ЗСУ перехопили тактичну ініціативу в районі Бахмута

Семаковська Тетяна 11:30, 19 Травня 2023

Постріл із гармати 0abc2

Сили оборони України перехопили тактичну ініціативу та здобули тактично значні успіхи в районі Бахмута під час контрнаступальних дій 18 травня.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

За оцінкою експертів, ці операції є продовженням локалізованих контратак, які українські сили ведуть протягом кількох днів, і не є початком нової великої операції. 

Напередодні російські джерела стверджували, що ЗСУ пройшли через оборонні лінії окупантів на південь і південний захід від Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і на північний захід від Кліщіївки (6 км на південний захід від Бахмута).

Блогери заявили, що російські війська відступили з позицій на північ від Сакко і Ванцетті (15 км на північ від Бахмута) на позиції на південь від села. Водночас, за їхніми словами, українські сили до цього населеного пункту ще не увійшли.

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин стверджував, що російські війська втратили 570 метрів території на північ від Бахмута. Це узгоджується із заявою заступниці міністра оборони України Ганни Маляр про те, що Сили оборони просунулися на 500 метрів на північ від Бахмута та на 1000 метрів на південь від міста.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що за минулу добу українські війська просунулися до 1700 метрів.

За оцінкою ISW, що російське військове командування перерозподіляє військові засоби в район Бахмута, щоб збільшити наступальні можливості «вагнера» та отримати тактичну «перемогу» перед українським контрнаступом. 

«Обмежений характер наступальних операцій «вагнера» в Бахмуті порівняно з локалізованими українськими контратаками підкреслює втрату російської ініціативи в цьому районі», — додали експерти Інституту вивчення війни.

Bakhmut Battle Map Draft May 182023 81922Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: Російська армія втрачає ініціативу в районі Бахмута — ISW

Нагадаємо, напередодні 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ провела наступальні дії на західних околицях Бахмута, створивши плацдарм для подальшого контрнаступу.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!