Олександр Примич загинув внаслідок мінометного обстрілу — Бахмутський Меморіал

Семаковська Тетяна 17:55, 31 Серпня 2023

Олександр ПримичБахмутянин Олександр Примич пішов з життя 26 серпня 2022 року внаслідок мінометного обстрілу. Чоловікові не змогли вчасно надати медичну допомогу після обстрілу, через велику кровотечу Олександр загинув. Бахмутянин був світлою душею, добряк, активна та енергійна людина, яка прагнула допомогти й все встигнути. Життя Олександра обірвалося на 50 році. Редакція вшановує загиблих  жертв війни.

Історією Олександра Примича поділилася його сестра Жанна.

Олександр не встиг здобути повну вищу освіту, але був дуже талановитим, згадує його сестра. В молодості службу юнак, проходив у російському місті Балашиха, що в Підмосков’ї. Зазначимо, що в радянські часи проходження військової служби в Росії було частою практикою. Втім, коли прийшов час віддавати присягу на вірність Батьківщині (ред. мається на увазі РФ) Олександр відмовився це робити, залишав там все й приїхав додому, згадує пані Жанна.

«Саша був дуже доброю людиною, він все хотів встигнути. Одним з перших у місті вивчив комп’ютер, виконував задачі для виконкому, багато робив для 18 школи, там працювала його дружина. Сам також навчав людей працювати із комп’ютером. Саша красиво різними шрифтами писав, оформлював стінгазети. Багато працював, був активним й добрим, але в житті він на жаль, не встиг повністю реалізуватися. Брат дуже гарно грав на гітарі. Це знали всі його друзі та знайомі…

зображення viber 2023 04 08 19 28 31 881 e2cefРодина Олександра Примича. Фото: особистий архів героїні

…Мені подзвонив його друг, сказав, що був обстріл. Це був район Маріупольського кладовища. Вечір, брат вийшов покурити на вулицю, почався обстріл, осколком його ранило. Йому не змогли надати першу допомогу вчасно, поки швидка доїхала до нього по тих розвалинах, вже було пізно», — розповідає сестра загиблого.

Брат Жанни в Бахмуті жив з родиною, чому він не евакуювався сестра не знає.

Бахмутянина поховали на цвинтарі неподалік від Хромового, допоміг це зробити його друг Андрій Титаренко, який й сповістив Жанні сумну звістку. У Олександра залишилася донька Ксенія, їй 26 років. Чоловік був люблячим батьком, енергійним й життєрадісним, він навчався новому, й мав ще багато планів на життя, допоки їх не забрала війна.

Фото: «Бахмут. IN. UA»

Читайте також: Бахмутянин Дмитро Додін загинув після прильоту ракети в дім — Меморіал загиблих

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Контракт із ТЦК — 60 тисяч гривень: нова програма підтримки військових у Покровській громаді

Семаковська Тетяна 16:10, 30 Квітня 2025
Покровська громада надаватиме одноразову грошову допомогу військовим / фото ілюстративне, Генштаб

Покровська громада оновила порядок надання матеріальної допомоги мобілізованим захисникам. . Відповідне розпорядження підписав начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк. Так військові можуть отримати від 20 до 60 тисяч гривень.

Як отримати грошову допомогу, читайте в матеріалі.

Грошове забезпечення військового

Аби підтримати мешканців громади, які проходять службу в Збройних Силах України, у Покровській міській територіальній громаді затверджено зміни до Положення про надання одноразової матеріальної допомоги.

  • 60 000 гривень – військовозобов’язаним, які вперше уклали контракт строком не менше трьох років із Покровським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та прийняті на службу до сил оборони.

Заяву можна подати протягом трьох місяців з дати укладення контракту.

  • 20 000 гривень – громадянам, зареєстрованим у Покровській міській територіальній громаді, які будуть мобілізовані до ЗСУ з 1 травня 2025 року і перебуватимуть на військовому обліку у Покровському районному ТЦК та СП.

