Битва на річці Хорол — одна з найважливіших подій русько-половецькі війни XI-XIII віків, яка вплинула на загальний перебіг бойових дій. Вона також стала критичною для відомого половецького хана Кончака.
Редакція Бахмут IN.UA продовжує проєкт “Перемагали раніше — переможемо зараз!”, де просто і цікаво розповідає про перемоги українців крізь історичний час.
Перемога над половцями
Після певного числа розгромів половці стали слабші, але до влади приходить хан Кончак, який підняв орду до рівня минулої слави. Кончак отримав талант полководця від діда Шарукана.
Цього разу він іде на хитрість, надсилає посла “з обманом” до Ярослава Всеволодовича “миру прохаючи”. Насправді ж метою Кончака було виграти час, для того, щоб пограбувати руські землі й не потрапити під удар об’єднаних дружин руських князівств. Сам Кончак нахвалявся, що “візьме руські городи й попалить вогнем”.
Половецький хан мав “секретну зброю”: луки самострільні, що стріляли вогнем (стріли змочені нафтою). Руські князі не повірили мирним намірам Кончака і з військом вирушили в похід. Авангард руського війська очолювали переяславський князь Володимир Глібович та Мстислав Романович.
Битися почали на річці Хорол. Атака руської дружини була блискавичною, через що половці були захоплені зненацька і не змогли чинити належного опору.
Багато половців загинуло і потрапило до полону. Після звістки про перемогу передового загону, Святослав Всеволодович та Рюрик Ростиславич послали вслід за залишками війська Кончака, але половців не вдалося виявити, оскільки “… Кончак розтанув слід за Хоролом”.
Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.
Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.
Читайте також:
- Боротьба донеччан за українську державність
- День пам’яток без них: знакові місця, які росіяни знищили в Бахмуті
- “Кінь вмер, а я ні”: як Олег Віщий вчив людей оподаткуванню та обдурив смерть
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!