Бахмутянин Дмитро Додін загинув після прильоту ракети в дім — Бахмутський Меморіал

Семаковська Тетяна 17:54, 29 Серпня 2023

Катерина Додіна разом чоловіком Дмитром та донечкою Софією жила в Бахмуті. До повномасштабного вторгнення сім’я будувала безліч планів на життя. Дмитро хотів відкрити власний магазин, але 15 серпня 2022 року на 41 році його життя обірвалося.

Історією Дмитра Додіна поділилася з редакцією «Бахмут. IN. UA» його дружина пані Катерина.

Дмитро Додін був цивільним мешканцем Бахмута, не байдужий до інших, він любив життя, допомагав друзям, мав багато знайомих. Дмитро загинув 15 серпня від отриманих осколкових поранень й від опіків. Російська ракета поцілила в дім.

Дмитро Додін

Дмитро Додін біля моря. Фото: архів родини Додіних

«Це все відбулося вночі, близько другої години. Від зривної хвилі винесло всі вікна, чоловік зміг вибратися з дому зі всіма пораненнями та опіками, він лежав на землі, до нього підійшов тато, він намагався допомогти. Діма хотів щось сказати, підняти руки, але в нього було поранення, не зрозуміло було, що він говорить. Тато намагався надати йому першу допомогу, але він загинув у нього на руках. Ми дізналися про це телефоном», — розповідає дружина загиблого.

Через сильні обстріли та пожежі на місце загибелі Дмитра не могла дістатися ні поліція, ні пожежники. Родину попросили сфотографувати тіло загиблого та будинок й передати дані поліції. Бахмутянина Дмитра Додіна поховали у дворі дому, бо через сильні обстріли ховати Дмитра на цвинтарі не було можливості.

Дмитро займався вантажними перевезеннями, любов футбол. Чоловік був активний, веселий та життєрадісний. Планів на життя було дуже багато, поки його життя не обірвалося таким жахливим способом, розповідає дружина загиблого.

Планів на життя було дуже багато, поки його життя не обірвалося таким жахливим способом, розповідає дружина загиблого.

Дмитро Додін

Дмитро Додін. Фото: архів родини Додіних

Дмитро й Катерина познайомилися у 2008 році, сім’я прожила разом щасливі 14 років. У 2011 році в сім’ї з’явилися довгоочікувана донечка — Софія. Разом з дружиною чоловік хотів допомогти доньці реалізуватися. З останніх нереалізованих планів — відкриття власного магазину в Бахмуті, Дмитро мріяв мати свій бізнес, каже пані Катерина.

9 листопада Катерина разом з донькою евакуювалися з міста до Дніпропетровської області, звикнути до того, що Дмитра немає родині дуже важко. В новому місті Катерина разом з донькою почуваються, як гості. Пані Катерина додає, вони з чоловіком вірили, що все закінчиться швидко, жевріла надія, що Бахмут знову стане спокійним.

«Дмитро був найкращим татом, найкращим чоловіком. Мені важко говорити про нього в минулому часі. Для нас він завжди залишиться найкращим, найяскравішим, цілеспрямованим, добрим, сильним. Діма мав багато друзів, для мене він назавжди залишиться в пам’яті, наша донька на нього схожа», — говорить дружина Дмитра.

Нагадаємо, що внаслідок російської агресії в Бахмуті станом на 10 березня 2023 року вже 765 бахмутян отримали допомогу стаціонарну або ж амбулаторну внаслідок поранень. 164 особи померло внаслідок російської агресії.

Редакція хоче вшанувати кожного: цивільного, який помер у рідному місті від російських куль, волонтера, що допомагав, та військового, який обороняв країну.

«Бахмут. IN.UA» пропонує поділитися історією загиблого та вшанувати пам’ять мирних й військових людей у спецпроєкті“Бахмутський меморіал”. Заповнити анкету за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWyuau3hynTah926BwymJl15n8ku5B8JxIe_6-SFo0LTwC6w/viewform

Читайте також: Захищаючи Бахмут, загинув журналіст Олександр Цахнів

Фото: «Бахмут. IN. UA»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 14 Червня 2024
Нове житло / фото ілюстративне

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу на військовій службі та перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Детальніше про те, як військовим отримати власне житло бюджетним коштом, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне житло для військових у 2024 році

Право на безоплатне житло для військовослужбовців від держави закріплене у законі про соціальний і правовий захист, в якому вказується й порядок отримання.

