“Не живе в Україні — не має права претендувати на звання”: що коїться довкола конкурсу Міс України

Семаковська Тетяна 18:39, 11 Вересня 2023

Цьогорічний конкурс краси Міс Україна вже обріс скандалами. Представниця з Хмельницької області Оксана Магера, яка бере участь під №10, ймовірно, дружить із росіянкою, яка відкрито підтримує соратника путіна, а відтак й війну, яку веде російська федерація проти України.

Про це повідомив Андрій Лузан, волонтер та один із засновників проєкту “Леви на джипі” – це українськомовний YouTube-канал, у себе в сторі.

Що сталося?

Допис Андрія Лузана. Фото: скріншот

Цьогоріч конкурс краси Міс Україна 2023 ознаменувався скандалами, чимало учасниць, які стали учасницями — вже давно не проживають в Україні. Загалом обрано 24 претендентки, багато з них живуть в Дубаї та не публікують у мережах жодної інформації про війну в Україні. Обурені користувачі пишуть гнівні коментарі під дописами із презентацією дівчат. 

Пост офіційної сторінки Міс Україна. Фото: з відкритих джерел

“Дівчина не живе в Україні) то і немає права претендувати на таке звання)”.

“Перепрошую , а ви організовуєте цей конкурс щоб дівчатам ціну набити в Дубай ? Ну ви смішні звісно. За кеш готові спаплюжити ім’я країни , аби рекламу зробити цим гьорлз . Чому це досі ніхто не зупинив?”.

“Де громадянська позиція? Що для України зробила ця претендентка? Де пости, де збори? Як вона може бути міс Україна?”.

Користувачі Інстаграмі // під дописами із презентацією дівчат

Втім, те що учасниці конкурсу давно проживають поза межами України не єдина проблема. Виявилося, що одна із кандидаток у міс, а саме Оксана Магера, яка представляє Хмельниччину товаришує з росіянкою, фотографується у Кремлі, їсть у ресторанах, власником яких є російський олігарх, та не згадує про війну в Україні. 

Фото коментує подруга Оксани – росіянка. Фото: Андрій Лузан
Ксенія підтримує російського олігарха, який став довіреним обличчям путіна. Фото: Андрій Лузан

Ксенія Магера виставляє фото з мережі ресторанів, власником яких є Аркадій Новіков – це олігарх з росії, що в 2012 та в 2018 роках був довіреним обличчям путіна.

Інцидент з Оксаною Магерою

Оксана Магера у Кремлі. Фото: Андрій Лузан

Оксані Магері 25 років. Вона уродженка Хмельниччини, але вже деякий час мешкає в Об’єднаних Арабських Еміратах. Андрій Лузан, волонтер та один із засновників проєкту “Леви на джипі” дослідив сторінку учасниці й виявив, що та практично ніяк не висловлюється про війну в Україні, натомість серед її подруг є росіянка. Сама Оксена Магера раніше позувала у Кремлі

Андрій Лузан. Фото: з відкритих джерел

Випадково натрапив на сторінку @missukraine_official де обирають «Міс Україна 2023». Учасниці цьогорічного конкурсу здивують вас. Гортайте карусель. P.S.: цей конкурс не має права на існування. Окрім підвищення прайсу за погодинну оплату дівчата ще супроводжують спонсорів конкурсу і в день, і вночі, якщо хочуть отримати титул. Один зі спонсорів до 22го року був російський ресторатор Орлов (bulldozer group)

Конкурс супер 👍🏻те що треба під час війни. Та й взагалі, ідея обирати дівчат по зовнішності, де жюрі чисто з мужиків – це прям те, за що варто боротись

Андрій Лузан // волонтер

Підтримки країни учасницями Міс України

Дописи кандидатки в міс Україна. Фото: Андрій Лузан

На сторінці Оксани Магери волонтер знайшов дописи у перші дні вторгнення. Однак, слів підтримки чи актуальних на той час зборів про інформацію, пункти прийому біженців тощо – там немає.

Волонтер каже, що учасниці українського конкурсу відвідають вечірки російських олігархів. Фото: Андрій Лузан

Андрій Лузан також додає, що йому в особисті повідомлення надійшли так звані “зливи” на учасниць.

За даними цих джерел – деякі учасниці міс Україна відвідують вечірки російських олігархів, а одна із кандидаток відкрито заявляє, що їй подобається російська співачка Інстасамка.

Учасниця конкурсу Катерина, ймовірно, має батька-колоборанта. Фото: з відкритих джерел

Також волонтер наголошує, що в учасниці Катерини – батько здавав позиції ЗСУ російським окупантам.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

Семаковська Тетяна 18:10, 14 Липня 2025
Нотаріус на ТОТ / фото росджерела

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою юридичною репутацією та мінімальною кількістю відгуків.

