“У 2021 був останній День міста, коли можна було радіти”: бахмутяни про 9 вересня

Семаковська Тетяна 12:05, 8 Вересня 2023

9 вересня Бахмут відзначатиме своє 452 День Народження. Місто — зруйноване росіянами продовжує жити в евакуації, бахмутяни тепер є по всюди, від Дніпра й до Канади.

До дня міста редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася із бахмутянами, які поділилася з нами спогадами з Дня святкування Бахмута.

Історії бахмутян

Щороку Бахмут відзначає день міста, цього разу йому виповнюється 452 роки й вперше місто святкуватиме цей день без бахмутян. Після російських обстрілів обличчя Бахмута практично повністю зруйноване, вулиці вже важко впізнати навіть тим, хто все життя жив на них. 70 тисячне населення евакуювалося й зараз живе у різних областях України й поза її межами.

Педіатриня з Бахмута у День міста вчила надавати домедичну допомогу

На день міста бахмутян вчили робити масаж серця. Фото: надане героїнею

Бахмутянка Наталя Каркачева у Бахмуті працювала педіатром в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги. Навчатися пані Наталя поїхала у Луганську область, в 2014 повернулась з окупованої території в рідне місто. 

Читайте також: “Погляд у давнину” – на день міста жителям Бахмута запропонували полинути в атмосферу

Бахмутянка з онучками. Фото: надані героїнею

У цей день на локації нашої амбулаторії ми навчали мешканців міста надавати первинну допомогу при зупинці серця, робити масаж серця та штучне дихання. Було багато зацікавлених, вони активно брали участь в навчанні. А потім ми гуляли святковим парком з моєю маленькою онукою. Це дуже дорогі спогади. Я з радістю ділюсь ними. Я дуже хотіла б повернутись в мирний Бахмут, працювати в амбулаторії, гуляти парком та вулицями міста налагоджувати свій бит у будинку, який вдруге втратила “завдяки” російській агресії.

Наталя Каркачева // бахмутянка

Бахмутянка Анна пригадує оглядове Колесо в місті

Оглядове коло у Бахмуті. Фото: з відкритих джерел

Бахмутянка Анна каже, що спогади про День міста їй запам’яталися на все життя. Дівчина поділилася з нами щасливими моментами.

Мені пощастило відсвяткувати це свято в Бахмуті лише один раз, але я його запам’ятала на все життя. Святкувала його зі своїм чоловіком, він на той момент був у складі батальйону спецпризначення МВД “Артемівськ”. Це був 2015 рік, сонячний теплий день, стільки людей, що в парку біля стадіону можна було загубитися!! Батьки з дітками, молодь, навіть домашні улюбленці і ті були у вирі свята. Колесо в парку, з якого було видно все місто. І до сих пір пам’ятаю, як пахли смаколики. Ми завжди згадували цей день з теплими спогадами та і місто зіграло велику роль у життях моєї сім’ї і в моєму теж.

Анна // бахмутянка

У бахмутянки Людмили – День міста асоціюється з виступом донечок

Бахмутська Набережна була улюбленим місцем для дітей та дорослих. Фото: надані героїнею

Бахмутянка Людмила також з теплотою згадує свій рідний День міста, її доньки, каже жінка, часто виступали на святкуванні. Свій Бахмут, пані Людмила, називає затишним, чистим та квітучим містом.

Для кожного мешканця нашого міста це свято було завжди святом. Мої доньки, коли були ще в молодших класах, виступали на святах, танцювали. Я, так чомусь завжди було, працювала. Лише ввечері могла трохи вийти в парк подивитись на людей, салют, концерти українських співаків. Дуже сподобався концерт Олега Вінника і Олі Полякової.

Людмила // бахмутянка

Бахмутянин Олексій згадує, що свято для нього закінчилося несподівано
Бахмутські фонтани. Фото: з відкритих джерел

Мешканець Бахмута — пан Олексій був студентом, коли святкували День міста. Тож, й спогади у чоловіка цікаві, як й в більшості юнаків  та дівчат зі студентських років

У той час я навчався у ДОНУЄП (ред. це Донецький Університет економіки та права) свято дня міста починати потрібно було з повʼязаних з закладом заходів, але я близько 11 годин вже злиняв. Днем походили подивились що коїться у місті, домовився зустрітися з друзями, десь о пʼятій годині вже почалась веселуха. Дуже здивувало як багато було людей у місті, ніколи такого не бачив. Завершення свята міста, як і завжди закінчується на «фонтані» напроти міської ради, там ще зустрів багато знайомих, випивка, нічне святкове місто, музика.

Прокинувся я наступного дня на червоній горі. Звичайно війна колись закінчиться, хтось повернеться, все відбудеться, але людей не повернеш, дуже багато наших земляків загинуло як і у своїх домівках, так і захищаючи країну. У 2021 році було останнє справжнє свято міста, коли можна було радіти.

Олексій // бахмутянин

Цьогоріч Бахмут святкуватиме свій День Народження наодинці, проте кожен бахмутянин тримає в серці теплі спогади про місто та хоче повернутися сюди після Перемоги.

