Чому активна талановита молодь виїжджає з Бахмута?

Семаковська Тетяна 13:44, 31 Жовтня 2017

Ми зібрали кілька думок активних молодих людей, які живучи в Бахмуті, створювали спільноти, показували хороші результати в навчанні та професійній діяльності. Неможливість реалізувати себе, корупція, відсутність конкуренції і сервісу в різних сферах життя міста – ось причини, які їх спонукали виїхати. Детальніше в матеріалі.

16996224 802308609923340 7967597866318608832 n 12764Анна Симонян, помічник-консультант народного депутата України, піарник Міжфракційного об’єднання у Верховній Раді “ЄвроОптимісти”, два роки живе в Києві

Не було перспектив професійного зростання. Зокрема, постійно стикалася із цькуванням, еджеізмом з боку керівництва органу, в якому мені довелося працювати.

Що має змінитися? В Бахмуті мають перестати сприймати корупцію, як щось звичне, має з’явитися вільне громадянське суспільство та нарешті змінитися керівництво міста та району.

Зміни в Бахмуті можливі. Пам’ятаєте, як 21-річна вимушено переміщена особа стала стимулом для змін в місті. Достатньо згадати, як люди почали змінюватися, коли в їхньому житті з’явилася Літературна Середа: вони отримали свободу і вона почала виражатися не тільки на сцені. 

Можливо, я колись вирішу повернутися та продовжити, те з чого почалася моя історія під назвою “Бахмут”. Можливо мені доведеться тягнути із собою величезну валізу із досвідом та новим бачення того, як має розвиватися громадський сектор. Все це можливо, за однією умовою, якщо я відчую, що в цьому місті я зможу відчути себе вільною.

 

10633189 343319929155287 8490345720714607438 o d8496Петро Зубар, три роки студент Київського вишу, вивчає «Видавничу справу, редагування і медіадизайн»

Поїхав навчатися, бо в місті немає вишів потрібного профілю. Більше того – немає можливості влаштуватися за цим профілем.

Що має змінитися: з’явитися місця для навчання, а головне – подальшої роботи. Ну або хоча б роботи. Бо вже ж ніби навчений.

 

 

 

12106752 704525796358685 477233104543745132 n 8fd1fОлександр Шестаков, студент першого курсу Польського вузу, вивчає іноземні мови

Почему я уехал из Бахмута? Коррупция, нет рабочих мест, нет перспективы, война, мало возможности на самореализацию, доллар по 27, низкий уровень образования, жизнь не соответствует заработку, транспортные развязки оставляют желать лучшего, численность нашего населения в регионе очень уменьшилась.

Что должно измениться, чтобы я вернулся? Изменение приоритетов нашей власти, когда будут делать для народа, а не “в карман”. Когда люди начнут думать не за себя, а пытаться помогать другим. Улучшение экономики. Уменьшение цен за квартплату. Улучшение экономического состояния в стране, что бы каждый за свой труд получал соответствующие деньги.

 

 

 

20597538 1900398353615198 3896149762653913187 n 58f35Дар’я Козлова, журналіст-копірайтер в компанії Smile-Expo, рік живе в Києві

В моём случае переезд из Бахмута можно описать, как расставание с бывшим: «Понимаешь, дело не в тебе – дело во мне». И всем известно, что на самом деле дело в обоих: просто это маленький город, а я со времён учёбы в универе полюбила большие города.

Я училась в Донецке, безумно его любила и планировала там остаться, но – увы. Мне и сейчас очень больно говорить на эту тему.

Ещё раз подчеркну – дело не в бывшем Артёмовске. Я уехала бы из любого подобного места – будь то, скажем, Дружковка, Рубежное или Изюм. Поэтому условия, которые меня не устроили, – это стандартные признаки небольших городов: толком некуда сходить, тяжело найти работу и все друг друга знают.

Монополия развлекательной сферы порождает отсутствие сервиса: тебе нахамят без страха потерять тебя как клиента – всё равно вернёшься, ведь выбора нет. Кстати, узнать КАК должно быть, тоже невозможно, потому что не с чем сравнить.

Здесь многое воспринимается как должное.

Если находишь работу не кассиром в супермаркете, то велика вероятность, что будешь вкалывать на ней до конца жизни с боязнью потерять: мол, мне ещё повезло, что взяли – на моё место пять человек претендовало! Да и всё равно лучше ничего не найду. И спасибо дяде Васе, кстати (да, трудоустройство в основном по связям).

Все друг друга знают – даже говорить нечего. До сих пор помню, как в детстве с родителями выходила на рынок, и на общение со случайно повстречавшимися знакомыми тратилось больше времени, чем на выбор новой сумки для мамы, рубашки для папы или босоножек для меня.

Я молчу о скандальчиках, интрижках, позорищах.

И время здесь течёт по-другому, что тоже не новость.

Говорите, машину времени не изобрели? Готова утверждать обратное: изобрели. И это поезд «Киев – Константиновка» (а потом автобусом или попутками до Бахмута). Серьёзно: сколько лет должно пройти, чтобы на рынок зашли Uber или Uklon? Да у нас покрытие 3G появилось всего полгода назад.

Разумеется, в маленьких городах есть своя прелесть, особенно в Бахмуте-Артёмовске. Это очень красивый и благоустроенный город по сравнению со многими. Центральный парк, Аллея роз, Набережная.

А ещё чистый и сладкий воздух. Да-да, именно сладкий. Поверьте: я знаю, о чём говорю.

А ещё – город тихий и спокойный. И при желании в любую точку можно дойти пешком.

Артёмовску  безусловно повезло, что в него вынужденно переехал Иняз: по жилам города потекла молодая студенческая кровь. Я даже не стану пояснять этот тезис.

Из плюсов также назову появление свободных образовательных платформ-пространств вроде Freedom HUB или «Майстерня». Эти проекты – просто находка для людей всех возрастов, которым интересен этот мир за пределами прямой «дом-работа».

Что должно измениться, чтобы я вернулась? Даже думать об этом не хочу, потому что вернусь только если случится что-то плохое со мной, а не что-то хорошее – с городом.

Думаю, всё равно заметно, что я люблю Бахмут и всегда буду его любить. Здесь прошло моё детство, здесь живут мои родные и близкие, здесь меня любят и ждут. Просто это та любовь, которая эффективна на расстоянии.

Но я всегда с трепетом в сердце покупаю билеты домой и считаю дни до момента, когда снова наполню лёгкие свежим воздухом. Какой же он здесь чистый и сладкий, если бы вы знали…

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]