Детальніше про нових “нотаріусів” міста Бахмут — у матеріалі Бахмут IN.UA.

“Нотаріуси” в Бахмуті на ТОТ: кого призначили росіяни

Новина з призначенням / скриншот

У тимчасово окупованому Бахмуті російська адміністрація призначила перших двох “нотаріусів”. Обидві — приватні юристки, внесені до спеціального реєстру як так званої “днр”, так і міністерства юстиції рф.

Перша — Васильєва Марина Дмитрівна. Вона працює в місті Донецьк, на вулиці Куйбишева, будинок 163, і надає широкий спектр нотаріальних послуг для громадян. Імовірно, її діяльність починалася в Україні, але згодом вона почала працювати в російському юридичному полі.

Відгук про юристку / скриншот

Відомо, що інформації про неї небагато. Утім, на “Яндекс Картах” можна побачити кілька відгуків, серед яких є й негативні. В одному з них стверджується, що нотаріус “юридично безграмотна”, “упереджена” та постійно нав’язує непотрібні послуги, зокрема — адвокатську фірму свого знайомого. Крім того, автор зазначає, що юристка постійно затягує строки та має організаційні проблеми, через що “на один час може прийти до п’яти осіб”.

Інформація про Ладу Ілієнко з реєстру / скриншот

Інша “нотаріус” на ТОТ — Ілієнко Лада Олексіївна, яка також працює в Донецьку за адресою: проспект Миру, 8. Вона внесена до російського реєстру нотаріусів та веде діяльність у приватному порядку. Інформації про неї в мережі майже немає, як і відгуків щодо її роботи.

Що передувало

Нагадаємо, що 3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та подальшу інтеграцію українських земель у правову систему рф.

Документ передбачає утворення “Артемівського районного нотаріального округу” в межах Бахмутського району, де, мають працювати 5 осіб.

Зазначимо, що через нотаріусів на окупованих територіях, зокрема й в Бахмуті, можуть регулювати перереєстрацію майна, спадщину, зобов’язання, інші юридичні питання тощо. Також нотаріуси збирають інформацію про громадян та їхні активи, що важливо для системи окупаційної влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:40, 14 Липня 2025
Анонс програми / фото Міністерства освіти та науки України

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без конкуренції з іншими абітурієнтами.

Про це повідомили представники Міністерства освіти та науки України.

Вступ до університетів для абітурієнтів з ТОТ 2025

В Україні для молоді з ТОТ розроблено спеціальну спрощену систему вступу до будь-якого закладу вищої освіти. Скористатися нею можуть вступники незалежно від того, чи мають вони українські документи — наприклад, паспорт або атестат.

Спрощена система передбачає окрему кількість місць у ЗВО по всій Україні, які надаються за спеціальною квотою — без конкурсу з іншими абітурієнтами. Вступ за цими місцями передбачає проходження співбесіди замість НМТ та зарахування на бюджетну форму навчання.

Представники МОН додають, що після зарахування вступник отримує статус студента, який передбачає доступ до гуртожитку, стипендії та пільг. У разі потреби абітурієнт також може оформити статус ВПО та регулярно отримувати різноманітну допомогу, зокрема грошову.

Як скористатися

Проєкт допомоги студентам з ТОТ реалізується в межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA. Ініціатива передбачає:

  • надання житла;
  • допомогу з документами;
  • супровід;
  • психологічну та медичну допомогу.

Детальніше з умовами та інструкцією з подання заяви на участь у програмі можна ознайомитися на офіційному сайті Bring Kids Back UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Катерина Демʼянова

Бахмутянка стала учасницею Міс Україна: що відомо про кандидатку?

Бахмутянка Катерина Демʼянова стала однією із 24 учасниць конкурсу Міс Україна. Дівчині 27 років, з 2017 року вона проживала у Нью-Йорку, США. Катерина знімалася для […]

349355013 214990814635951 3800511192432566415 n a36c9

Безплатна квартира за голос: що відомого про нового голову Верховного Суду?

Донедавна головою Верховного суду України був Всеволод Князєв, який втрапив у корупційний скандал. Правоохоронці затримали його та вилучили 2,7 млн дол. Сьогодні Верховний Суд України […]

16996224 802308609923340 7967597866318608832 n 12764

Чому активна талановита молодь виїжджає з Бахмута?

Ми зібрали кілька думок активних молодих людей, які живучи в Бахмуті, створювали спільноти, показували хороші результати в навчанні та професійній діяльності. Неможливість реалізувати себе, корупція, […]