Координатори руху “Сильні громади” продовжують знайомити читачів з проектами рішень міської ради. В останню сесію літа, яка відбудеться 31 серпня, депутати Бахмутської міської ради будуть розглядати петицію про тарифи на водопостачання, можливість відшкодування частини кредиту мешканцям Бахмуту по «теплому кредитуванню» та інші важливі рішення для громади. Розглянемо їх детальніше.
Одне з головних рішень, яке буде прийматись на серпневій сесії – це Програма з відшкодування частини відсотків за енергоефективними кредитами. Зараз діє державна програма «Ощадний дім», за допомогою якої «Ощадний банк» надає кредити на пільгових умовах, а держава повертає частину загального та процентного боргу користувачам. Бахмутська міська рада для підвищення активності населення по впровадженню заходів з енергоефективності розробила свою програму участі. На це в 2016 році виділять 50 тисяч гривень, в 2017 і 2018 роках по 75 тис. грн. Ця сума призначена для відшкодування 10% від відсотків ставки за процентами як фізичним, так і юридичним особам.
Планується затвердити зміни до Програми економічного та соціального розвитку. Зокрема, буде збільшено фінансування культурних заходів у 2016 році, їх сума становить 30 млн 598 тис. грн, причому фінансування за рахунок міського бюджету також збільшиться на 4 млн 421 тис. грн. Завдяки цьому Бахмутська школа мистецтв зможе більше витрати на ремонт підлоги, та запланована сума стипендій для обдарованих дітей виросте майже у 5 разів. Також на охорону природного середовища в 2016 році витратять на 57 млн 470 тис. грн більше.
Ще у травні було ініційовано розгляд петиції стосовно перегляду тарифів на водопостачання, яка набрала 263 голоси з 250 необхідних. Незважаючи на те що, встановлення тарифів на комунальні послуги не належить до повноважень Бахмутської міської ради, представними міського самоврядування вирішили підтримати петицію та винести її на розгляд сесії міської ради.
17 проектів рішень, які будуть розглядатись на сесії депутатів Бахмутської міської ради у серпні стосуються перейменування загальноосвітніх шкіл у зв’язку зі зміною назви міста. Також на майбутній сесії буде перейменовано Комунальне підприємство «Артемівська керуюча компанія ЖКП» з тієї ж причини.
За пропозицією координаторів «Сильні громади» представники місцевого самоврядування на сесії розглянуть рішення про затвердження «Порядку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».
Депутатам Бахмутської міської ради запропонують надати дозвіл на списання майна комунальної власності територіальної громади, а саме буде списана комп’ютерна техніка, 2003-2005 років випуску, на загальну суму 89 тисяч гривень, у зв’язку з її повним фізичним зносом.
З балансу КП «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг» буде знято будинки за адресою вул. Благовіщенська,21 та Садова,187, у зв’язку з тим, що мешканці будинків прийняли рішення створити ОСББ.
У зв’язку з кадровими змінами в органах місцевої влади, затверджується новий склад журі відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну ідею щодо реконструкції території на місці декомунізованих пам’ятників на площі Свободи.
31 серпня на сесії буде розглянуто питання щодо надання рекомендацій Бахмутській районній раді стосовно виходу органів місцевого самоврядування зі співзасновників друкованого засобу масової інформації газети «Вперед». Також ТОВ «Редакція газети «Вперед» буде передано в оренду на 15 років приміщення, де саме зараз разташована редакція, з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій із заброною передачі цих приміщень в суборенду.
Вносяться зміни до Комплексної програми по соціальному захисту окремих категорій громадян в м. Артемівську на 2015-2018 роки. Загальні обсяги фінансування програми збільшуються і в 2016 році, і в майбутніх 2017-18 роках. Так, в 2016 році на допомогу соціально незахищеним категоріям громадян, в цілому витратять на 417 тисяч гривень більше, а у 2017-18 роках на 448 і 494 тисячі гривень, відповідно. Також, пропонується надати 50% пільгу за житлово-комунальні послуги, сім’ям осіб, які проживали у Бахмуті і загинули у результаті обстрілу міста у 2015 році. У 2016 і 2017 роках пропонується відшкодувати 20 тисяч гривень, у 2018 році – 25 тисяч гривень.
Всі питання будуть розглянуті на постійних депутатських комісіях в понеділок і вівторок, які за законом про місцеве самоврядування можуть відвідати мешканці громади. Дізнатись час проведення можна в організаційному відділі за телефонами: 44-04-92, 44-03-56, 44-02-33.