Які документи потрібні:

  • особиста заява;
  • заява про згоду на обробку персональних даних;
  • копія паспорта (ID-картка або книжечка з витягом з демреєстру);
  • копія ідентифікаційного коду або документа, що його замінює;
  • копія довідки про призов за мобілізацією, виданої Покровським ТЦК;
  • банківські реквізити (заява з номером рахунку для перерахування коштів).

    Як подати документи:

    Для цього потрібно звернутися до Управління соціального захисту населення за адресою:
    м. Дніпро, вул. Антоновича, 56. Також можна надіслати документи поштою – у такому разі копії документів мають бути завірені власним підписом.

    Контакти для довідок:

    • 095 399 90 55
    • 099 323 89 99

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

    Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 30 Квітня 2025
    Кладовище на Проводи / фото ілюстративне, iStock

    Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться та приносять поминальні страви. Проводи символізують духовний зв’язок між живими та померлими, надію на воскресіння і вічне життя.

    Детальніше про те, коли у 2025 році відзначатимуться Проводи — в матеріалі Бахмут IN.UA.

    Коли будуть Проводи 2025

    Поминальний тиждень — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка зазвичай відзначається на дев’ятий день після Великодня — у Радоницю. Водночас у різних регіонах України дати можуть відрізнятися — залежно від місцевих традицій. Наприклад, поминання може відбуватись:

    • у другий тиждень після Пасхи;
    • у третій тиждень після Великодня;
    • у визначені дати після пасхального періоду.

    Як зазначають у Православній Церкві України (ПЦУ), громадяни та громадянки зазвичай відвідують кладовища та поминають своїх рідних “весь другий тиждень після Пасхи, який називався Провідним”.

    Що роблять під час Поминального тижня

    Під час Поминального тижня люди відвідують могили своїх рідних, щоб вшанувати їхню пам’ять. Вони прибирають навколо могил, прикрашають їх квітами, вінками та запалюють свічки. Священники проводять панахиди — спеціальні поминальні служби за упокій душ померлих. Родини приносять поминальні страви, зокрема паски, крашанки, кутю, які іноді залишають на могилах або роздають нужденним. Це час молитви, спогадів і єднання живих із пам’яттю про тих, хто відійшов у вічність.

    Принесіть до своїх спочилих щиру молитву, теплі спогади, вдячність і християнську любов. Царство Небесне, вічна пам’ять і вічний спокій усім померлим, за яких ми підносимо свої молитви“, — зазначають представники ПЦУ.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Контракт із ТЦК — 60 тисяч гривень: нова програма підтримки військових у Покровській громаді

    Покровська громада оновила порядок надання матеріальної допомоги мобілізованим захисникам. . Відповідне розпорядження підписав начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк. Так військові можуть отримати від […]

    Поминальні дні 2025: коли українцям потрібно відвідувати кладовища після Великодня

    Поминальний тиждень, або Проводи — це християнська традиція вшанування пам’яті померлих, яка відзначається після Великодня. У цей час родини відвідують могили близьких, прибирають їх, моляться […]

    15:00, 30.04.2025 Скопіч Дмитро

    Бахмутська лікарня: хто має право на позачергове обслуговування

    Бахмутська лікарня позачергово обслуговує пільгові категорії населення. Свій статус потрібно підтвердити документом. Зокрема, право на позачергове обслуговування мають учасники та учасниці бойових дій та люди […]

    кндр

    Росіяни показали нові кадри з тренувань армії КНДР на полігонах у рф

    Російські пропагандисти показали кадри з військової підготовки найманців з КНДР, які воюють у складі російської армії. Де саме проходять навчання не повідомляється, але відомо, що […]

    Росіяни повідомляють про знайдене тіло в будинку на Забахмутці: що відомо

    Російські окупанти, ймовірно, знайшли тіло людини в районі Забахмутки. Останки виявили в кутовому будинку по вулиці Зарічній. Про це йдеться в одному з пропагандистських каналів. […]