“Настал момент”: у росії відреагували на Оскар за фільм про Маріуполь

Семаковська Тетяна 17:20, 11 Березня 2024
Оскар 2024 церемонія нагородження
Оскар 2024 / фото Reuters, Mike Blake

Фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова отримав Оскара — найпрестижнішу кінопремію у світі. Стрічку визнали найкращою в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Кінокартина показує Маріуполь в дні російського вторгнення, коли місто опинилося практично в облозі. Російські пропагандисти обурилися, а відтак закликали своїх “кінорежисерів” знімати кіно про так звану “СВО” на руїнах українських міст, захоплених та знищених росіянами.

Україна отримала Оскар

Мстислав Чернов в оточенні кінопродюсерок Рейні Аронсон-Рат (ліворуч) та Мішель Мізнер на церемонії вручення «Оскара», 11 березня 2024 року
Jordan Strauss / Invision / AP
Мстислав Чернов разом з кінопродюсерками Рейні Аронсон-Рат та Мішель Мізнер / Jordan Strauss, Invision AP

В ніч з 10 на 11 березня відбулася вже 96 церемонія вручення премії Американської кіноакадемії. Цьогоріч в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм” представили 5 фільмів, це “Бобі Вайн: Народний президент”, “Вічна пам’ять”, “Чотири дочки”, “Вбити тигра” та “20 днів у Маріуполі”, який й отримав Оскара.

Стрічку створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони зафіксували на камеру руйнування міста, тисячі доль та життів маріупольців. Кадри з Маріуполя побачив весь світ, фото відправляли у світові ЗМІ, показуючи, що насправді робить росія з українськими містами: вбивства дітей та жінок, масовані обстріли житлових будинків, шкіл, лікарень.

Піджак, на вивороті якого надпис "Свобода" / фото з відкритих джерел
Піджак, на вивороті якого надпис “Свобода” / фото з відкритих джерел

На церемонію нагородження Мстислав Чернов одягнув піджак українського бренду із прихованим вмістом. На внутрішній стороні піджака вишитий символічний надпис “Свобода”. Режисер стрічки подякував за нагороду, але водночас відзначив, що волів би не робити цей фільм.

“Я вдячний. Але напевно я буду перший режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста, щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проти ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію”, — уривок з промови Мстислава Чернова.

Де подивитися “20 днів у Маріуполі”

Наразі подивитися фільм “20 днів у Маріуполі”, Жовтень — це кінотеатр в Києві пропонує найближчими днями березня. Усі сеанси можна переглянути за посиланням.

Також можете скористатися платною версією VPN та переглянути фільм на платформі YouTube, в Україні фільм переглянути на YouTube немає можливості.

20 днів у Маріуполі дивитись онлайн платно можна на таких ресурсах:

Росія хоче зняти фільм на руїнах Азовсталі

Пропагандистів перемога України обурила, адже вони не вбачають у своїх діях злочини. Прибічник путіна дмитро медведєв закликав “знімати кіно про війну”.

“Треба йти вперед. Знімати про війну. Я розумію, що є боязнь сфальшувати на святих темах. Про війну не можна знімати примітивно, вульгарно, гламурно. Але знімати треба! Уже настав час. Знімати про наших героїв, звеличуючи їхні подвиги. Знімати документалку та ігрове кіно. Знімати, щоб знали і пам’ятали. Пора. Настав момент”, — написав пропагандист.

Азовсталь
Росіяни зібралися знімати фільм на Азовсталі / скриншот

Тим часом окупанти вже планують зйомки на заводі “Азовсталь”, який вони повністю знищили, та яких залишався останнім форпостом, де тримали оборону азовці, над якими вчинили теракт в Оленівці.

За повідомленням пропагандистів, “Азовсталь” стане кіномайданчиком для нового художнього фільму про так звану “СВО”. Свій проєкт окупанти назвали “Малюк”, зйомки планують почати у квітні-травні 2024 року в Маріуполі, Криму, ростовській області та москві. Продюсером фільму стане юрій бардаш, уродженець українського міста Алчевськ, яке з 2014 року окуповане росіянами. Бардаш виїхав з України через антиукраїнські заяви та підтримку російської війни проти України.

Нагадаємо, що бардаш у минулому був продюсером музичних проєктів: “Quest Pistols”, “Quest Pistols Show”, “Гриби”, “Нерви”, Wellboy, Луна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Семаковська Тетяна 15:35, 23 Листопада 2024

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру.

Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT.

Часів Яр, Магомед Бучаєв

Продюсер пропагандистського видання магомед бучаєв був ліквідований під час штурму Часів Яру. Про це повідомив чей бойз, ведучий russia today.

Магомед бучаєв добровільно вступив до російської окупаційної армії та виправдовував війну проти України.

Відомо, що пропагандисту магомеду бучаєву було 27 років. Він пропрацював на пропагандистському виданні RT близько трьох років. На початку листопада 2024 року окупант разом зі своїм загоном брав участь у штурмі Часів Яру, де його й ліквідували.

Часів Яр на карті бойових дій

Росіяни намагаються розширити зону впливу в місті Часів Яр. Вони наступають на українські позиції, втім ЗСУ продовжують тримати оборону. Також ворог не припиняє постійні обстріли міста.

Йдуть вуличні стрілецькі бої, ворог намагається просунутись ще далі. Наша піхота робить все можливе, хлопці відважно ведуть бої та тримають позиції. Постійні обстріли ворожої авіації та багато ворожих дронів”, — так описує ситуацію в Часовому Яру військовий на позивний “Бахмутський Балу”.

Бійцям вдається втримувати позиції, втім не без втрат.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Опитне: росіяни показали архівні кадри

Валентина Твердохліб 14:00, 23 Листопада 2024
опитне
Опитне у липні 2024 року / фото росджерела

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року.

Редакція публікує вибрані кадри.

Опитне, фото з окупації

Росіяни показали, який вигляд селища Опитного, що на околицях Бахмута, в липні 2024 року. На кадрах видно вщент зруйновані багатоповерхівки.

Знищені багатоповерхівки в Опитному / фото росджерела

Руйнування будинків значні. В деяких повністю розбитий дах, а в деяких знищені цілі під’їзди. Також на стінах видно сліди від прицільного попадання снарядів.

Зруйновані під’їзди багатоповерхівки / фото росджерела
Будинок зі значними пошкодженнями / фото росджерела

Нагадаємо, що селище Опитне на півдні від Бахмута росіяни штурмували декілька місяців. Його остаточно захопили в січні 2023 року. Під час бойових дій селище зазнало значних руйнувань. Самі окупанти говорили, що Опитне “навряд чи можна відбудувати”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]