Живучи у столиці чи приїжджаючи сюди навіть на кілька днів, варто відвідати завітати до музеїв міста. Зазвичай найпопулярніші з них мають попереднє бронювання, тож слід заздалегідь спланувати, куди саме ви плануєте сходити та які експозиції побачити.
Редакція Бахмут IN.UA підібрала перелік музеїв Києва, де кожен знайде щось цікаве.
Цікаві київські музеї
Попри складні часи через російське вторгнення в Україні все ж відкриваються музеї, в тому числі й в Києві. В них можна побачити як класичні музейні експонати, так експериментальні речі. Саме вони створюють незабутній культурний колорит столиці, який подарує гарний настрій.
Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків
До повномасштабної війни у київському музеї Ханенків зберігалася одна з найбільших в Україні колекція творів західного та східного мистецтва. Тут були полотна Рубенса, Франсуа Буше тощо. Також гості могли на власні очі побачити культури мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії. На відео нижче, ви можете побачити, як виглядав музей Ханенків до початку повномасштабної російської агресії.
Однак через війну експозиція наразі убезпечена. Втім, в музеї все ще можна відвідати:
- виставкові проєкти;
- події концертної програми;
- науково-освітні заходи.
Також радимо побачити інтер’єр музею, який заснували ще в 1919 році подружжя Ханенків.
Музей працює з середи по неділю, з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00), а музейний дворик у суботу та неділю, з 12:00 до 17:00. Ціни на квитки в середньому складають 100 гривень, вартість також залежить від виставки та участі в екскурсії. Квитки можна придбати онлайн на сайті та в касі музею.
Музей медуз
Музей медуз у Києві сподобається дітям та дорослим. Його відкрили наприкінці 2018 року. Тут представлені різні види морських жителів, серед яких:
- Рожева медуза;
- Річкова медуза;
- Медуза Кассіопея;
- Пурпурова-смугаста медуза.
Музей працює з вівторка по п’ятницю, з 12:00 до 20:00. Каса працює до 19:30, а в суботу та неділю — з 10:00 по 20:00, каса працює до 19:30. Дітям до 5 років вхід безплатний, за наявності свідоцтва про народження. Студентам потрібно заплатити 180 гривень, а дорослим 220 гривень.
Музей архітектури та побуту в Пирогові
Національний музей архітектури та побуту в Пирогові розташований просто неба. Тут можна побачити українські хати та храми, які привезли у скансен з усієї України. Загалом зібрали експозиції з:
- Полісся;
- Слобожанщини;
- Полтавщини;
- Карпат;
- Наддніпрянщини;
- Поділля;
- Півдня.
Музей працює з 9:00 до 18:00. Ціни на квитки стартують від 100 гривень. Також у скансені часто проходять фестивалі, тут відтворюють традиції українського весілля. Можна замовити й авторську екскурсію. Тоді вартість слід уточнювати індивідуально за номером телефону: +38 (098) 913 8007.
Музей історії Туалету
Сучасні музеї Києва здатні дивувати своєю експериментальністю. У столиці є дуже незвичайний музей, де можна прослідкувати цілу історію трансформації сучасного туалету. Гості можуть побачити, як виглядав туалет 100 та 200 років тому, якими винаходами користувалися тогочасна заможна верства населення. Також тут часто проводять театралізовані екскурсії, які сподобаються малечі.
Ціни на квитки від 100 до 150 гривень: у цю вартість вже входить й екскурсійне обслуговування. Музей працює з середи по понеділок, з 10:00 до 18:00.
Національний художній музей
Художній музей відносно нещодавно знову відкрив двері для відвідувачів, де вони можуть побачити полотна українських митців, зокрема Тетяни Яблонської та Олександра Богомазова. Також часто проводять майстер-класи для дітей, пізнавальні заходи для дорослих тощо.
Вхідний квиток у художній музей коштує 60 гривень, майстер-клас 150 гривень. Якщо ви плануєте відвідати музейний лекторій, то за дорослу особу потрібно віддати 180 гривень, а за студента, школяра чи пенсіонера 90 гривень.
Музей працює у середу та четвер, з 10:00 до 18:00, у п’ятницю з 12:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 19:00 та у неділю з 10:00 до 18:00.
Океанаріум
Столичний океанаріум сподобається тим, хто любить морську тематику. Зараз у музеї проживає понад 2 тисячі мешканців — це риби, рептилії, амфібії тощо. У кожному акваріумі живуть унікальні морські істоти, яких не побачиш в Україні.
Океанаріум працює з понеділка по неділю. У понеділок з 10:00 до 15:00. З вівторка по п’ятницю з 10:00 до 19:00, а у суботу та неділю з 10:00 по 20:00. Дітям до 3 років вхід безплатний, а для дорослих вартість квитка складе 300 гривень.
Музей Івана Гончара
Автентичний музей у Києві, який допомагає гостям в інтерактивній формі познайомитися з українською культурою. Тут часто проводять фестивалі, майстер-класи, де навчають старовинних обрядових пісень, малюнку, розпису тощо. У музеї представлені великі колекції автентичного одягу, кераміки, писанок, ікон.
Заклад працює з середи по неділю з 10:00 до 18:00. Квитки стартують від 75 гривень за пільгову особу та від 100 для осіб без пільг. На фестивалі, лекції та майстер-класи ціни відрізняються залежності від тривалості заходу та його лекторів.
Музей історичного костюма та стилю Вікторії Лисенко
Київський Victoria Museum сподобається всім, хто любить або цікавиться темою історії моди, адже в ньому можна побачити типовий міський одяг 1830-1920 років. Музей працює з четверга по неділю, з 11:00 до 18:00. Квиток коштує 130 гривень, а для студентів, пільгових категорій та пенсіонерів ціна складатиме 65 гривень.
Читайте також:
- На Івано-Франківщині покажуть те, як жили на Донеччині в минулому столітті
- 8 закладів Києва, де можна смачно та дешево поїсти
- Як відкрити власну кав’ярню у Києві: історія бахмутянки Наталії Булгакової
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!