Місто Часів Яр, яке зараз обстрілюють та руйнують росіяни, має багато цінних пам’яток та споруд. Невідомо, що з архітектурного ансамблю вдасться зберегти, а що лише залишиться на світлинах. Втім, саме фото допомагають майбутнім поколінням побачити минуле. У мережі з’явилися унікальні архівні кадри з Часів Яру.
Опублікував їх КЗ “Часовоярський історико-краєзнавчий музей”.
Фото Часів Яру
Часів Яр / архівні світлини
Люди на вулицях міста / архівні фото
На кадрі вище, місцеві жителі впізнали свої рідних / скриншот
Місто живе, гуляють місцеві / архівні світлини
Монумент у місті / архівні світлини
На вулицях Часів Яру багато клумб та зелені / архівні світлини
Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після поранення присвятив себе допомозі іншим — військовим і цивільним з ампутаціями.
Даниїл розповідає про реалії життя після війни, бар’єри в міському середовищі, важливість щирості в комунікації з ветеранами та про пам’ять, яка живе разом із ним — про Бахмут, про втрати і про тишу, яка тепер має зовсім інший сенс.
Дивіться повний відеосюжет про Даниїла на каналі “Донеччина в евакуації”
Українці повернулися з полону, обмін 23 травня / фото Володимир Зеленський
23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між Україною та росією в Стамбулі.Загалом додому повинні повернутися 1000 українських полонених.Наступні обміни чекаємо у суботу та неділю.
Про перший обмін полоненими 23 травня 2025 року повідомив Володимир Зеленський.
Обмін полоненими 23 травня
“Повертаємо наших людей додому. Реалізовано першу частину домовленості про обмін 1000 на 1000. Сьогодні — 390 людей. Субота й неділя — очікуємо продовження обміну”, — зазначив глава держави.
За словами президента, це лише початок великої роботи:
“Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, кожну людину. Дякую всім, хто працює 24/7 для того, щоб українці й українки повертались додому”, — додав він.
Кого звільнили з полону 23 травня 2025
У межах обміну Україна повернула 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в рф. ДПСУ повідомляє, що серед звільнених – семеро прикордонників, які потрапили в полон на Донеччині та Луганщині. Один з них перебував у неволі з 2022 року, решта – з 2023-го.
У Координаційному штабі додали, що звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.
Серед визволених сьогодні – 3 жінки та 387 чоловіків. Обмін відбувся за координації Офісу Президента, ГУР МО, СБУ, Міністерства оборони, Мінреінтеграції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
9 вересня Бахмут відзначатиме своє 452 День Народження. Місто — зруйноване росіянами продовжує жити в евакуації, бахмутяни тепер є по всюди, від Дніпра й до […]
Нещодавно ЮНЕСКО випустила звіт, в якому зафіксували руйнацію або знищення 274 культурних об’єктів в Україні протягом повномасштабного вторгнення. Найбільше таких об’єктів було в Донецькій області, […]
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]