Переселенців із Соледарської громади запрошують отримати набір круп у Києві

Микола Ситник 14:16, 5 Січня 2024
Набори для ВПО
Допомога переселенцям із Соледарської громади / фото Наталі Профатілової

Мешканці Соледарської громади, які проживають у столиці, можуть отримати набір круп на родину. Видача гуманітарної допомоги у вигляді гречки та вівсянки відбувається тричі на тиждень з 11:00 до 14:00.

Голова ГО “Світанок села Яковлівки” Наталя Профатілова у коментарі редакції Бахмут IN.UA розповіла, хто організував цей процес та як проходить роздача гумдопомоги.

Крупи для ВПО

За словами Наталі Профатілової, різдвяну допомогу вимушеним переселенцям організували ГО “Світанок села Яковлівки”, Міжнародний благодійний фонд ІЗОЛЯЦІЯ разом із партнерами з ProOrganica Ukraine за сприяння Соледарської міської військової адміністрації. Крупу для переселенців передали представники ТОВ “ХІМЕКС ЛІМІТЕД”.

Наприкінці грудня ми отримали гречану (різного помелу) і вівсяну крупу. Це екологічно чистий продукт. Фірма передала близько 750 кілограмів для ВПО з Соледарської громади, які мешкають в місті Києві. На родину видаємо до 5 кілограмів, в залежності від складу сім’ї. Станом на сьогодні (ред. 5 січня) допомогу отримали близько 60 родин,

розповіла Бахмут IN.UA // Наталя Профатілова

Вона зазначила, що видача крупи продовжується, адже на свята і через безпекову ситуацію в Києві люди не дуже активно приходили. Спеціально до новорічних свят активісти підготували унікальні упаковки для наборів. На них з’явився вже відомий соледарцям талісман Солті.

“Крупу ми отримали в мішках, практично насипом. Нам (ред. благодійники) передали паперові пакетики, щоб все це діло спакувати. По центру упаковки ми нанесли наліпку із зображенням нашого Солті, який вже протягом року ходить за нами. Це такий наш соледарський атрибут”, — підсумувала Наталя Профатілова.

Набори для ВПО
Допомога переселенцям із Соледарської громади / фото Наталі Профатілової

Зауважимо, що ГО “Світанок села Яковлівки” продовжить підтримувати внутрішньо переміщених осіб із Соледара в Києві, області, та на території України.

До слова, начальник Управління соціального захисту населення Соледарської міської ради Анастасія Катасонова повідомила Бахмут IN.UA, що в центрі підтримки “Соледар: дорога додому” у Києві зареєстровані близько 400 сімей-ВПО. У столиці переселенці отримують різноманітну допомогу.

“400 сімей — це близько 1500 людей. Ми їх запрошуємо отримувати гуманітарну допомогу, продуктові бокси тривалого зберігання та продукти харчування від міжнародних гуманітарних місій. Проводимо різні заходи. З дітьми, працюють педагоги. Запрошуємо громадські організації, міжнародні, такі як БФ “Право на захист”, що надають свої консультації. Також проводять прийоми фахівці Бахмутського центру зайнятості”, — розповіла про діяльність хабу Анастасія Катасонова.

Як ВПО отримати допомогу?

Центр допомоги “Соледар: дорога додому” розташований за адресою: Київ, вулиця Бориславська, 72/3. Він працює щоденно з 10:00 до 15:00. 

Важливо! Переселенці можуть отримати крупи щовівторка, щосереди та щочетверга з 11:00 до 14:00. Телефон хабу для довідок: +38 (095) 463 0657 (відповідає з 9:00 до 16:00).

Під час видачі з собою необхідно мати оригінали документів: 

  • паспорт;
  • довідку ВПО.
Набори для ВПО
Процес пакування наборів / фото Наталі Профатілової

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто не може бути ФОП в Україні: детальне пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 10 Квітня 2025
Реєстрація ФОП / фото ілюстративне, iStock

Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП) є однією з популярних форм організації малого бізнесу в Україні. Процес реєстрації є досить простим та доступним для багатьох громадян. Однак українське законодавство має певні обмеження для деяких осіб, через що вони не можуть стати підприємцями.

Детальніше про те, хто не може стати ФОП в Україні — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Хто не може займатися підприємницькою діяльністю у 2025 році

Згідно з 1 пунктом статті 50 Цивільного кодексу, право на провадження підприємницької діяльності в Україні у сферах, які не заборонені законом, мають усі громадяни з повною цивільною дієздатністю. Тобто особи, які мають права та несуть за свої дії відповідальність.

Утім на деяких громадян та громадянок можуть накладати санкції у вигляді заборони на реєстрацію ФОП. Мова йде про:

  • фізичних осіб, позбавлених такої можливості за рішенням суду. Вони, у разі спроби провести реєстрацію фізичної особи-підприємця, отримають відмову від держреєстратора;
  • фізичних осіб віком до 18 років. Реєстрація особами віком від 16 до 18 років можлива лише з дозволу батьків або опікуна;
  • фізичних осіб, які мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини;
  • фізичних осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування.