Зазначимо, що житло по такій державній програмі надається в межах черги. У 2021 році черга на житло для військових складала 44,3 тисячі осіб, у 2022 – 43,5 тисячі осіб. А наприкінці грудня 2023 року число складало 42,2 тисячі осіб. У 2024 році на це було виділено 100 мільйонів гривень.

Вимоги для участі в державній програмі

Військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають разом з ними, повинні відповідати певним вимогам:

  • мають вислугу на військовій службі не менше 20 років,
  • перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
  • вперше використовують власне право на безоплатне житло, приватизацію житла тощо;
  • пройшли реєстрацію у населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.

Отримати житло не можуть військовослужбовців строкової військової служби.

Які документи потрібні

Для того, щоб стати на квартирну чергу, варто подати командиру військової частини необхідні документи, а саме:

спеціальний рапорт про взяття на облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов;

  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім’ї, які потребують поліпшення житлових умов;
  • витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім’ї;
  • довідка про те, чи перебувають члени сім’ї на квартирному обліку за місцем роботи;
  • документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги тощо.

Після подання цих документів, у військовій частині почнеться процес зарахування на облік. Згодом доведеться чекати чергу, після чого військовий отримає ордер на вселення до житлового приміщення у виконавчого органу місцевої влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Опитування для бахмутян в евакуації: анкета

Семаковська Тетяна 15:30, 14 Червня 2024
Фото Бахмута навесні
Квітучі вишні в місті / фото Facebook

У Берліні відбулася конференція присвячена відновленню України. Редакція й надалі продовжує лобіювати інтереси бахмутян у цьому питання, ми хочемо почути думки нашої авдиторії.

Примітка. Відновлення — це не тільки про планування фізичного процесу відбудови міста, але й відновлення спільноти бахмутян, яка зараз розпорошена по усьому світу. Ми не збираємо особисті дані, відповіді ви надаєте анонімно, а результати опитування будуть оприлюднені після завершення анкетування, кінцевий термін заповнення форми — 25 червня.

Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/1-5OjxtjAyWwmjykEFPjkc9zrzwZC0cqIpUlb2V4a8Gg/edit

Опитування займе менш як 5 хвилин вашого часу, дякуємо за кожну відповідь

Ще у 2023 році редакція Бахмут IN.UA проводила велике опитування серед читачів, тоді про повернення у планах свідчило 80% опитаних бахмутян. Опитування було анонімним, а участь в ньому взяло понад 6 тисяч бахмутян. 

Згідно із результатами, понад 80% опитуваних виявили бажання повернутися в Бахмут після війни.  Майже 70% учасників опитування висловили бажання доєднатися до відбудови міста в різному форматі: хтось грошовими пожертвами, а хтось — фізичною працею. Детальніше про голоси бахмутян у 2023 році за посиланням

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу […]

16:00, 14.06.2024 Скопіч Дмитро
Напис на стелі

Опитування для бахмутян в евакуації: анкета

У Берліні відбулася конференція присвячена відновленню України. Редакція й надалі продовжує лобіювати інтереси бахмутян у цьому питання, ми хочемо почути думки нашої авдиторії. Примітка. Відновлення […]

Донеччина у центрі уваги: футболісти з регіону звернулися до світу напередодні Євро-2024

У зверненні напередодні Євро-2024 тринадцять гравців національної збірної України закликали світ допомогти їхній країні, яка бореться з російською агресією, а їхні рідні міста зазнали руйнувань […]

путін перемовини

Виведення військ з 4 областей та “денацифікація”: рф заговорила про перемовини

Саміт миру у Швейцарії, який проведуть 15-16 червня 2024 року на швейцарському курорті Бюрґеншток неподалік Люцерни вже викликав реакцію у володимира путіна, очільника рф. Він […]

Мамо, тато, ну це ж “Труха!”: як спілкуватися із людьми, які вірять у фейки та маніпуляції у мережі

Щоденно в мережі шириться неймовірна кількість різноманітної інформації. Українці особливо чутливі до неї через повномасштабне вторгнення. Бо кожного дня, прочитавши ту чи іншу новину або […]