Безплатна квартира за голос: що відомого про нового голову Верховного Суду?

Семаковська Тетяна 14:28, 26 Травня 2023

349355013 214990814635951 3800511192432566415 n a36c9Донедавна головою Верховного суду України був Всеволод Князєв, який втрапив у корупційний скандал. Правоохоронці затримали його та вилучили 2,7 млн дол. Сьогодні Верховний Суд України обрав нового голову Суду, ним став очільник Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Загалом на засіданні голосувало 148 депутатів, свій голос за Кравченко віддали 108 осіб

Що відомо про Станіслава Кравченко?

Станіслав Кравченко близько 30 років був суддею, новий голова ВС зафіксований у скандалі. Відтак, у 2017 році Громадська рада доброчесності заявила, що Кравченко не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. 

Як виявилося, причиною для цього стало повідомлення неправдивих відомостей у декларації доброчесності щодо участі в ухваленні рішень з порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також вірогідне недекларування земельної ділянки площею 900 м2 в місті Козелець. 

Громадськість на нового голову відреагувала не дуже позитивно

338827112 166774742911161 2004832018626253933 n 532f1

Наталя Соколенко. Фото: Фейсбук

«Гірше за Князєва. Головний претендент на голову Верховного Суду Кравченко відпустив з-під варти вбивцю журналіста Гонгадзе генерала Пукача

Станіслав Кравченко, суддя Верховного Суду, очільник Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. “Перший після бога” у судовій системі. Але хоче бути першим – головою ВС. Так хоче, що рамцях “передвиборчої” кампанії серед суддів ВС пообіцяв в обмін на голоси службові квартири. Тобто, громадянам-суддям ВС, що отримують близько 250 тисяч гривень на місяць – їм ще треба житло службове на наш рахунок? Під час великої війни?» – написала журналістка Наталя Соколенко.

Новий голова суду пообіцяв квартири в обмін на голос

Співрозмовники ВВС Україна у Верховному суді заявили, що новий голова ВС підняв так зване «квартирне питання». Фактично, він обіцяв суддям безкоштовні квартири, якщо вони віддадуть свій голос за його кандидатуру.

«На зборах Кравченко пообіцяв суддям, зарплати яких сягають 300-400 тисяч гривень на місяць, безкоштовні квартири в обмін на голоси на свою користь. Пане Кравченко, це неприкрита корупція!», — заявила керівниця організації Лабораторія законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко.

Цю заяву також підтвердили співрозмовники у суді.

«Він сказав суддям на зборах приблизно таке – квартири передбачені суддівськими гарантіями, тому треба за них боротися, і я буду це робити. По суті він пообіцяв безкоштовні квартири. Але це в суді заборонений прийом», – каже співрозмовник.

Що буде з Всеволодом Князевим?

Після викриття хабаря Князева НАБУ та САП оголосили підозри колишньому голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату. У фігуранта справа вилучили 2,7 млн дол.

Антикорупційний суд відправив Князєва під варту до 14 липня, але він має змогу вийти з СІЗО, якщо внесе заставу 107 мільйонів 360 тисяч грн. 

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 3 Жовтня 2024
Військовополонені українці / фото з відкритих джерел

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як знайти списки полонених, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Де подивитись списки військовополонених

Знайти офіційні списки тих, хто знаходиться у російському полоні, у відкритому доступі на наразі неможливо. Компетентні органи влади не публікують їх для безпеки самих військових, а також їх рідних. Закликають й самих родичів не публікувати подібну інформацію. Особливо це стосується тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації.

Утім, дізнатися про те, що рідна людина знаходиться в полоні, можливо. 

Куди звертатися за інформацією про полонених

Для того, щоб отримати інформацію про знаходження військовослужбовця в полоні можна звернутися до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо ви отримали офіційну відповідь з підтвердженням про полон військового, то можна додатково звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже саме її представники мають можливість відвідувати військових у полоні. Його контактні дані:

Зверніть увагу, що МКЧХ довго відповідає й часто може не володіти актуальною інформацією. 

Додатково шукати інформацію про полонених можна в Telegram або Facebook  групах. Тут публікують інформацію про взятих в полон українців, але зверніть увагу, що це не офіційне джерело.

Пошук зниклих безвісти військових

Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал про процедуру пошуку зниклих безвісти військових та про те, з якими труднощами доводиться стикатися їх рідним. Зокрема, вони часто натикаються на фейкову інформацію чи на шахраїв, котрі намагаються збагатитися коштом інших. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:30, 3 Жовтня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 9 жовтня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]

17:30, 03.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Авторизація через Дію.Підпис: що це таке та як її пройти

Дія.Підпис — сучасний електронний підпис, який використовують для підписання документів та оформлення послуг застосунку та на порталі Дія. Він також створює можливість для авторизації в […]

16:20, 02.10.2024 Скопіч Дмитро

З російської окупації в Європу: як виїхати до країн ЄС з українським паспортом

Наразі багато українців опинилися в складних умовах життя в російській окупації, де їх змушують відмовлятися від усього українського на користь російського. Зокрема, мова йде про […]

Що варто купити, щоб підготуватися до комфортної зими: список необхідної техніки

Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто […]

15:10, 01.10.2024 Скопіч Дмитро