Якою діяльністю не може займатися ФОП

Деякі види діяльності заборонені для підприємців. Вони також можуть бути підставою для відмови в реєстрації. Мова йде про:

  • діяльність, пов’язану з обігом наркотичних та психотропних речовин;
  • судово-медичну експертизу;
  • охорону об’єктів держвласності;
  • виробництво палива (продукції з біоетанолом);
  • банки, страхові компанії, ломбарди (крім страхових агентів та брокерів);
  • організації телебачення, радіомовлення;
  • заклади вищої та середньої освіти;
  • медзаклади;
  • сферу будівництва та експлуатації автошляхів;
  • операції з металобрухтом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Укрзалізниця: все що відомо про збій та чи можна купити квитки на потяг онлайн

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 8 Квітня 2025
Потяг / фото “Укрзалізниця”

У березні “Укрзалізниця” зіткнулася з масштабним технічним збоєм в роботі власних IT-систем внаслідок імовірної російської кібератаки, через який користувачі зіштовхувалися з труднощами при купівлі квитків на потяг. Наразі відомо, що він вплинув на застосунок та сайт з онлайн-сервісами й довідковими послугами, які вже працюють, але з періодичними проблемами.

Детальніше про збій та те, чи можна купити квиток на потяг “Укрзалізниці” — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що сталося з сайтом Укрзалізниці

23 березня 2025 року в соцмережах з’явилася інформація від представників “Укрзалізниці” щодо масштабного технічного збою в роботі онлайн-сервісів компанії. Він суттєво вплинув на ресурси перевізника, через що тимчасово не працювали продаж квитків через застосунок та сайт, а також довідкова інформація. За словами голови правління Олександра Перцовського, масштабну кібератаку на онлайн-сервіси “Укрзалізниці”, імовірно, здійснили російські хакери.

Як повідомлялося, онлайн-системи “Укрзалізниці” зазнали масштабної кібератаки. Відновлення тривало кілька днів.

Відновлення тривало кілька днів. Утім, трохи пізніше стався повторний збій, наслідки якого українці та українки можуть спостерігати й досі. Вони вирішуються IT-спеціалістами, котрі поступово повертають до роботи різні сайти перевізника. Наприклад, 5 квітня було відновлено наступні ресурси:

Крім того, пасажирів також повернули можливість перевіряти напрямок руху поїзда Інтерсіті+ в мобільному застосунку “Укрзалізниці”.

Офіційний сайт “Укрзалізниці” / скриншот

Зазначимо, що деякі ресурси досі не працюють. Наприклад, офіційний сайт перевізника.

Чому в додатку “Укрзалізниці” немає квитків

Внаслідок збою в роботі ресурсів “Укрзалізниці” була паралізована робота додатка. Проте, зараз, як вказано на сайті перевізника, роботу застосунку та сайту з продажу квитків відновлено. Це означає, що українці можуть купити квитки онлайн або зробити резервування.

Варто зазначити, що у роботі сайту та додатку періодично ще спостерігають збої. Саме з цим пов’язана проблема зі зниканням квитків.

Придбати квиток на всі внутрішні та міжнародні поїзди можна також безпосередньо в касах “Укрзалізниці” на вокзалах.

Як дізнатися про затримку поїздів

Табло на вокзалі у Києві / фото ілюстративне, Depositphotos

Затримка поїзда — це відхилення поїзда від передбаченого графіком руху часу. Перевірити їх можна у декілька способів.

Перший спосіб — безпосередньо на вокзалі, прослуховуючи оголошення диктора чи за допомогою табло з рухом потягів.

Другий спосіб — це офіційний портал “УЗ Веземо“, який запустили в перші дні війни. На сторінці “затримка поїздів” відображається перелік усіх таких поїздів та час їх затримки. Його роботу відновили 5 квітня.

Третій спосіб — це перевірка інформації на офіційному сайті “Укрзалізниці“. Він також надає інформацію про список поїздів, що прибувають з затримкою. Однак це стосується лише конкретних станцій. До того ж він й досі відновлюється після збою.

Четвертий спосіб — це чат-боти. “Укрзалізниця” має офіційні чат-боти у Viber та Telegram. Дізнатися інформацію про затримку можна обравши відповідну кнопку у головному меню.

Також отримати інформацію щодо можливих затримок можна й за допомогою дзвінка на гарячу лінію “Укрзалізниці” за наступним номером телефону: 0 800 503 111.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто не може бути ФОП в Україні: детальне пояснення

Реєстрація фізичної особи-підприємця (ФОП) є однією з популярних форм організації малого бізнесу в Україні. Процес реєстрації є досить простим та доступним для багатьох громадян. Однак […]

16:00, 10.04.2025 Скопіч Дмитро

Укрзалізниця: все що відомо про збій та чи можна купити квитки на потяг онлайн

У березні “Укрзалізниця” зіткнулася з масштабним технічним збоєм в роботі власних IT-систем внаслідок імовірної російської кібератаки, через який користувачі зіштовхувалися з труднощами при купівлі квитків […]

14:35, 08.04.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

6042a289a49a2 Київ a0de4

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро