рятувальників, то уявляємо собі як гасять пожежі, витягують непритомних людей з завалів, і це справді є. Та часто ми забуваємо, […]
“Найстрашніша картина, яку я бачив, була саме в Бахмуті” — так каже волонтер Максим, який приїжджав сюди з гуманітарною допомогою для мешканців. Історією своїх поїздок […]