Main menu

У нашій постійні рубриці «Маєш право знати!» координатори руху «Сильні громади» розповідають читачам про важливі рішення, які будуть розглянуті на сесії Бахмутської міської ради вже завтра, 28 вересня.

Одним з цікавих проектів рішень є «Довідка про виконання у І півріччі 2016 року Програми економічного і соціального розвитку території Бахмутської міської ради». Відповідно до цієї довідки обсяг реалізованої продукції промисловості міста склав понад двох мільйонів гривень, що на 5,3% більше ніж у минулому році. Однак, незважаючи на зростання обсягів реалізації у промисловості, інвестори не мають бажання вкладати гроші в бахмутську промисловість – капітальні інвестиції у порівнянні з минулим періодом зменшились на 46%. Завдяки впровадженим заходам з енергозбереження (яким само не відомо) вдалось зекономити різних енергоресурсів на загальну суму шість мільйонів. На житлово-комунальне господарство з місцевого бюджету було витрачено майже вісім мільйонів гривень, з фондів підприємства – понад три мільйони. Значні суми були витрачені на ремонт фасадів та асфальтне покриття дворових територій – понад одного мільйона гривень, та на розробку проектно-кошторисної документації та проведення експертиз – 1,3 мільйона гривень.

Цікаво, що згідно даної інформації на утримання 27 зупиночних пунктів Бахмуту у першому півріччі було витрачено 83,3 тисячі гривень, а згідно звіту КП «Флора» - всього 50,3 тисячі гривень. Тобто, два проекти рішень, які будуть розглядатись на одній сесії мають розбіжності на 30,0 тисяч гривень.

Середня заробітна плата у місті за І квартал 2016 року складає 4204 гривень, що на 20% більше ніж за аналогічний період минулого року. Але середня пенсія за І півріччя 2016 року склала 2104 гривень, та з початку року зменшилась майже на 500 гривень. Сума боргу по заробітній платі з початку року зменшилась на 1,7 мільйона гривень, перший в рейтингу по заборгованості перед працівниками опинився ТОВ «Завод кольорових металів», який винен робітникам 1,7 мільйона гривень.

Виконання дохідної частини бюджету в порівнянні з 2015 роком по різним статтям зросло, так податків та платежів надійшло з початку року вже на 73% від запланованих, збільшилась сума трансфертів, але й витрати збільшились на 43% .

бюджет f4223

В сфері охорони здоров’я витрачено понад три мільйона гривень. В сфері культури витрачено – 1,7 мільйона гривень, в сфері фізичної культури – 5,2 мільйона гривень.

Згідно статистиці в Бахмуті пожвавлюється малий бізнес. Протягом І півріччя 2016 року державним реєстратором було зареєстровано 48 юридичних осіб, 183 фізичних осіб-підприємців, що на 107 осіб більше, ніж за І півріччя 2015 року.

Не менш цікавим є звіт роботи КП «Бахмут-Вода». Згідно звіту комунального підприємства, воно обслуговує з централізованого водозабезпечення більш ніж 82 тисячі осіб та водоотведення – більше 55 тисяч осіб.

Фінансові показники роботи КП «Бахмут вода» наступні:

№ зп Найменування показників

Показники

тис. грн., 2015

Показники

тис. грн., 2016

1 Обсяг виконаних робот, наданих послуг, (тис грн.) 18682 24 434,4
2 Собівартість реалізованої продукції, (тис. грн.) 23147 30 039,5
3 Валовий прибуток, (тис. грн.) -4465 -5605,1
4 Фінансовий результат, (тис грн.) -4255 -5 254,5
5 Середня чисельність працівників, (чол.) 282 276
6 Фонд оплати праці, (тис грн.) 5666,5 6365,1
7 Середньомісячна заробітна плата, (грн.) 3348,99 3843,65
8 Перераховано податків і зборів, (тис грн.) 5308 5653,4

Комунальне підприємство за 2015 рік та І півріччя 2016 року спрацювало з негативним фінансовим результатом. Виходячи зі звіту підприємства, не можливо проаналізувати його причини виникнення. У звіті не має інформації, з чого складається собівартість реалізованої продукції, тобто пояснити споживачам КП «Бахмут вода», у зв’язку з чим вартість виконаних робіт та послуг з водопостачанню суттєво нижче їх собівартості не має можливості. Навіть постійне підвищення тарифів не дає можливості підприємству працювати з прибутком.

Незважаючи на негативний фінансовий результат роботи підприємства, на те, що в мікрорайоні міста «Східний» протягом поточного року відбуваються аварійні ситуації, винуватці яких до сіх пір не встановлені, та на сьогоднішній час у цьому мікрорайоні не має якісного та своєчасного водопостачання, незважаючи на те, що якість води (за яку мешканці міста сплачують високу ціну) залишається бажати кращого, роботу КП «Бахмут Вода» планується прийняти задовільною, як значиться у проекті рішення.

Управлінням муніципального розвитку Бахмутської міської ради було придбане у ТОВ «ГІСІНФО» програмне забезпечення геоінформаційних систем для створення містобудівного кадастру. Згідно пояснювальної записки до проекту рішення, ТОВ «БАХМУТ - ЕНЕРГІЯ», КП «БАХМУТЕЛЕКТРОТРАНС», КП «БАХМУТ-ВОДА» внесли 90% інформації до бази даних. Тепер у базі можна знайти місце знаходження теплових мереж та котелень, розташування контактних мереж та маршрутів руху тролейбусів, схему водопостачання та водовідведення. Артемівське управління по газопостачанню та газифікації трошки відстає - інформацію про газові пункти та мережі внесено на 60%. Зазначено, що для наповнення бази проводиться робота з іншими зацікавленими підприємствами.

Відповідно до проекту рішення міської ради, сім’ям осіб, які проживали в місті Бахмуті і загинули у результаті обстрілу у 2015 році, буде надано 50% знижку на комунальні послуги та на придбання твердого палива.

На розгляд депутатів буде представлено звіт роботи КП «Бахмутське БТІ», за друге півріччя 2015 року та І півріччя 2016 року, але у звіті присутні показники починаючи ще з 2013 року, а головні фінансові показники – отриманий прибуток, перераховані суми податків, фінансовий результат роботи підприємства – об’єднані в одні суми, тобто зрозуміти, як підприємство працювало в окремих роках не можливо.

Так, починаючи з 2014 року, у КП «Бахмутське БТІ», постійно зменшується обсяг виконаних робіт, це пов’язано зі змінами у законодавстві. Тому поступово скорочується штат працівників, у 2013 році працювало 19 осіб, на сьогоднішній час лише 7 осіб. Середня заробітна плата працівників змінювалась в різних роках, але на сьогоднішній час залишилася на рівні 2013-го року і складає шість тисяч гривень.

Згідно звіту КП «Бахмутське БТІ» за 2014-2015 та у І півріччі 2016 року надано послуг на загальну суму 1,6 мільйона гривень, перераховано податків на суму понад 900 тисяч гривень (за який період зовсім не відомо). Знову інформація зі звіту підприємства: «Збиток за 2014-2015 роки склав 356 тисяч гривень. З другого півріччя 2015 року підприємство почало працювати без збитку. За 1 півріччя 2016 року підприємством отримано прибуток у сумі 1700 гривень». З яким фактично результатом працювало комунальне підприємство у 2014, 2015 роках не відомо.

Як звітувало про свою роботу КП «Флора» ми вже розповідали читачам.

Ознайомитись більш детальніше з проектами рішень Бахмутської міської ради можна тут.