Андрій Шманін був військовим медиком 54-ої окремої механізованої бригади. Чоловік пішов на війну, коли вона тільки почалася на Сході. Він пройшов Горлівку та Дебальцеве. Андрій не зміг залишитися осторонь й під час повномасштабної фази. Чоловік загинув у віці 50 років захищаючи Україну, поховати його змогли тільки через рік, після обміну тіл полоненими. Редакція вшановує пам’ять загиблого Героя.
Історією військового поділилася його дружина пані Світлана Шманіна.
Андрій Шманін загинув 6 березня 2022 року у Донецькій області під час бойового виходу, українцю було 50 років.
«Він був сильний духом, завжди був за справедливість. З 2014 року він не розумів, як так може бути. Я просила його, що можливо все досить контрактів (ред. мова йде про укладення контракту про проходження військової служби). Він казав тоді: «А хто як не я», — пригадує пані Світлана.
Побратими чоловіка згадують його, як досвідченого воїна, він завжди намагався прийти на допомогу людям, не був байдужий до чужого горя.
Андрій Шиманін. Фото: надане пані Світланою
«Всі знали, що він може підставити своє плече, він був надійним. Андрій навчив не одну людину. Багатьом допоміг, хлопці дзвонили й казали: «Дякуємо, що навчив, якби не ти, ми б не вижили в цій ситуації», — каже дружина бойового медика.
Поховати чоловіка пані Світлана змогла тільки через рік, бо тіло знаходилося на не підконтрольній Україні території. 8 березня 2023 року дружині полеглого подзвонили з Києва зі слідчого відділу, жінку повідомили про обмін тілами.
Читайте також: Юрій Казаковшенок загинув внаслідок обстрілу — Бахмутський Меморіал
«Андрій був похований очевидно, що місцевими. На ньому був жетон, він був повністю одягнутий, мав при собі мобільний телефон. Ми опізнали Андрія по зубах й по тату, яке збереглося на лівому плечі», — розповідає жінка.
Андрія Шиманіна поховали в Дніпрі на Алеї Слави. Всі рідні люди згадують його, як добру й світлу людину, небайдужу до інших.
«Бахмут. IN.UA» пропонує поділитися історією загиблого та вшанувати пам’ять мирних й військових людей у спецпроєкті “Бахмутський меморіал”. Заповнити анкету за посиланням – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWyuau3hynTah926BwymJl15n8ku5B8JxIe_6-SFo0LTwC6w/viewform
Фото: особистий архів героїні
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!