Додамо, що 9 вересня 2023 року, на День міста для бахмутян заспіває Спів братів, а в Києві відбудеться екскурсія.

Фото: Іван Сидоров

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бійці “Азову” атакували логістичні шляхи окупантів у Донецьку та околицях

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Червня 2026
азов
Карта уражень / скриншот

Бійці 41-го полку безпілотних систем Pilum 1-го корпусу НГУ “Азов” атакують логістику російських військ на тимчасово окупованих територіях. Під вогневим контролем українських захисників перебувають дороги в Донецьку та його околицях, якими окупанти перекидають техніку та живу силу.

Про це повідомляють бійці полку Pilum.

Ураження росіян у Донецьку

Оператори 41-го полку безпілотних систем Pilum 1-го корпусу НГУ “Азов” завдають ударів по логістиці російських окупаційних військ на дорогах Донецька та його околиць. Оператори дронів контролюють ділянки доріг між тимчасово окупованими Донецьком, Горлівкою, Зугресом, Старобешевим, Докучаєвськом і Кураховим. Саме цим маршрутом росіяни перекидають живу силу і боєприпаси для забезпечення своїх підрозділів на лінії зіткнення.

На оприлюдненому відео зафіксовано ураження російської техніки в тилу окупантів. Дрони вдарили по вантажівках, тралах та автоцистернах. Кількість ураженої техніки не уточнюється.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заявили про розгляд заяв на компенсації від жителів Бахмутського району

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Червня 2026
багатоповерхівки, заяви
Знищений житловий квартал у Бахмуті / фото росджерела

Росіяни на окупованій Донеччині звітують про розгляд заяв на компенсації від мешканців Бахмутського району. Втім жодних подробиць про населені пункти і рішення комісії окупанти не повідомляють. Через це в мешканців ТОТ є недовіра до окупантів.

Про це пише Бахмут IN.UA.

Окупанти розглядають заяви на компенсації

Росіяни продовжують робити нові заяви щодо компенсацій мешканцям окупованої Донеччини. За інформацією одного з пропагандистських каналів, цього тижня провели засідання міжвідомчої комісії, під час якого, нібито, розглянули 156 заяв. Всі вони були від мешканців так званого Артемівського муніципального округу. Нагадаємо, що до складу цієї окупаційної адміністративної одиниці входять понад 70 наслених пунктів, серед яких Бахмут, Соледар, Сіверськ і Часів Яр.

Міжвідомча комісія, нібито, розглядає заяви з населених пунктів, де відсутні органи місцевого самоврядування. Більше жодних деталей окупанти не повідомляють. Невідомі ні населені пункти, щодо яких були заяви, ні рішення комісій. Чи справді окупанти розглядати заяви і чи отримали люди обіцяні кошти, невідомо.

Люди вимагають прозорості і відкритої звітності в роботі комісії / скриншот

Нагадаємо, що минулого тижня росіяни звітували про перше засідання комісії, де розглядали справи щодо так званих “закритих” міст. Загалом щодо таких міст, нібито, розглянули 184 заяви. Позитивне рішення, начебто, отримали шестеро людей, їм призначили виплати на загальну суму 12,2 мільйонів рублів (ред. за сьогоднішнім курсом близько 7,4 мільйонів гривень). Та самі мешканці окупованих територій ставлять під сумнів заяви окупантів. Вони стверджують, що не знають реальних випадків отримання компенсацій, а окупаційна влада не уточнює, жителі яких населених пунктів отримали кошти. Через це в людей є недовіра.

Ще влітку 2025 року окупанти звітували про виплату компенсацій 388 мешканцям Бахмута, але ці заяви виявились фейком. Їх спростували самі мешканці окупованої Донеччини

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

3 памятник Артему 917ba

Краєзнавці знайшли відеохроніку Другої світової війни з кадрами про Бахмут

Сенсаційну знахідку зробили краєзнавці, знайшовши в соцмережах хроніку часів Другої світової війни, фрагмент якої був знятий в Бахмуті. Завдяки цим кадрам можна дізнатись як виглядав […]

Топталівка fa0c8

Люди тут гуляли, спілкувалися та зустрічалися: спогади бахмутян про Топталівку

Нещодавно в бахмутському пабліку з’явилася світлина пішохідної зона біля будівлі міської ради, датована 70-ми роками минулого століття. Цей невеликий відрізок вулиці Миру місцеві жителі називали […]

12:55, 09.07.2023 Микола Ситник
Бахмут літо 2023

Пропагандисти опублікували нові фото з Бахмута

Бахмут залишається сірою зоною, за територію тривають бої. Окупанти, які зруйнували практично всю інфраструктуру, на свої пропагандистських пабліках опублікували нові фото з міста. Редакція зібрала […]

426 612dc

Ювілейні 100 років історії: згадуємо про Бахмутський Центр дітей та юнацтва до війни

У січні цього року своє сторіччя мав би відзначати Бахмутський міський Центр дітей та юнацтва. На честь ювілею ми поспілкувались з  викладачем Володимиром Єпіком, щоб […]