Аби подивиться на результати роботи міської ради, координатори руху «Сильні громади» проаналізували деякі показники їхньої діяльності та надають вашій увазі результати свого аналізу.
Ось і закінчився понадстроковий рік роботи депутатів Бахмутської міської ради та міського голови. Олексій Рева, як завжди, презентує свій помпезний звіт перед громадою. Депутати також мають таку можливість, навіть два рази на рік, однак не всі її використовують.
Торік місцевих виборів у Бахмуті не проводилось, старий склад ради та виконкому продовжують роботу і зараз. Станом на сьогодні, в Бахмутській міській раді працюють 59 депутатів. З них 41 депутат – члени Партії Регіонів, це складає 70% від загальної кількості. 17 депутатів – позапартійні, це майже 30%, та один член Комуністичної партії. Нагадаємо, що в 2010 році на початку роботи ради депутатів було 60, і 58 з них були членами Партії Регіонів. Після подій на Майдані частина депутатів вийшла з партії, а деякі тільки з фракції. Одного депутата виключили з Комуністичної партії.
Протягом 2016 року відбулось 18 пленарних засідань. Майже третина всього складу – 17 депутатів були відсутні більш ніж на половині засідань. Дев’ятеро з них – представники Партії Регіонів, які не відвідали жодного засідання. Є серед депутатів Бахмутскької міськради і відмінники, котрі відвідали всі засідання – це два депутати з Партії Регіонів – Олександр Бондарев та Ольга Капленко, також два позапартійні депутати: Володимир Бойко та Сергій Трущін.
Результати відвідувань постійних комісій та пленарних засідань за 2016 рік
Невтішна картина і з засіданнями постійних комісій. Майже ті ж самі депутати не ходять на комісії. Так, наприклад, комісія з питань економічної і інвестиційної політики, бюджету і фінансів складається з 10 членів. Двоє з учасників комісії не відвідали засідання жодного разу – Дмитро Доценко та Олексій Нікітенко, а двоє з 25-ти засідань були присутні лише на трьох – Валерій Пантєєв та Костянтин Третьяков. Однак тих, хто не пропустив жодного засідання, більше: сім депутатів, шість з котрих є членами Партії Регіонів.
Згідно статті 38 Закону України “Про статут депутатів місцевих рад”, депутат, який пропустив більше 50% пленарних засідань або засідань постійних комісій, може бути відкликаний радою після внесення пропозиції виборцями відповідного округу, якщо така набере щонайменше 100 підписів членів ініціативної групи.
Треба відмітити, що ті депутати, які більш менш відвідують засідання, протягом року підтримали такі важливі рішення для громади, як відшкодування частини відсотків за енергоефективними кредитами, затвердили Порядок про електроні петиції, роботу всіх комунальних закладів через систему “ProZorro”.
Голосували депутати і за такі рішення, за які їм, мабуть, у майбутньому буде соромно. Найкращі представники громади підтримали звіт про роботу КП «Бахмут-Вода», не зважаючи на негативні показники роботи, на аварійні ситуації, без покарання винних. Звіт про роботу КП «Флора», яке витрачає більше шести тисяч гривень громади в місяць на прибирання мертвих тварин. Рішення про передачу частини приміщення дитячої бібліотеки в оренду в приватні руки.
З усіх проектів рішень, які були прийняті на пленарних засіданнях протягом року, жодного не ініціював депутат міської ради Бахмуту. Виникає питання: у депутатів не має ніяких пропозицій, вони не спілкуються зі своїми виборцями, або не бажають нічого змінювати у своєму місті, чи вони цілком покладаються на виконком, який надає готові постанови та рішення для розгляду на постійних комісіях? Як правило, ці проекти потім одноголосно підтримуються депутатами.
Однак, виходячи зі звітів депутатів, можемо простежити плідну роботу, яку ведуть народні обранці. (До речі, на запит координаторів лише 34 депутати надали копії своїх звітів.) Багато хто з депутатів вважає, що виконувати доручення виборців означає надавати їм матеріальну допомогу. Володимир Сакали, мабуть, займає перше місце, обдаровуючи своїх виборців: депутат купував і холодильник, і ліжко, і лафети дров, і подарував 15 сім’ям переселенців відпочинок на турбазі для оздоровлення. А на своєму місці прийому не з’являвся вже більше двох років.
Олександр Чепурін та Сергій Трущін звітували, що протягом року купували вікна й телевізор у школу №11, організовували поїздки дитячої футбольної команди на гру ФК «Шахтар». Микола Ятченко, директор ПАТ «Вістек», також багато ремонтує: і ворота ветеранам, і спортивний зал школи №18. Внесок трудового колективу заводу в соціально-економічний розвиток міста складає майже 1,5 мільйони гривень. Цікаво, чи знає про це трудовий колектив?
Ті депутати, які не мають можливості допомагати матеріально – Олександр Маковський, Володимир Бойко, Дмитро Одоладов, Всеволод Сабаєв – звітують про покіс трави, обрізку дерев, зустрічі з виборцями по питаннях нарахування субсидій та інше.
Однак виборці звертаються з проханнями відремонтувати водоводи, зробити маршрутне таксі по вулиці Оборони, освітлення вулиць, ремонти доріг і ще багато іншого. Але депутати не завжди ініціюють включення таких доручень у програму соціально-економічного розвитку міста. Саму програму також створюють без залучення громади, а ті пропозиції, які надаються активістами, навряд чи зможуть потрапити до програми на 2017 рік.
На запит координаторів надати декларації депутатів міськради, надано лише 12 декларацій. Інші запити переправили по місцях роботи депутатів, але ні номерів запитів, ні адресатів не вказано, тобто проконтролювати їх виконання неможливо.
На офіційному сайті, як і раніше, відсутні декларації та біографії депутатів. Щоправда, після рейду, який провели координатори «Сильних громад» аби відстежити роботу депутатів з прийому громадян, на офіційному сайті актуалізували інформацію про депутатські приймальні.
З усіх депутатів лише Володимир Бойко робив депутатські запити стосовно енергозбереження міста та роботи КП «Бахмут-Вода». Деякі депутати (четверо осіб) користуються таким інструментом, як депутатські звернення. Інші обранці протягом року не зробили жодного запиту або звернення.
З чим пов’язана така низька активність депутатів, які працюють понад свого строку? Можливо, хтось із них вважає, що дана каденція нелегітимна. Хтось банально втомився і очікує нормативних актів від Уряду України по проведенню чергових виборів, щоб поступитися місцем з новим ініціативним кандидатом, що готовий більш активно взаємодіяти з громадою.