Як росіяни «рятували» Бахмут: свідчення зрадників з міста?

Семаковська Тетяна 11:46, 25 Травня 2023

БАХМУТ 5 5 a75c0У пропагандистському Телеграм-каналі цього тижня значно побільшало відео “звільнених” бахмутян, яких вивезли на окуповану територію. Більшість з них на камеру розповідає, як вони хотіли в росію, у знищенні Бахмута звинувачують українські сили оборони, жаліються, що військові ЗСУ розуміли, що вони залишаються під обстрілами, оскільки чекають в Бахмуті влади окупантів.

Редакція «Бахмут IN.UA» проаналізувала, які саме тези поширюють так звані біженці з Бахмута.

Теза 1 — ЗСУ забирали дітей

Screenshot 709 6d302

Жінка, яку як запевняють пропагандисти евакуювали з Бахмута. Фото: скріншот з відео

На одному із пропагандистських роликів жінка, яку як запевняють пропагандисти евакуювали з Бахмута розповідає, що в батьків з Бахмута примусово забирали дітей. Цю тезу про викрадання дітей почали розганяти в росії приблизно після набуття чинності механізму примусової евакуації дітей із зони бойових дій. Такий механізм в Україні справді працює, але евакуюють неповнолітніх виключно у супроводі дорослих, або в окремих випадках, коли батьки дитини дають згоду на евакуацію без них — дитину відвозять на безпечну територію у супроводі правоохоронних органів.

Жінка також додає, що її запевняли, немов вона залишиться без батьківських прав, якщо не евакуюються з дитиною. Проте згідно до Постанови №209  від 7 березня 2023 року відповідальність за відмову від евакуації дитини передбачена статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України. Санкції статей яких не передбачають позбавлення батьківських прав.

«Кожна ситуація індивідуальна. Є родичі, які можуть оформити опікунство на дитину, в такому випадку її евакуюють до рідних. Якщо родичів немає, то вже соціальна служба дитину буде поміщати в Центр Реабілітації. Можливо й опікун виїде після цього. Це все вирішується в залежності від конкретної ситуації. Якщо є батьки, то ми не забираємо дитину, тільки з батьками», — розповідають  у пресслужбі поліції Донеччини.

Тобто фактично жінка на пропагандистському відео розказала, що оскільки батьки наражають дітей на небезпеку, втручається держава (військові). Адже кількість загиблих або травмованих дітей внаслідок російської агресії постійно зростає.

«Обов’язок держави – оберігати життя і здоров’я дитини. Прийняте сьогодні рішення має спонукати батьків більш зважено підходити до питання евакуації їхніх дітей. Якщо дорослі не спроможні подбати про безпеку дитини, то це має зробити держава», – зазначила віцепрем’єр-міністрка Ірина Верещук коментуючи прийняття КМУ рішення щодо примусової евакуації.

Теза 2 — люди другого сорту

Screenshot 711 87537

Олександр — теж біженець з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Прізвище Олександра не називають, він говорить про те, що він не хотів жити «на Україні», бо не хотів бути «людиною другого сорту». 

«Что значит на территорию Украины? Я просто не хотел жить в Украине. С таким отношением к русскому населению. Лично я говорю за себя. Я этого не хочу, я не гражданин второго сорта. Я построил здесь дом, вырастил детей, а теперь чувствую себя неполноценным человеком…», — каже Олександр, відповідаючи на питання пропагандиста про те, чому він не евакуювався раніше.

Цього разу ми зустрілися з одним із найпопулярніших і найдавніших наративів російської пропаганди, ними апелював російський президент володимир путін у своїх промовах ще в 2014 році.

Теза 3 — ЗСУ не давали евакуюватися й розстрілювали мирне населення

Screenshot 712 77ef0

Три жінки з Бахмута на території підконтрольній рф. Фото: скріншот з відео

Три жінки, які були вивезені з Бахмута до росії розповідають, що ЗСУ не дозволяли евакуюватися з міста. Водночас, одна з цих осіб додає — евакуація проводилась, й охочих виїхати до України й справді вивозили, а примусово людей не забирали. ЗСУ закрили можливість евакуації, каже бахмутянка. Зауважимо, що дата зйомки пропагандистського відео невідома. 

Бахмутянка Поліна Бокова у відео пояснює, як росія ігнорує всі міжнародні договори та права людини 

Також біженки говорять про розстріл мирного населення в Бахмуті, апелюючи до того, що вони не могли самостійно вийти, бо їх б «розстріляли ЗСУ». Зазначимо, що евакуація з Бахмута проводилася навіть на початку травня 2023 року, а саме 16 травня, Бахмутська міська рада повідомляла, що з міста вдалося вивезти цивільних людей, в тому числі неповнолітню особу. 

Тобто, за бажанням, навіть в таких умовах евакуація продовжується, сприяють цьому військові ЗСУ та спецпідрозділ поліції «Білі Янголи». Тож, жінки могли евакуюватися, попросити допомоги у волонтерів, поліції чи ЗСУ, втім вони кажуть, що не хотіли їхати на Україну та «жити з нацистами».

