Зачепитися росіянам у Бахмуті ніде, вони самі його зруйнували, — експерт

Семаковська Тетяна 12:25, 10 Червня 2023

Бахмут1 fe942

Під Бахмутом українські війська проводять контрнаступальні операції з метою оточити місто. Наразі активні бої точаться за Кліщіївку та Берхівку.

Про це військовий оглядач Денис Попович розповів в етері телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, ЗСУ продовжують відвойовувати ключові точки, які свого часу захопили війська «вагнера».

«У Бахмуті проходять контрнаступальні операції. Вони відбуваються приблизно так само, як свого часу там наступала приватна військова компанія (ПВК) «вагнер». Наразі українська армія намагається відвойовувати ті ключові точки та ключові пункти, які займала ПВК «вагнер». У центрі уваги село Кліщіївка, на півдні — там панівні висоти. І точно так само — село Берхівка, за яке зараз розгортаються бої. Українська армія має намір оточити Бахмут для того, щоб вибити російську армію з цього міста. Зачепитися там росіянам ніде, тому що вони самі Бахмут зруйнували», — переконаний Денис Попович.

Мапа 6f625Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Він зауважив, що мотивація та боєздатність російських регулярних частин нижча, ніж у «вагнерівців».

«Підготовка та боєздатність російських регулярів значно нижча, ніж військ ПВК «вагнер», які вони замінили в районі Бахмута. Українській армії відносно легше вдається просуватися вперед», — вважає військовий оглядач.

Попович 5245bВійськовий оглядач Денис Попович. Фото: Віталій Носач / detector.media

Експерт додав, що водночас із просуванням під Бахмутом, активні бої тривають і на Запорізькому напрямку. На його думку, там українська армія проводить розвідку боєм, а не контрнаступає.

«Запорізький напрямок, який зараз усіх цікавить. Я б не назвав це контрнаступом. Там скоріше йде масштабна розвідка боєм. Зараз атаки йдуть по всій лінії фронту. У такий спосіб українська армія намагається промацати оборону противника для того, щоб зрозуміти: де які резерви, скільки підкріплення противник може підвезти, як діє і як розташована їх артилерія і т.д. Зі звітів Генштабу можна побачити щоденні втрати окупантів саме в артилерії. Зараз артилерія відіграє ключову роль. Якщо в межах розвідки вдасться зачепитися за населенні пункти — це додатковий успіх», — резюмував Денис Попович.

Мапазп de1f4Поточна ситуація на фронті на Запорізькому напрямку за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: ЗСУ атакують поблизу Бахмута, а росіяни тримають оборону в місті 

Нагадаємо, у коментарі «Бахмут. IN.UA» пресофіцерка 93-ОМБР Холодний Яр Ірина Рибакова повідомила, що росіяни знаходяться у менш зручному становищі, ніж ЗСУ.

Як розповів екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ Максим Жорін, Сили оборони України заволоділи ініціативою на флангах під Бахмутом. ЗСУ охоплять російське угруповання в місті, створивши умови, за яких окупанти не зможуть його утримати. За його словами, протягом останніх місяців Сили оборони повністю виснажили підрозділи ворога, які просувалися вперед. ЗСУ скористалися тим, що на окремих ділянках росіяни погано підготувалися до оборони.

Раніше військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній співробітник СБУ Іван Ступак розповів, що росія втрачає Бахмут набагато швидше, ніж його завойовувала. Він зауважив, що ЗСУ щоденно повертають території, які «вагнерівці» захоплювали кілька місяців.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: The New York Times

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!