Не стало директорки Бахмутського краєзнавчого музею

Семаковська Тетяна 14:42, 22 Вересня 2023
Олена Смирнова/ ілюстрація Бахмут.IN.UA

22 вересня стало відомо про смерть очільниці Бахмутського краєзнавчого музею Олени Смирнової. 

Про смерть пані Олени повідомили на сторінці КЗК “Бахмутський краєзнавчий музей”.

Олена Смирнова

Григорій Соколовський працівник Бахмутського музею повідомив про смерть Олени Смирнової/ скриншот

Трагічну новину повідомив Григорій Соколовський, працівник музею. Він написав, що звістка про смерть Олени Смирнової прийшла з Ізраїлю, де вона перебувала від початку повномасштабного вторгнення. У коментарі “Вільному Радіо” родичка покійної повідомила, що та боролася з важкою хворобою, й померла 21 вересня.

Похорон відбудеться 24 вересня на цвинтарі Тель Харув, біля ізраїльського міста Хайфа.

Пані Олена була директоркою Бахмутського краєзнавчого музею з 2014 року, вона не раз спілкувалася з редакцією Бахмут.IN.UA про відбудову міста, культурні проєкти тощо. За її ініціативи була створена група “Буде Бахмут”, де бахмутяни ділилися своїми ідеями та баченнями відновленого Бахмута.

Про пані Олену з теплотою згадують бахмутяни. Її внесок у місто важко переоцінити, за роки керування музеєм, тут стало значно більше відвідувачів, проводилися культурні заходи.

Взагалі не вірю, не хочу… Скільки Ви зробили для Бахмуту, для збереження його історії, скільки креативу, сучасного, нового Ви зробили для Бахмуту.. скільки планів на майбутнє. Як любили Ви місто і громаду. Господи, Ти завжди забираєш кращих…

Немає слів…. Світла пам’ять, пані Олені…

Яка печальна звістка. Почивай з миром талановита, неповторна, креативна Олено Анатоліївно.

бахмутяни // у коментарі під дописом про смерть Олени Смирнової

Матеріали редакції з Оленою Смирновою:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

Про це повідомляє PenUkraine.

Книга про долі українських жінок

Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дмитро Додін

Бахмутянин Дмитро Додін загинув після прильоту ракети в дім — Бахмутський Меморіал

Катерина Додіна разом чоловіком Дмитром та донечкою Софією жила в Бахмуті. До повномасштабного вторгнення сім’я будувала безліч планів на життя. Дмитро хотів відкрити власний магазин, […]

1 4 c83c3

Військовий медик Андрій Шманін загинув захищаючи Україну — Бахмутський Меморіал

Андрій Шманін був військовим медиком 54-ої окремої механізованої бригади. Чоловік пішов на війну, коли вона тільки почалася на Сході. Він пройшов Горлівку та Дебальцеве. Андрій […]

Олександр Примич

Олександр Примич загинув внаслідок мінометного обстрілу — Бахмутський Меморіал

Бахмутянин Олександр Примич пішов з життя 26 серпня 2022 року внаслідок мінометного обстрілу. Чоловікові не змогли вчасно надати медичну допомогу після обстрілу, через велику кровотечу […]

Юрій Казаковшенок загинув внаслідок обстрілу

Юрій Казаковшенок загинув внаслідок обстрілу — Бахмутський Меморіал

Юрій Казаковшенок з дружиною Людмилою жив у Бахмуті. Родина прожила разом 42 щасливих роки шлюбу. Молодята побралися в юності, й від тоді не розлучалися. Всі […]