Screenshot 716 ee6ab

Біженка Тетяна з Бахмута. Фото: скріншот з відео

Тетяна, теж евакуювалася до підконтрольної росії території, каже що в Бахмуті в її підвал ЗСУ закидали гранати. Жінка на відео помітно нервує, труситься, й дивиться по сторонам, немов очікуючи схвалення того, хто сидить по той бік камери. 

Російська пропаганда активно використовує міф про те, що ЗСУ шкодять цивільному населенню, роблять з нього живий щит, тощо. Втім, нагадаємо, що саме ЗСУ обороняють місто від окупантів-росіян, й допомагають цивільним евакуюватися. Люди, які відмовляють виїхати в безпечне місце самі наражають себе на небезпеку, оскільки в місті ведуться активні бойові дії. 

Влада Бахмута від початку закликала цивільних евакуюватися, однак люди свідомо відмовлялися це робити й тепер стають обєктами для російської пропаганди й дискредитують ЗСУ.

Теза 4 — ЗСУ — агресори, а вагнерівці  — асвабадителі 

Screenshot 714 8b2ee

Біженки з Бахмута дякують вагнерівцям. Фото: скріншот з відео

«Нам все равно, зэки или не зэки. Нас освободили», — каже жінка на відео, а інша дякує вагнерівцям за звільнення та допомогу.

Пропагандистські ЗМІ також намагаються довести за допомогою цих інтерв’ю, що саме українська армія знищила Бахмут. Доказами на цих відео називають, те, що в Часів Ярі стояли танки і били по місту, те, що руських ще не було в місті, а обстріли вже були. 

Читайте також: Зрадники з Бахмута: на що чекали «ждуни» в місті та про що розповідають?

Російська пропаганда, прихильна до пригожина, подає образ вагнерівців, як своєрідних «рятівників, інтелектуалів та музикантів». Втім, самі російські опозиціонери знімали документальні фільми, у яких найманці ПВК зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. 

«Мы шли и убивали всех. Были женщины, мужчины, деды, пенсионеры, пенсионерки и дети… Ты понимаешь, что на этих руках сейчас… Она кричит, она маленький ребенок, понимаешь? Ей 5, 6 там лет. А я выстрелил, ты понимаешь, контрольный. Я никого не должен был выпустить, никого», — розповідає Азамат Улдаров, найманець ПВК пригожина про зачистку Соледару.

На відео бахмутянка розповідає про евакуацію з Бахмута, їй допомогли виїхати до України

Фото: «Бахмут IN.UA» 

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги

Семаковська Тетяна 18:25, 17 Червня 2024

338946031 562830539007215 608905399543094858 n 0009eВ місто Бровари, після початку повномасштабної війни, релокувалася та вже успішно працює Бахмутська лікарня “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування міста Бахмут”. Заклад розташований за адресою місто Бровари, вулиця Київська, 177.

Які послуги тут можна отримати, за яким графіком працює лікарня та як туди потрапити редакції Бахмут IN.UA повідомила Гендиректор КНП “Багатопрофільна лікарня  інтенсивного лікування  м. Бахмут” Світлана Мельникова.

Бахмутська лікарня в Броварах

В Бахмутській лікарні можна отримати наступні медичні послуги:

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах;
 • діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ  (та підозрою на ВІЛ);
 • стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;
 • стоматологічна допомога дорослим та дітям;
 • хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах;
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія; 
 • колоноскопія; 
 • мамографія; 
 • медична допомога при пологах; 
 • медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • цистоскопія;
 • надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях;
 • та секційні дослідження.

Також, лікарня має договір з НСЗУ за послугою якої дозволяють залучати до роботи лікарів-інтернів. Оскільки Бахмутська лікарня розташовувалася на місці ведення бойових дій — був підписаний ще й договір про забезпечення надання меддопомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії. Мова йде про:

 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактику, діагностику, спостереження, лікування в амбулаторних умовах;
 • стаціонарну допомогу дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;
 • хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
 • хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня;
 • профілактика, діагностика, спостереження, лікування в амбулаторних умовах.

На теперішній час в умовах Лікувально-діагностичного центру працює 173 особи, це 59 лікарів, 66 осіб — середній медичний персонал, молодший медичний персонал налічує 9 осіб, та інші працівники ще 39.

Які лікарі приймають в Бахмутська лікарня в Броварах

В Лікувально-діагностичному центрі працюють:

 • акушер гінеколог;
 • алерголог;
 • дерматовенеролог;
 • ендокринолог;
 • ендоскопіст;
 • кардіолог;
 • лікар з лікувальної фізкультури;
 • невропатолог;
 • невролог дитячий;
 • онколог;
 • онкохірург;
 • ортопед-травматолог;
 • отоларинголог;
 • отоларинголог дитячий;
 • офтальмолог;
 • педіатр;
 • психіатр;
 • психіатр дитячий;
 • ревматолог;
 • рефлексотерапевт;
 • стоматолог-терапевт;
 • стоматолог дитячий;
 • терапевт;
 • уролог;
 • хірург;
 • лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Які послуги надають в лікарні

В Бахмутській лікарні в Броварах можна знайти наступні послуги:

 • лікарський прийом дітей та дорослих;
 • планування та ведення вагітності;
 • консультування з грудного вигодовування;
 • стоматологія;
 • оперативне лікування;
 • денний стаціонар;
 • маніпуляційні процедури;
 • хіміотерапія;
 • гістероскопія;
 • кольпоскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • дерматоскопія;
 • лабораторна діагностика;
 • ЕКГ;
 • комп’ютерна томографія;
 • рентген;
 • УЗД;
 • медична реабілітація;
 • лікувальна фізкультура;
 • рефлексотерапія;
 • ударно-хвильова терапія;
 • фізіотерапія;
 • масаж.

Зауважимо, що медцентр в Броварах очікує договору з НСЗУ на пропозиції за пакетами таких послуг як: 

 • ведення вагітності в амбулаторних умовах; 
 • бронхоскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагогастродуоденоскопія;
 • колоноскопія;
 • медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими протягом перших трьох років життя;
 • та цистоскопія.

Графік роботи 

Лікувально-діагностичний центр працює кожного дня, без вихідних, з 8:00 до 20:00 за гнучким графіком роботи. 

Адреса розташування: вулиця Київська, будинок 177, місто Бровари, Київська область.

Як записатися на прийом

 • Записатися можна уточнивши деталі в реєстратурі за наступними номерами:
 • +380 (67) 114 4108;
 • +380 (50) 060 3990;
 • +380 (67)117 0181.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція (оновлено)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:05, 17 Червня 2024
Грошова допомога / фото ілюстративне

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї.

Детальніше про те, як багатодітним сім’ям отримати грошову допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Примітка. Матеріал було оновлено 17 червня 2024 року, у попередній версії редакція не вказала, що станом на червень 2024 року подати заявку на грошову допомогу “Карітас” через анкету тимчасово неможливо. Редакція оновлює матеріал та ставить примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою

Грошова допомога багатодітним сім’ям 

Багатоцільова грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” надавалась щомісяця протягом пів року. Сума на одну особу досягає 3 600 гривень. Кошти нараховували на банківські рахунки отримувачів. 

Грошову допомогу надають на територіях:

 • Львівської Архідієнції (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька та Тернопільська області);
 • Київсько-Житомирської Дієнції (Київська, Житомирська, Чернігівська та Черкаська області);
 • Харківсько-Запорізької Дієнції (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області).

Хто може подати участь в програмі

Відправити заявка на отримання грошової допомоги можна було:

 • багатодітним родинам, які перебувають в скрутному матеріальному становищі (в тому числі й ВПО);
 • одиноким літнім людям, які вже старше 70 років;
 • одиноким батькам/матерям з дітьми, які потребують коштів;
 • родинам з дітьми під опікою;
 • родинам з особами, які мають інвалідність.

Що потрібно для подачі заявки

Для отримання грошової допомоги необхідно було заповнити спеціальну анкету. В ній потрібно було завантажити фотографії документів, а саме:

 • довідку ВПО
 • фото документа, що підтверджує статус багатодітної сім’ї;
 • фото документа, який підтверджує інвалідність (довідка/посвідчення про інвалідність, а для дітей — довідка від лікаря);
 • фото документів, які засвідчують те, що ви батько-одинак або мати-одинак;
 • фото документів, які засвідчують те, що дитина знаходиться під опікою;
 • фото документів, які підтверджують вік (для осіб 70+ років — це пенсійне посвідчення).

Зазначається, що розмір завантажених фотографій не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Подати заявку не могли ті, хто вже отримував грошову допомогу від “Карітас-Спес” в межах проєкту “Родина родині” у 2022-2023 році. Такі заявки будуть автоматично анульовані.  

Контакти

У разі виникнення додаткових запитань або скарг потрібно звернутися на гарячу лінію за номером: 080 030 0344.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

338946031 562830539007215 608905399543094858 n 0009e

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги

В місто Бровари, після початку повномасштабної війни, релокувалася та вже успішно працює Бахмутська лікарня “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування міста Бахмут”. Заклад розташований за адресою місто […]

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція (оновлено)

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї. […]

13:05, 17.06.2024 Скопіч Дмитро

Від 10 до 14 тисяч: яку допомогу надають усиновлювачам

Благодійна організація започаткувала програму грошової підтримки для усиновлювачів, дитячих будинків сімейного типу, опікунів у низці областей України. Ця допомога націлена на сім’ї, які взяли на […]

Чи будуть відключення світла на Донеччині 17 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]

Як за хвилину покращити свій ментальний стан: поради від бахмутського психолога

Бахмутський психолог Андрій Кузнєцов рекомендує прості техніки майндфулнес для швидкого покращення психологічного стану в складних умовах війни. Про це редакції Бахмут IN.UA Андрій Кузнєцов поділився […]